reklama

Použití vidlice

Můžete mi prosím poradit: Je nějaký problém používat "dirt jumpovou" vidlici pro normální ježdění (silnice/pole/les-nahoru/dolů). Má tento typ nějaké mimořádné vlastnosti, které ovlivňují normální jízdu. Pokud pominu to že je těžká jak prase, tak se mi zdá pro ježdění celkem v pohodě, ale rád bych si poslechl vaše názory. Díky - (jedná se Marzocchi Dirt Jam Pro - pravá noha péro/levá vzduch + olej systém marzocchi)

[ Zpět ]
Datum: 12.01.2007
Autor: PavelH
  • Re: Použití vidlice

         

    Jaký to má zdvih ?
    Pokud to chceš přidělat na normální MTB, tak si tím podle mne budeš docela dost namáhat rám kola... Obyčejně totiž není konstruován na tak velký zdvih a mohl by i prasknout někde u hlavy...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Použití vidlice

           

      Tak beru zpět... Tato vidlice má zdvih 100-120mm, což by měly všechny současné rámy zvládnout. Alespoň "slušná" kola ano...
      Myslel jsem, že je to vidlice do terénu a ona je spíš na street disciplíny.

      Jinak si vůbec nejsem jistý jak se to bude v terénu chovat. Podle mne jsou tyto vidlice dost tvrdé... Prostě jsou stavěny spíše na hrubší zacházení, ale jen na jednotlivé nárazy, např. při skocích ze zídky apod. Ale v terénu to podle mne nebude moc žehlit... Třeba se ale pletu...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Použití vidlice

             

        Dík za odpověď. Jsem docela váha doufám že mi ta marzoška poslouží. Je to má třetí. Koupil jsem ji dost výhodně za 3000,-.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2007
        Autor: PavelH
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Použití vidlice

               

          Není zač ;-)
          Ještě bych počkal, jestli se k tomu nevyjádří někdo jiný...

          Ale jinak, jestli Ti její jízdní vlastnosti vyhovují, tak není co řešit a nemusíš se nechat ovlivňovat našimi názory...;-) Užij si jí...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Použití vidlice

                 

            Ještě jsem s ní nejel. Skládám kolo pro letošní rok a začnu ji vychutnávat až na jaře (možná dřív jestli ta "zima" vzdrží).Ještě ale nejsem úplně hotov. Myslíte, že by bylo možné koupit třeba jinou pružinu, pokud by ta současná byla nevyhovující. Několikrát jsem o tom slyšel, ale v žádném obchodě jsem zatím nabídku pružin do vidlic neviděl.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2007
            Autor: PavelH
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Použití vidlice

                   

              Uvidíš, no...

              Pružinu k Marušce seženeš určitě, ale nepočítej s tím, že přijdeš do krámu a hned si jí odneseš... To je v drtivé většině na objednávku... Jeden obchůdek v místě mého bydliště mi kdysi sháněl pružinu do Manitou a musel jsem čekat přes týden než ji dovozce vůbec dodal.
              Jestli se nepletu, tak oficiálním dovozcem je tady Bartoníček, tak bych se o dostupnosti informoval přímo u nich.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.01.2007
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Použití vidlice

                     

                OK. dík. To je jenom pro jistotu. Já myslím, že to potřebovat nebudu, ale je dobrý mít informace. Jednou to třeba použiju. Jinak s tou tvrdostí: zkoušel jsem na to nasednout a předpružení jsem nastavil nastavil tak, abych to v klidu stiskl asi na 20% zdvihu = 20mm. Nemám ale zatím pumpu na tu vzduchovou nohu, takže nevím jak se to bude chovat, až to napumpuji na předepsaný tlak podle své váhy.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.01.2007
                Autor: PavelH
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Použití vidlice

                       

                  Tak 20% SAG by měl být v pořádku. Se vzduchovkou, a Marzocchi konkrétně, Ti ale neporadím, mám jen pružinu...
                  Koukni na jejich stránky a najdi si tam manuál...
                  Někde tady http://www.marzocchi.com/template...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.01.2007
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Použití vidlice

                         

                    Ty stránky znám, ale konkrétně na tu mou tam manuál není. Sehnal jsem ho ale jinde. Jenom by mně zajímalo, jestli má tlumící tlak nějaký vliv na tvrdost vidlice. Většina mých kolegů mně ujišťuje, že ne, ale já jsem prostě přesvědčenej, že to není možný. Každopádně ale dík za rozhovor. Byla to příjemná tečka za pracovním týdnem. Za chvilku odcházím domů montovat kolo. Ahoj

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.01.2007
                    Autor: PavelH
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Použití vidlice

         

    Používat tuhle vidlici na normální ježdění můžeš stejně dobře jako jezdit na pevné vidli, to ti nikdo nemůže radit ale jestli si představuješ, že ta vidle je jako kterákoliv jiná vidlice, tak tě musím vyvést z omylu.
    Dirtová vidlice má běžně zdvih 100 mm je silně předimenzovaná, tahle konkrétně se blíží třem kg a pružina uvnitř je tak tvrdá, že běžné poznatky o sagu zde neplatí.
    Ta vidlice je totiž už svým názvem a tedy i nastavením určená přesně na to, co má v názvu a to je disciplína Dirt jupm. Nepropadnout se do zdvihu při nájezdu na skok a utlumení tvrdých dopadů je to, co má řešit a taky řeší.
    Originální provedení má ovšem pružiny v obou nohách a ty už budeš mít úpravu, kdy se někdo pokoušel udělat tuhle vidlici pro normální ježdění.
    Samozřejmě, že podstatou je tvrdá pružina a jejím změkčováním jde dosáhnout pokroku ale proč předělávat něco, co má své určení na něco zcela jiného, ta váha tam zůstane vždy.
    Takže myslím, že tohle je dotaz pozdní a zbytečný, pokud nechceš opravdu Dirtovou vidlici. jestli je skákání tvůj směr, tak je to v pořádku.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024