reklama

problém s kotoučovkama

Mám problém a potřeboval bych poradit. Před pár dnama jsem psi pořídil pření hydraulickou kotoučovou brzdu shimano M525(deore). Vše fungovalo dobře, až na to, že když jsem přejel jakoukoliv nerovnost, tak kotouč cinkal o třmen. Chvíly jsem to ignooval, ale po delší jízdě mě to začalo dost štvát. A tak sem vyndal přední kolo a podíval jsem se jestli vše funguje jak má. Jenže když jsem zmáčknul brzdovou páku, tak destičky šly až nadoraz k sobě, ale odmítaly se vrátit zpátky, takže nemůžu dát přední kolo zpět. Nevím co mám dělat a budu rád za každou radu

[ Zpět ]
Datum: 29.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (cat ([email protected]))
  • Re: problém s kotoučovkama

         

    Tak to si Ti dovolím říct úplně přesně:
    1. cinkání u kotoučovek je zcela běžné, tím se nenech rozhodit, je to v pořádku.
    2. když vyndáš kolo, NESMÍŠ zmáčknout brzdu, jinak se stane to, co Tobě. Normálně se tam při vyndaném kole dává taková originál plastová destička, která Ti právě zabrání zmáčknutí páčky. Teď máš dvě možnosti - buď jít do servisu, nebo to velmi jemně od sebe odpáčit měkkou = plastovou (tedy ne šroubovákem!!!) "špachtličkou", třeba montpákou, věř mi, že to půjde, hlavně tam necpi nic kovového. Dost se divím, žes v sadě s kotoučovkou nedostal ten kousek oranžového plastu, zkus se po tom pozeptat pro příště.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: problém s kotoučovkama

           

      Moc dík Airline-to je to, co jsem chtěl slyšet!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cat ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: problém s kotoučovkama

           

      Airline...mam dotaz: platí bod 2-to že nesmíš zmáčknout brzdy bez předního kola- i u mechanických kotoučovek nebo jenom u tech hyder??? díky

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lookass ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: problém s kotoučovkama

             

        Tohle platí jenom u hyder.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: problém s kotoučovkama

         

    Tak nevim nemám tyhle brzdy ale musí tam být nějaká kapalina a když ji vypustíš tak by to neměl být problém vrátit, dělal jsem to u auta.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: problém s kotoučovkama

         

    před operací můžeš ty destičky vytáhnout a hned budeš mít více místa na odsunutí pístků. Pokud povolíš odvzdušňovací šroub, vyteče nejspíš i nějaký olej, je třeba ho doplnit do expanzky pod membránu a případně brzdu odvzdušnit.
    A cinkání ignoruj - přední odpr. vidlice se různě kroutí, takže kotouč cinká o desky. Kdyby bylo slyšet klepnutí špalku véček o ráfek, to by pak byl rachot - ale co ucho neslyší to srdce nepálí, nebo jak se to říká. Prostě špalky mlátí o ráfek hustě taky, ale není to slyšet - tak to neřeš ani u kotoučovek.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: problém s kotoučovkama

         

    Kapalinu nevypoušťěj! Zachovej se podle ARLINEHO! má pravdu.Kolo není auto i když moto brzdy jsou podobné

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: problém s kotoučovkama

         

    CATe - jak to dopadlo?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: problém s kotoučovkama

           

      Tou plastovou destičkou to šlo, ale velmi ztuha. Pak jsem si uvědomil, že mi to v servisu(kde jsem to koupil) udělaj za dax. Když jsem tam přišel, tak se omlouvali, že mě nedali ten kus plastu co se tam dává, když tam není kotouč. Zpravili mě to a brzdy fungujou skvěle a už ani tak moc necinkaj.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cat ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: problém s kotoučovkama

             

        No tak oukej!

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

443 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024