reklama

Zpráva ze Šumavy

Protože budete leckdo mířit na hory, tak podávám zprávu ze Šumavy, dle aktuální situace:
1) Od vánoc fantastické slunečko, z kopců nad vidlákovem Alpy jak na dlani.
2.) Zapomeňte na lyže.
3.) Dobře sjízdné jsou lesní cety do tak 1000 m nadmořské.Většinou suché, občas námraza. I terén je leckde jetitelný, bez námraz. Např. krásně se dá jet na Jelení po "hlavní", dobře podél kanálu, výš to trochu klouže.
4.) Dobře se dá vyjet na Plešné jezero, náhodou tam nějakej blbec utrhl cedulku zákaz vjezdu pro kola tak to odspodu můžete vzít bikersky přes tamní Kamenné moře.
Nebojte, šutry pláštěma neošoupete, když tak utrhněte i tu horní ať se smí jezdit oběma směry. (Je to ten malý typ, jde to i bez klíče, stačí zabrat.)
5.) Zcela nesjízdný je Třístoličník. Ledovka. Jakž takž možná po silnici z Německa by vyjet šlo, závěr hodně klouže. Červená dolů do Čech jen pro sebevrahy.
6.) Jestli byste to někdo jindy jel okolo Stiftrova pomníku nad Plešným, tak teď na to zapomeňte.
7.) Kramolín úspěšně zasněžuje.
8.) Osobně doporučuji kola, polohy do 1000 m.n.m., radši cesty než občas dost namrzlé asfaltky.
9.) Až přijedete může být vše jinak.
Krásný pobyt, kdybyste potkali nějakého ochranáře tak mu nafackujte za všechny.

[ Zpět ]
Datum: 28.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Zpráva ze Šumavy

         

    Já to přes Kamenné moře jelna kole jen jednou. Bylo to v létě večer po dešt,i takže nehrozilo, že tam někoho potkáme. Jeli jsme to směrem dolů a bez mnoha šlápnutí si na zem to prostě nešlo. Už mě to touto cestou neláká, takže i ta cedule se zákazem mi tam nijak nevadí.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpráva ze Šumavy

           

      Ty si změnil nick ?!? :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpráva ze Šumavy

         

    Teda jestli myslím to co ty pod pojmem "kamenné moře"--tak tam jsem měla co dělat, abych to kolo i jen vystrkala--a to byla ještě "klasika" a ne "ležák". :o( :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Autor: MM
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpráva ze Šumavy

         

    No jo, začalo sněžit, tak se snažíš navodit iluzi, že Šumavy se to netýká,a by se tam nenavalili turisti, což?!?
    Hele a odkdy se dá přes Kamenný moře jet na kole?!? Já to s kolem absolvovala jednou a ztratila jsem tam šroub z nášlapu, což jsem zjistila až cestou dolů po cyklotrase, když jsem se nemohla dostat do pedálu. Naštěstí...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpráva ze Šumavy

         

    Vše je jinak. Napadlo a je to v pytli, jdu hledat levný letenky do tepla, já tady nebudu!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpráva ze Šumavy

           

      Tak přijeď zítra do Prahy!

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpráva ze Šumavy

             

        Já se tam bojím, prý je tam bezvládí, ale užijte si to.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

131 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023