reklama

levné kolo ze specializované prodejny

Ahoj cyklisté, zajímal by mě váš názor. Vím, že kola koupená v hypermarketu bývají dost nekvalitní. Ale jak je to s levnými typy kol ze specializovaných prodejen. Dejme tomu za 4000,-, to jsem našel něco od Olpranu, Vertecu... ? Jsou lepší než ta za dva tisíce z hypermarketů, nebo je to stejnej šunt? Vydrží takové kolo aspon jednu sezonu? Chtěl bych začít s cyklistikou, ale pro začátek nechci moc drahý kolo (ani na něj jako student tedka nemám), stačí aby se nerozpadlo se po pár kilometrech. Díky za vaše případné zkušenosti

[ Zpět ]
Datum: 27.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (emu ([email protected]))
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Není to sice stejný šunt, ale dost podobný :-)
    Nicméně jednu sezonu by to vydržet mělo, počítej ale s výdajema za opravy. Spíš bych doporučil třeba si půjčit a koupit o trochu lepší. Hlavně v téhle kategorii neber nic s kotoučovkama ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      Ve specializovaný prodejně máš v ceně garanční seřízení, záruku a odborné rady a porady. Takže si tam nevezmou nic, co by jezdit nemohlo nebo opravit nešlo. 4000, to by odpovídalo skoro 6000 mínus 30% sleva na loňský model. To by mohlo být kolo s levným ocelovým rámem, tedy trochu těžší, a vybavením sice levným ale už to nebude jen maketa kola. Jestli nebudeš pro začátek jezdit 5000 km ročně, tak to zkus. A když tě to chytne, tak nějaký peníze seženeš, vyděláš. To ti nedá. Já bych do toho v případě kritické finanční nouze šel. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        Další možností jsou i splátky... Přímo prodejci a bez navýšení...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        Ale Olpran myslím ocelové rámy nedělá. Nebo dělá? Kellys a Author je na nejlevnějších modelech má. Ale to je jedno. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        díky za docela dobře vypadájící rady, ale dají se ještě sehnat loňský modely se slevou? Případně zhruba do kdy? Já myslel že je to jen podzimní záležitost...
        jiank určitě v budoucnu bych chtěl lepší kolo, ale do léta bych si na něj nenašetřil a už bych do toho chtěl jít letos (myslim v roce 2007) a ne čekat rok na další sezonu...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (emu)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        Odborné rady a porady? asi nejsme ze stejnýho města.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.12.2006
        Autor: kolař
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: levné kolo ze specializované prodejny

               

          Jak a kde se kolo meje, čim mazat řetěz, jak nasadit pumpičku na galuskovej ventilek, co to tam skřípe, jak vysoko sedlo, jakej tlak v pneumatikách, a tak. Prostě pro úplný začátečníky, to jsem myslel. Tohle ti v hypermarketu neřeknou, těm o nic nejde.

          Ale samozřejmě máš pravdu, že úroveň rad se může lišit.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.12.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: levné kolo ze specializované prodejny

                 

            Jasně však to byl z části taky vtip (ale jenom z části).

            [ Zpět ]
            Datum: 31.12.2006
            Autor: kolař
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Kolo musíš vybírat podle toho, jak chceš jezdit. Jestli více po silnici, pak trekový kolo nebo terénem, pak horský. Pokud zvažuješ nějaký ty rekreační výletíky v kombinovaném stylu terénu, pak je to celkem jedno - vybírej podle toho, na čem se ti bude sedět líp.
    Rozhodně je ale lepší kupovat ve specializované prodejně - je to jednak kvůli servisu, ale je to i s ohledem na to, že by ti tady o kole měli umět říci více než v marketu. Tam, pokud mám zkušenosti, vědí jen to, že kolo jsou dvě kola spojená rámem v kolo a víc nic...
    Jdi rozhodně do specializované prodejny a nech si poradit.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    A hlavně záleží, jaké kolo chceš (MTB, cross...) a kde s ním budeš jezdit.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      Tak už to tu máš dvakrát, mám moc pomalej net :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: Aladin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Jedinej rozdil bych videl. Kdyz ti ho proda specializovanej obchod, tak ti ho taky v zaruce kvalitne opravi. V hypermarketu tezko. A hlavne sunt kupovanej v hypermarketu te pak vyjde pri oprave draaaz.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Tady jde o úplně něco jiného. Kolo ze supermarketu nevezme do opravy žádný servis. Pokud kolo koupíš u solidního prodejce se servisem nemáš s tím žádný problém. U nás doporučuji vždy osvědčenou prodejnu s kvalitním servisem. Nehledě na to že normální prodejce kolo před prodejem pořádně seřídí, a garanční servis je grátis. Kolo koupené ze supermarketu není k jízdě připravené ani omylem.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      Ale je... Na cestu rovnou do pořádného servisu, kde Tě s tím okamžitě vyhodí ;-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        Ani se jim nedivím. Kola z Kauflandu i z Hypernovy jsem už seřizoval a bylo to peklo. Například přišla známá že jí drhnou špalíky. Nebyly to špalíky, byla to osma na zadním kole. Když jsem to docentroval aby to neházelo, zjistil jsem že je to kolo vypletené mimo osu, k jedné straně! Navíc zadní vidlice byla tak ůzká že se do ní sotva ten šílenej drapák vešel. Kolo jsem s ní došel vrátit, a za týden jsem ho opět viděl na prodejně, přímo ten konkrétní kus!

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2006
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: levné kolo ze specializované prodejny

               

          Vždyť právě... Lidé jim tam přivezou kdovíjakou plečku která prostě seřídit ani nejde a pak zkoušejí vynadat servisákovi, že se jim to za dva dny opět rozhodilo a otravují až do úmoru ;-) Některá "kola" bohužel dlouho jezdit nebudou, no ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: levné kolo ze specializované prodejny

                 

            Divím se že se prodejci a výrobci českých kol nespojí a nejdou po zákazu dovozu těhle pleček. Kdyby se to dalo testovat do státní zkušebny tak nesplní požadavky na bezpečnost ani jedna.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2006
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    ještě mě napadlo, co internetové obchody? doporučujete, nebo radši do kamených?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (emu)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      V kamenném vyzkoušet, na netu koupit, protože to vyjde levněji... Ikdyž to není moc košer, tímto způsobem to "kameňáci" mohou časem i zabalit...
      Pak možná bude i problém s garanční prohlídkou... Doporučuji ověřit předem.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    ja bych se mrknul na netu v nejakym bazaru, nejlip asi http://www.cyklobazar.cz
    horskech kol do 7k je tam dost a nekdy i kvalitnich..ikdyz takhle na dalku jeden nikdy nevi. Treba za 5500,- author traction, zbytek jsou biky +- na alivku coz pro zacatek urcite staci:) nekde v kamenaku si jeste vyzkousej jakou potrebujes velikost..

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: brantec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      Já bych v jeho případě byl dost opatrný. Jak je vidět, tak kolům zatím moc nerozumí a s bazarem by to nemuselo dopadnout dobře... Tam mu mohou napovídat cokoli, stejně jako v tom supermarketu...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        Já bych byl opatrný i z toho důvodu, že se zde mohou vyskytovat kola kradená nebo sestavená z částí ukradených kol.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Definoval bych to asi takto:

    1) Kolo pro ježdění nemusí být drahé. Základem jsou solidní komponenty, které odvedou svou funkci za dané peníze. Tím si můžeš rovnou vyškrtnout hypermarketová kola, protože tam jde o komponenty, které si hrají na vyšší třídu a ve skutečnosti jsou to z 95% aušusy.
    To znamená, že v takové cenové relaci musíš počítat s: a) žádným odpružením, b) plášti s vysokým valivým odporem nebo minimální adhezí, c) těžkým kolem, d) pomalým a občas problematickým řazením. Ony existují i vcelku solidní a přitom levné komponenty, jejich nevýhodou je vysoká hmotnost a nízka míra "výkonu". Ale dá se to, ostatně třeba naše tetka mezi padesátým a šedesátým rokem života odjezdila na staré Esce pěkných pár tisíc km po polních a lesních cestách a na kole nedělala skoro nic. Ale je pravda, že tempo kterým jezdila by na Nákoláckých srazech neuspělo, průměr mohla mít okolo 10kmh

    2) Ojeté kolo je lepší variantou. Samozřejmě je třeba být velmi opatrný a ideálně si na pomoc přibrat někoho zkušeného. Alternativou je kamenný bazar, kde ti i na ojeté kolo dají záruku a garanci servisu. Já jsem například pro "sezónu" 2005 koupil crosse za 18k, a protože mě hodně baví terén, tak jsem 2006 už jezdil na MTB. Kvůli místu v bytě šel cross na prodej, prodal jsem ho kolegovi z práce za 6k (mělo najeto asi 400km :o) a ten na něm jezdí denně a bez problémů.

    3) Začít s cyklistikou je nebezpečný pojem. Pokud by to jenom šlo, zvážil bych variantu koupě lepšího kola na splátky. Ono se spoustou věcí jsem také "začínal" a i rychle skončil, jako třeba s in-line bruslemi, ale jakmile jednou sedneš na kolo a hodíš si výlet se super partou lidí, tak tě to velmi pravděpodobně nepustí. Kolo nemá chybu, je to dopravní prostředek, je to způsob jak vidět mnoho nových míst a tváří které bys jinak neviděl/nepotkal, je to legrace a adrenalin a je to zdravý pohyb (endorfiny dělají divy). Takže i kdybys nakonec nejezdil každý den, ale třeba jen na výlety přes sezónu (jako já), tak ti to přiroste k srdci. Proto bych neváhal, a raději zainvestoval víc na začátku, ty 4000 které bys dal teď, by ti mohli chybět až bys v zápětí zjistil, že přeci jen potřebuješ něco malinko lepšího. Pokud MTB, zkusill bych alespoň slušný rám a vidlici, další věci (sedlo, přehaz/přesmyk/řazení, pedály, řidítka, pláště/ráfky, brzdy atd.) se dají vyměnit později za pouhý náklad onoho dílu, takže postupně třeba jak co bude v akci.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      Díky za vyčerpávající odpověd. Z hypermarketu kolo nechci, vím, že to stojí za houby. No a přece jenom bych radši nový než ojetý, možná za něj dám i o něco víc než ty čtyři litry.
      Jinak s tím ježděním, hodlám taky jezdit jen ve volném čase, hlavně víkendy a volno někam s kámošema nebo tak. Pochybuju, že bych ročně najezdil víc než 2000, maximálně 3000 km....

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (emu)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: levné kolo ze specializované prodejny

             

        2k-3k km rocne, navic s bandou ktera jezdi asi vcelku aktivne (ti kamosi), to by preci jen chtelo neco, co trochu pojede ... presmyk a prehaz tolik roli nehraje, zrucny jezdec si poradi a drevu je to jedno, ale spis bych si ohlidal hlavne veci jako naby, brzdy a plaste .. popripade vzit nejaky nejlevnejsi zaklad treba i ocelovy, a nechat si to pre-osadit ... napriklad plaste a rafky poznas strasne moc, tam se ta vaha nekolikrat nasobi (neznam presny pomer), protoze zatimco vaha ramu a komponentu je "staticka", tak kola musis jeste "rozpohybovat" do otacek, a naby hrajou dost velkou roli pri odporu ....

        [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    ja myslim, ze to bude to samy...nejdulezitejsi komponenty budou taky no - name, takze bez jakykoli zaruky qality...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Pokud chceš porovnávat kolo za 4kKč ze speciálky s kolem za 2kKč z marketu je snad jasný jak takový srovnání dopadne.
    Když ale srovnáš kola za stejnou cenu budou na tom zhruba stejně.
    Rozdíl je v počátečním seřízení a následném servisu. Pokud nejseš úplně levej a jseš ochoten utratit pár stokorun za stahováky klik, misek středového složení, nýtovač řetězu a další nářadí tak ti servis může být ukradenej. Investice do nářadí se vrátí poměrně brzy. Nemusíš na opravu čekat a radost z toho, že si umíš kolo opravit taky není k zahození.
    Na kole snad kromě výpletu není nic složitého, co by lehce podprůměrně zručný člověk neměl zvládnout. Kdo si vyzkouší výplet, zjistí, že ani na něm není nic nezvládnutelného.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: levné kolo ze specializované prodejny

           

      To máš určitě pravdu, jen se musí jednat i o identický typ kola. Ono totiž klasické "jizdní kolo" ze speciálky se dá sice srovnat s podobným cesťákem ze supermarketu, jen je třeba nenaletět na takové ptákoviny, jako je třeba celopéro za 4kkc, coz se v supermarketech objevuje, zatímco ve speciálkách fakt ne :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    jinak tady jsem náhodou narazil na docela zajímavé doprodeje ... je to sice ta nejnižší třída, ale rozhodně lepší než supermarketové akce :o))

    trekové - Author Compact
    http://www.peksport.cz/index.php?page=shop...

    horské - Author Impulse SX
    http://www.peksport.cz/index.php?page=shop...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: levné kolo ze specializované prodejny

         

    Né všichni mají desetitisíce na nové kolo a ani kolo za 20000 není zárukou kvality. Mněl jsem takové a po půl roce mne odešli tlumiče. Pokud nechceš na kole závodit určitě ti kolo od olpranu okolo 10000tisíc pár let vydrží.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cot ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

276 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024