reklama

údržba ořechu zadního náboje

Dobrý den prosim všechny zkušenější cyklisty o radu, jak rozebrat zadní náboj hlavně se jedná o demontáž ořechu - nevim jestli je tam pravý nebo levý závit specielní klíč už jsem sehnal- na shimano deore. tu údržbu chci udělat z toho důvodu, protože jsem rozebíral před týdnem zadní náboj, který už potřeboval promazat. Cvrček už měl taky suchej zvuk, tak jsem tam stříknul GT 85 a situace se ještě zhoršila. Teď bych s tim cvrčkem moch budit i hluchý a dařilo by se.

[ Zpět ]
Datum: 25.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (truhlarik ([email protected]))
  • Re: údržba ořechu zadního náboje

         

    Hmmm... taky mam naboj deore a nepovedlo se mi ho kuchnout, akorat se mi ho povedlo sundat, po vyjmuti osy 10kou imbusakem vysroubovat. Rozebrat mi nesel, na te misce, ktera by se mela povolit, neni nic za co ji vysroubovat. Problem mam ale presne opacnej, sice funguje, ale ma dost odpor a pri volnobehu neni slyet zadny cvrkani...
    Navod myslim byl nekde na bajk.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2006
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba ořechu zadního náboje

         

    Mam za to, ze orech rozebrat sice lze, ale je k tomu potrebny specialni klic. Slozeni bude horsi, jednou jsem skladal orech Velamos a byla to docela sranda. Ale povedlo se. Nicmene, stejne se to nevyplati, protoze pokud v orechu neco nefunguje, tak krome kulicek stejne zadny jiny nahradni dil nesezenes a jeho slozeni je opravdu zazitek. Lepsi je koupit novy, staval kolem 500 - 600 Kc. Sundat ho lze jak napsal Stana, po vymontovani osy desitkou imbudem. Me na Deore odesli postupne tri orechy, to me primelo ke zmene. Koupil jsem si DT naboje a mam (zatim) pokoj.
    Ale jinak, pokud je volnobezka "jen" hlucna a jinak funguje bezchybne, tak podle mne neni duvod ji menit.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: údržba ořechu zadního náboje

           

      Nejaky navod je i zde:
      http://kpo.cz/dokument/volnobezka.htm
      Pisou tam, ze matice ve volnobezce ma levy zavit.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.12.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: údržba ořechu zadního náboje

           

      orech velamos?????!!!!ty myslis spis roubovaci X-koleck, ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: údržba ořechu zadního náboje

             

        Jasne, blbe jsem se vyjadril. Volnobezka uvnitr Velamosu je principialne stejna jako v SH, ale orech tam samozrejme zadny neni.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2006
        Autor: mgt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: údržba ořechu zadního náboje

               

          ale je docela na hovno, protoze na ty praporky tlaci pruzinka koncem a usoupava se...

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2006
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: údržba ořechu zadního náboje

         

    Zkusil bych toto:
    http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=48
    http://www.parktool.com/repair/readhowto.asp?id=45

    [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: údržba ořechu zadního náboje

           

      Děkuji za rady právě jsem dokončil údržbu volnoběžky. Byla to pěkná pakárna . Ve vnitř bylo sucho a na zem se mi vysypalo všech 52 kuliček , radost hledat. S trochou trpělivosti to šlo seskládat dohromady. Promazal jsem to lithiovou vazelínou Yarolline.Vazelína vše odhlučnila. Všechno se zdá, že funguje tak jak má. Zítra to jedu vyskoušet.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (truhlarik ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: údržba ořechu zadního náboje

             

        Praporky by se nemely mazat vazelinou, muzou lepit a pak dobre nezaskoci a mohou se strhnout. Ja jsem cvrcka nikdy nerozebiral, i kdyz to umim, a jen prolil hustym prevodovym olejem.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.12.2006
        Autor: LOBO
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: údržba ořechu zadního náboje

               

          presne tak, valinou se mazou jen drahy lozisek, na ostatni staci jen ridkej olej. ja orechy obcas rozebiram, cistim a mazu, ale nekdo to ani nedela, prej staci ho jen vykoupat v benzinu a pak prostriknout ridkym olejem.....

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2006
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: údržba ořechu zadního náboje

           

      ale tohle neni na rozebirani orechu...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2006
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024