reklama

Cykloatlas Česko 1:100000

Neviděl jsem zde žádnou viditelnou upoutávku na předvánoční novinku Cykloatlas Česko 1:100000 z nakladatelství. Shocart za cenu 1499,- Kč. (v e-shopu Shocart 1.274,- Kč) Já jej včera koupil ve „výprodeji“ Tesca za 999,- Kč. Porovnáním věcného obsahu nového mapového podkladu s původním „spirálovým“ Cykloatlasem jsem nezjistil podstatných změn. Mám dojem, že pouze plánované cyklostezky a trasy se změnily na trvalé. Např. oblast jihozápad od Prahy je z hlediska cyklotras stále jako vyprahlá zem. A přitom např. cesta z Prahy přes Karlštejn, Srbsko do sv. Jana pod Skalou, Chrustenic se rudným dolem, Nenačovic s ukázkou sklářské pece je velmi příjemná. I trasa údolím Karlického potoka z Dobřichovic směrem na sever by stála též za zanesení do map. Co vy nato?

[ Zpět ]
Datum: 18.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel_ji)
  • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

         

    To máš na mysli ten dvoudílný nebo vyšel upgrade toho, co byl před cca 3 roky?!?
    Já koukala na ten dvoudílný a přijde mi to jako naprosto zbytečná investice. 1/3 atlasu jsou mapy, zbytek popisy tras. Prostě domácí objemný pracholep na nic.

    Mám ten první cykloatlas, ale taky ho nepoužívám - vyhovuje mi 50tka Turistický, co vyšel loni. Letos jsem si k němu pořídila aktualizační balíček. Atlas je dostatečně podrobný a je tam absolutně všechno, co člověk potřebuje k trase a k orientaci. Teď dokonce začali zakreslovat už i elektrické vedení, takže naprosá spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

           

      Ano, vyšel však pouze první díl, druhý s dalšími výletními trasami bude později. Základní stovková mapa je totožná s cykloatlasem z před třemi lety. 50tkovýTuristický atlas také mám, ale pro jízdu na silničním kole je tam přeci jen málo km na jednom mapovém listu.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel_ji)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

             

        No tak v tom případě jsou to podle mého názoru vysloveně vyhozené peníze. Nepotřebuji mít doma šanon tras...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

           

      mám ten starej. Vymotal jsem spirálu. Procvakl děrovačkou a nacpal do takovýho úzkýho šanonu. Než někam vyrazím vyndám si jeden či více listů a strčím je do plastovejch desek a šoupnu pod záda. Používám furt a jsem navýsost spokojenej.
      Mapy 1:50000 od KČT používám když jdu pěšmo. Na kole moc rychle vyjíždím z mapy:o))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2006
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

         

    Mam ten starej a jsem s nim teda nespokojenej. Vzal jsem jsi ho vlete, kdyz jsme jeli po severnich cechach a po dvou dnech jsem bezel do obchodu koupit klasickou mapu. Podle tedle se nedalo jet. Prijde mi strasne neprehledna, nahnacana a hlavne jsem behem jejiho pouzivani prisel na nekolik nesrovnalosti se skutecnosti. To, ze maj cyklostezku nekde, kde vubec neni se mi stalo 2x. Jednou nekde u Kladrub a jednou prave nekde na severu. Prijde mi to jen jako mapa na naplanovani cesty, ale jezdit se podle ni neda... Celkem me mrzi, ze jsem ji koupil...za tu cenu bych mohl mit par skvelych cykloturistickych map od Kartografie.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

           

      No 100vka je skoro už jako automapa (v tomhle případě hodně drahej autoatlas). Taky jsem to v Tescu prohlíd, ale ani po slevě mě to nezaujalo, raději jezdim s turistickýmy 50kami (uvezu i dvě :o) a pro lesní bloudění jsou nejlepší pětadvacítky.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2006
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloatlas Česko 1:100000

             

        Ja to koupil, protoze se mi na prvni pohled libil...vypadalo to, ze je v nem "vse"...jenze pak, kdyz jsme nekolikrat diky tehle mape zabloudili, nebo prejeli krizovatku....no, rval jsem jak na lesy:-) Padesatky taky pouzivam, ale hodne se mi na kole osvedcili od te Kartografie...pouzivam je na cykloturistiku. Pro horske kolo je asi lepsi padesatka....kdyz jezdis po pidi cestach.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.12.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

394 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024