reklama

lamináít.sedačka LWB

http://album.volny.cz/honday/browse.php?album...
kdyby se někomu hodila, může se ozvat. Mám udělaný kopito.

[ Zpět ]
Datum: 12.12.2006
Autor: Finn
  • Re: lamináít.sedačka LWB

         

    Nechcu být válečný štváč, ale tohle podezřele připomíná starý šalinový sedačky. Je to náhoda, protože tohle je prostě ten správný tvar, nebo nějaká z těch sedaček tvořila část kopyta?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.12.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lamináít.sedačka LWB

           

      Máš pravdu, ten přechodovej rádius mezi sedákem a opěrákem je šalinovej a ještě ten tvar hrbolu do páteře, jinak je to domodelovaný - vybroušený a podle modelu vylaminovaný kopyto.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.12.2006
      Autor: Finn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lamináít.sedačka LWB

             

        Ty jo to je jak závodní skořepiny do auta:-) ale dobrý..

        [ Zpět ]
        Datum: 12.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lamináít.sedačka LWB

         

    Na kolik to vyjde?A co dáš jako polstr?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.12.2006
    Autor: 62jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lamináít.sedačka LWB

           

      Vyjde to na asi 650,- za materiál + ojetý dural převodník, který je zalaminovaný v sedáku jako výztuha pro uchycení na rám Celé to váží 2,2kg. Polstr - zatím nevím. Teď po prvních jízdách se mi zdá, že není potřeba, ale čas a teplejší počasí ukáže.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.12.2006
      Autor: Finn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lamináít.sedačka LWB

             

        Z jakýho materiálu to máš? Rohož nebo tkanina, PES nebo epoxid?

        [ Zpět ]
        Datum: 13.12.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: lamináít.sedačka LWB

               

          První vrstva jen epoxid 1200, druhý den dvě vrstvy epoxid 1200 a tkanina 220g/m2, třetí den 3 vrstvy PES 109 a tkanina 355g/m2. Šlo by to samozřejmě udělat lehčí, ale já pro sebe gramy nehoním.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.12.2006
          Autor: Finn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: lamináít.sedačka LWB

                 

            když to vylaminuješ najednou, tedy všechny vrstvy prosakneš pryskyřicí a pak naložíš na kopyto, ušetříš pryskyřice, časy i hmotnosti

            [ Zpět ]
            Datum: 14.12.2006
            Autor: evan
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: lamináít.sedačka LWB

                   

              nehledě na to, že tímto postupem neztrácíš na výsledné pevnosti a celkové kvalitě, jak tvým způsobem - postupnou laminací každé vrstvy zvlášť

              [ Zpět ]
              Datum: 14.12.2006
              Autor: evan
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: lamináít.sedačka LWB

                     

                Podle toho co píšeš, se mi zdá, že jsi zcela nepochopil technologii, jak to dělám. Taky jsem ji ale moc nepopisoval, odpovídal jsem jen Jirkovi na jeho dotaz.

                [ Zpět ]
                Datum: 14.12.2006
                Autor: Finn
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • O hmotnosti

             

        ke hmotnosti- říkáš, že nehoníš gramy... Dobře. Já také ne, ale můj celý rám kola, bez sedačky váží 2,2kg... Tím se nechci chlubit, ale 2,2kg jen na sedačce mi příjde příliš. I když je ze skla.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2006
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: O hmotnosti

               

          Respektuji a chápu tvůj názor, ale já mám poněkud jiný stroj a vím proč těch 2,2kg. Nechci se chlubit, tak ani nebudu psát kolik váží kopito, ale možná by ses divil jak málo.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.12.2006
          Autor: Finn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: O hmotnosti

                 

            mensi detail, vim ze to to nickname neni poznat, nicmene v lezakovem svete je evan = efina coz je holka...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.12.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: O hmotnosti

                   

              Ano. Dík. Později jsem si to taky uvědomil, aspoň si to už budu snad pamatovat pro příště.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.12.2006
              Autor: Finn
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: O hmotnosti

                 

            U kopyta je to přece jedno, to může mít klidně tunu (aspoň neutíká pod rukama při práci. Pokud kopytem myslíme to samé.
            2,2kg celkem odpovídá tvaru a materiálu té sedačky. Optimácký tvar pro ležatější kola je výhodnější, ta žebra vzadu ho dělají extrémně tuhý, takže stačí méně materiálu na stejnou nostnost. Nejsem si jistý, jestli to u tvého tvaru sedačky jde taky. Na sebe bych sedačku v tom tvém tvaru udělal nejspíš okolo 1,5kg, měla by taky dutá žebra na zadní straně.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.12.2006
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: O hmotnosti

                   

              Jasný, že u kopyta na váze nezáleží. Tím jsem chtěl jen říct, že to jde udělat mnohem lehčí, kopyto má vlastně téměř stejnou plochu. Pokud se žeber týká, asi jsi na fotkách přehlédl, že po celém obvodu sedačky mám vlastně límec, který supluje žebra. Tím pádem není nikde na vnější ploše ani ostrá hrana. Toho 1,5kg váhy by nebylo problém dosáhnout a možná i míň pro bezpečnou jízdu. Ale asi by nevydržela skotačení malých cigánů v počtu 3ks, skákající samozřejmě v botech na sedačce. Nějak si můj stroj oblíbyli a stačí zaparkovat na pět minut před obchodem a jsou tam. A pak chtějí ještě svézt a člověk se jich nemůže zbavit. Nechci to dál rozpitvávat, zkrátka potřebuji ji pevnější a už dnes mohu říct, že pevná je dost.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.12.2006
              Autor: Finn
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: O hmotnosti

                     

                Lemy po obvodu jsem si prohlížel, to se neboj. Jsou pěkné hlavně kvůli té ostré hraně, ale jsou tak nízké, že toho moc neunesou. A dvakrát nebo třikrát vyšší udělat nejdou, protože coby placatá struktury by se pak při zatížení bortily. Proto jsem psal otěch žebrech. Mají zakulacený dutý profil a jsou vysoká aspoň 5cm, takže při tloušťce stěny 1-2mm unesou mnohem víc než lemy jak je tam máš. Akorát se mnohem obtížněji vyrábí.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.12.2006
                Autor: Jirka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: O hmotnosti

                       

                  nojo, ale ta finnova sedačka má v dolní části zakulacenej "miskovitej" tvar, takže další žebra netřeba (má to vlastně žebra místo zespodu shora na stranách). Jen horní část je rovná, ta se možná ohýbá, ale to by snad ani nevadilo, ne? Na takovéhle sedací sedačce se stejně nebudeš do šlapání opírat o vršek zad...nebo snad jo?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.12.2006
                  Autor: PavelŠ
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: O hmotnosti

                         

                    Vršek bude podle mě pružit o několik cm i bez nějakého velkého zapírání. Zčásti jeho vlastní pružnost, z části charakteristika toho "miskovitýho" vyztužení co o něm píšeš. Když zatáhneš za vršek opěradla dozadu, tak přes ty okraje táhneš za boky sedáku nahoru. Pokud mi něco neuniklo, tak sedáku nebrání v prohnutí nic než ten nízký lem vpředu. Sedák je kratší, takže jeho prohnutí o 1cm udělá 2,5cm na vršku opěradla. Výsledek je cítit jako pružný. Přesně tahkhle nehezky má snahu se chovat prakticky stejně tvarované sedlo na handbiku, co jsem ho vyrobil. Budu ho muset vyztužovat, protože na něm se pojede rukama a to pružení by vadilo.
                    Je možné, že to Finnovo sedlo moc pružit nebude, podle váhy má ten laminát hodně silný, a taky záleží na uchycení k rámu.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.12.2006
                    Autor: Jirka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: O hmotnosti

                           

                      Hm, Jirko celkem jsem se pobavil tvým rozborem o vlastnostech mé sedačky, kdybych ji nedělal a neodzkoušel, tak bych ti i uvěřil - tvé teoretické rozbory zní celkem přesvědčivě, ale PavelŠ ji odhadl daleko lépe. Základní věc je, že podle těch obrázků není možné udělat seriozní hodnocení. Mimochodem ten límec dokola je vysoký 1,5 - 4,5 - 1,5cm /sedák - ohyb - opěrák/ a kombinace epoxid - polyester není taky náhodná. Jo a síla vrstvy je 3 - 4mm. To jen tak, když už se diskuse stočila tímto směrem. Obrázky jsem pověsil jen tak pro ilustraci - kdyby někdo takový typ sedačky potřeboval, jako já asi před měsícem. Nikdo se mi neozval, tak jsem byl nucen se do toho pustit sám. Moc se mi do toho nechtělo, protože vím co to obnáší, nějaké zkušenosti, s laminováním mám. Předpokládám, že většina lidí co sem chodí pochopila, že nepoptávám hodnocení na dálku ale spíš nabízím - pokud by se někomu tato sedačka hodila.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 18.12.2006
                      Autor: Finn
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: O hmotnosti

                             

                        Asi čtyři metry ode mě právě leží sedačka velice podobného tvaru, z té jsem vycházel, když jsem hodnotil tu pružnost. Jenže ta má polystyrenové jádro pokryté 1-2mm silným laminátem (sklo+epoxid), vzadu dvě žebra podél opěráku a hlavně je uchycená k rámu jen za sedák - za ní už žádný rám není. Proto se asi chová tak jak jsem psal. Ze zkušenosti vím, že uchycení jak máš na těch fotkách (pod i nad ohybem) udělá s její tuhostí divy, takže hlavní rozdíl asi bude tam. Pro LWB kolo a s montáží jak ji máš na fotce bude asi fakt dobrá a opravdu hodně vydrží. Nezkoušels jak by se chovala, kdyby úchyt k rámu byl jen dole? To by mě docela zajímalo.
                        Jednoho velmi vzdáleného dne si snad postavím terénní LWBčko. Tvou nabídku sedačky si budu pamatovat:-).

                        [ Zpět ]
                        Datum: 18.12.2006
                        Autor: Jirka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lamináít.sedačka LWB

         

    Došel počet úrovní, proto odpověď tady.
    Jo, to beru, ta co je 4m od tebe je vyrobena odlišnou technologií a taky materiálově se liší. Tak je to ekonomičtější, pokud děláš jen jeden kus. A daleko více pruží, protože tam není zakomponována vrstva z polyesteru. Kdyby byla, je mnohem tužší. Předpokládám, že znáš jak rozdílné vlastnosti má epoxidová skořepina versus polyesterová. Dobré je tyto materiály vhodně zkombinovat a pak ti vyjde lehká sedačka s dostatečnou pevností. To jen tak ve stručnosti. Nemíním tu psát technologické postupy. Uchycení pouze za sedák jsem nezkoušel, to bych ji konstrukčně řešil trochu jinak, ale když si do ní sedneš bez podpěry opěráku, zdá se, že je pevná, ale na to bych při stávající konstrukci nespoléhal. Preferuji bezpečnost. Jinak kopita se samozřejmě zbavovat nebudu, takže není problém kdykoliv uplácat seslo.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2006
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lamináít.sedačka LWB

           

      Vím, že to tu není o pravopisu, ale to kopito, to je hrůza. Když jsem u toho, ten lamináít se mi taky zrovna nepovedl.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2006
      Autor: Finn
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lamináít.sedačka LWB

           

      Že polyester radši rupne než by zapružil už vím, ale laminuju doma a epoxid nesmrdí...
      Navíc na některých místech jsou jen dvě vrstvy tkaniny, takže moc kombinování materiálů tam člověk nevymyslí. Tenhle kousek byl myšlený jako jediný a nízkonákladový, proto ten obalený polystyren. Po zkouškovým to trochu vyztužím na správných místech (vím kde) a bude to ono i pro to uchycení jen dole.
      Teď když jsme probrali podrobnosti, mám dojem, že pokud se někde poblíž tebe odehraje jaderný výbuch, přežijou to švábi a tvoje sedačka. To by mohlo znamenat, že přežije i to poskakování méně přizpůsobivých jedinců po sedáku v botách...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.12.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024