reklama

Které MTB do 13 000 Kč?

Ahoj, zajímalo by mě, které doporučujete MTB do zhruba 13 000 Kč. Co jsem se tak rozhlížel, tak by se mi líbil Author Proxy. Nebo se dá sehnat něco lepšího? Díky

[ Zpět ]
Datum: 06.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa M.)
  • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

         

    Tak jsem si ho otevřel na netu a říkám, že se mi líbí. Jestli Ti nevadí, že to má "pouze" 3 x 8 převodů - a podle mě to nevadí - tak je v dané cenové relaci dobré a svoje splní. Samozřejmě lze diskutovat třeba o vidlici, ale to by zas stoupalo do jiné ceny (i když pro vyšší váhovou kategorii se mi ta vidle vhodná nejeví). Náboje 36 děr beru. Jak říkám - líbí se mi :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

           

      Díky :)
      Počet převodů mi naprosto dostačuje, stejný počet mám i na svém krosu a prostě mi to stačí. Vážím 65 kg, takže myslím, že i ta vidle bude ucházející...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa M.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

             

        Počet převodů v podstate nehraje roli, rozdil mezi 24 a 27 je v odstupnovani. Ten author mi prijde moc tezkej a ty kotoucovky...no nevim. Jestli muzu neco navrhnout tak http://www.cykloshop.cz/nikita2/karta.php3?ID=5267 vybava supr, cena supr...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mitch ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

         

    Já ti nevím. Mechanické kotouče mi přijdou jako ptákovina. To radši lepší "V"čka. Taky se mi zdá dost těžký. Jinak 24 rychlostí neni nic proti ničemu. Zkus se podívat na nějakého Kellyse. Já jsem v září koupil Kellys Magic (cca. 12000Kč) a naprostá spokojenost.Nebo Magnuse.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Nehas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

           

      Dema Asti-model 07 je o něco dražší,ale letošní nám tu stojí za 11500,komplet Alivio-i brzdy a převodník(na rozdíl od Kelly'se),náboje Deore-příprava na kotouče,vidle je sice jen SR-XCM,ale má LO a seřizování pružiny(v druhé noze je olej)
      To není špatný kup,ale značek je mnoho a jde jen o to si za své peníze koupit co nejméně šizené kolo.:o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.12.2006
      Autor: Merida
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

             

        vidlice od Suntouru neni o nic horsi jak RST...
        jeste bych mozna odkazal i na Meridu www.merida-bike.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2006
        Autor: favorit
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

               

          Hm, zas jeden "odbornik". Pri trosce sikovnosti se Suntourka da poladit tak, ze bude na urovni mnohem drazsich vidlic. Ony maji velmi solidni zaklad, a je u nich nutne odstranit nektere nectnosti. Bezne je tady s holkama upravujem. Ale kdo je nesika urcite si na netu najde nekoho, kdo tomu rozumi a potrebne upravy provede. Treba http://tuning-test.cz/

          [ Zpět ]
          Datum: 09.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeptiska)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                 

            osobne jsem se jeste nesetkal s nikym, kdo by byl spokojen s vyrobky typu Suntour, RST, Apache,...
            Nechapu tedy, proc zde pises neco o "odbornikach"

            [ Zpět ]
            Datum: 09.12.2006
            Autor: favorit
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                   

              Ano, pokud to bereš takto, tak nová, na krámě koupená vidlice od Suntouru nestojí za moc. Dá se ale poladit tak, že se pak vyrovná i jiným, mnohem dražším a "značkovějším" výrobkům... Ten odkaz je na Milana, který se tím zabývá...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.12.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                   

              Že by si tady z tebe dělali legraci?
              Aby z toho nebyl zase jeden stěžovatel :-)
              Poslouchej odsuzovat značku jenom podle názvu a házet všechno do jednoho pytle je strašný zlozvyk.
              To se mě nedotýká vůbec Suntour ale hlavně Apache, Tam tedy hodně přestřeluješ.
              A k Suntourům, tam je to oprávněnější ale jsou to vidlice které mají na našem trhu v poměru k ceně vždy ten nejlepší materiálový základ o to ve všech třídách.
              Ve třídě, kterou probíráme tady, tedy do 13 000,- nenarazíš na dobrou vidlici ani náhodou.
              Naprostá špička v této třídě a opravdový nadstandart je zrovna Suntour a to typ XCR LO, který v základu nabízí vlastnosti dobře vyladěného sytému pružina elastomer s olejovým zamykáním ( ne tlumením)
              No a právě tahle vidlice jde sice náročněji ale přeci jenom upravit. Žádná jiná značka v této cenové relaci neumožňuje takové úpravy. Zkoušel jsem i RST a tentokrát oprávněně upozorňumju, s úpravami této vidlice by neměl nikdo počítat.
              Tak takhle vypadá zpráva a odsouzení typů na základě rozboru a ne plošné odsouzení nějaké značky.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.12.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                     

                ja nepopiram, ze Suntour je ve svy tride dobrej. Zaroven ale rikam, ze ve svy tride je dobry i RST (a to do kategorie do 13000urcite patri). Akorat tady Jarda me, myslim si, oznacil za vola a chtel rici, ze Suntour je o dost lepsi jak RST. Jinak ja beru vidlici pred tuningem. Kdyz mam neco na kole, tak chci, aby to hned fungovalo a nemusel jsem to jeste nekam posilat.
                Jinak ke kolum Apache. V mym okoli ma asi pet lidi ram Apache Totem a nekterym uz praskl i trikrat. Asi ma nekdo opacnou zkusenost, ale ja bych si kolo od indianu proste nekoupil

                [ Zpět ]
                Datum: 11.12.2006
                Autor: favorit
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                       

                  Já to nebyl...;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2006
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                         

                    promiiiiin. To byl/byla jeptiska :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2006
                    Autor: favorit
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                       

                  Ono to materiálové provedení je v daných třídách zcela jasné a když se i čistě po téhle stránce porovná Suntour a RST je výsledek zcela jasný.
                  Když se budou porovnávat vidlice pouze se systémem pružina elastomer, bude i zde Suntour lepší.
                  Marně hledám jeden jediný klad pro RST, který by mohla splnit lépe a nenacházím. Porovnávám poctivě a hledám stejné cenové třídy a v nich posuzuju. Problematický chod mají i RST, které nabízí funkce zamykání a to zcela podobný jako mají Suntoury. Rozdíl je v tom, že RST nejde předělat.
                  Suntour potom nabízí i kvalitativní provedení, které se u RST nenajde, teda nejspíš by se i našlo ale to nám dovozce odmítá předvést, protože dováží výhradně nejlevnější třídy. nejsem zastáncem plošného zavrhování značky a tak proto uvádím i tohle.
                  Protože se snažím podat informace kompletně, tak se přiznám, že nemám rád plošné odsouzení celé značky. A to jsi tady předvedl ty. Na základě problémů s jedním typem. To není vůbec solidní? Každá značka už snad měla někdy nějaký problémový typ a neznamená to, že by celá její produkce byla špatná.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                         

                    je jasny, ze Suntour ma i dobry vidlice (Axon, Rux), ale ty jsou uz v jiny cenovy relaci a na XC je jenom Axon. A posuzovat vidlici podle toho, jestli u nilze provest tuning a tim zlepsit jeji vykon mi prijde prinejmensim zvlastni. Pokud chci vidlici, ktera uz trochu chodi a budu s ni spokojenej, tak si mirne priplatim za Manitou (Axel). Neumim si moc dobre predstavit, ze bych si koupil kolo a jeste pred vyjetim by vidlice musela byt poslana k Tobe na tuning. Me jako uzivatele, spotrebitele nezajima, jestli jde vylepsit chod, funkce zbozi. Ja chci aby to proste chodilo. A z tvyho prispevku mi vyplyva, ze bez tuningu chodi obe vidlice stejne

                    [ Zpět ]
                    Datum: 11.12.2006
                    Autor: favorit
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                           

                      Tak takovýchhle debat už proběhlo dost.
                      Axel, který považuješ za dobrý je ve skutečnosti velmi špatná vidlice ale proč tě přesvědčovat. Ty dáváš přednost svému přístupu a nebudu jako ty abych přesvědčoval, že jedině můj postup je správný. Je správný pouze pro někoho a ty to jistě nebudeš.
                      Co bys mohl náhodou tímhle postupem ale získat to by sis měl ověřit od ostatních, než odsoudíš, co neznáš a co mají jiní vyzkoušeno.
                      Lidi, co si už něco vyzkoušeli vědí své a tobě přpadá, že se ti smějí. Ono totiž, kdybys zkusil toho Axela ve stejné cenové relaci s tím upraveným Suntourem, tak by ses nestačil divit.V ceně toho Axela totiž dokážeš získat vidlici, která překoná třebai takovou modlu jako je REBA.
                      Ale to je jenom na okraj k tomu, co neznáš a hned odsuzuješ.
                      Tady je ale zcela jiné téma a ty zastáváš své názory na třídu kol do 13 000,-
                      Pokud bude volba ve výběru vidlice udělá každý a vždy lepší volbu právě v této třídě s modelem Suntour i neupraveným a s upraveným může udělat vyložený skok, kdy ten Axel nemůže být za konkurenci vůbec považován, protože prohraje naprosto ve všech parametrech. tak tohle je snad už vyčerpávající informace.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 11.12.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                             

                        Já pánové jen sám za sebe-když se podíváte na hodně staré příspěvky-vždycky jsem dporučoval SR-XCR-LO-poměr cena kvalita fakt nemá konkurenci-samo,že tohle nemůžu vykládat někomu,kdo jezdí SIDa,ale k RST-můj bývalý zaměstnavatel měl hlaně Authory a tím i RST-proto vím své,"houpačky" nadměrně náchylné na vůle,kdo jezdí Crossové RST,ten by mohl tuplem vykládat,kdy po zabrždění na předku letí celé kolo ještě 5cm vpřed.A u vzduchových modelů bylo po týdnu vymalováno-patrona prázdná.Když jsem volal do Prahy-co jako s tím,že jsou to nová kola,tak mi technik řekl.že se s tím bude zabývat pokud to ujde během vyjížďky:-o)))))Rozumějte tak,že tlak unikal postupně,takže během 5ti dní byly vidle prázdné-docela tragédie.Možná špatná série toho roku-nevím,dnes už jsem jinde,ale strašák RST se objevil na Demách.Problémy jsou i s RS-J2,zase jich polovina nezamyká(Kell'ys)-zkrátka kvalita asi odpovídá ceně,ale v dané třídě má určitě navrch SR.:-))))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 11.12.2006
                        Autor: Merida
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                             

                        No kazdopadne jste me nepresvedcili. Levne vyrobky Suntour a RST stale radim na stejnou uroven, ale zaroven se mi celkem libi novy typ Axon, u ktereho bych nemel strach, dat si ho na kolo. Asi jedine, co jsem si z teto diskuze odnesl, je, ze touzim se svezt s vidlici od Snutouru, na ktere byl proveden Tvuj tuning.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 12.12.2006
                        Autor: favorit
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                           

                      No jo, nikdo tu ale nezminuje moznost koupit suntourku primo od milana... Cena vidle co doopravdy vidli za cenu nizsi nez v obchode za neupravenou. Ja si ji nechaval upravovat dodatecne, ale urcite se vyplatilo.
                      Pro puvodiho tazatele, co koupit nekde na netu ve vyprodeji ram, vidlu o ktere se tu mluv a posbirat doma funkcni veci ze staryho kola udelat komplet upgrade? Zaklad 13 000 by Ti mel stascit na hodne slusny kolo....

                      [ Zpět ]
                      Datum: 11.12.2006
                      Autor: Stana
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                             

                        Ještě jen dodám-na zimáku mám ještě SR MG 91-elastomer-pružina,ale troufám si tvrdit,že některé dnešní modernější vidle na ní nemají,fakt chodí dost dobře,musí se mazat a po těch letech je bez vůle.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 12.12.2006
                        Autor: Merida
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                           

                      Píšu sem, protože dole mám již vyčerpám počet příspěvků ve vlákně.
                      Dole vyslovuješ požadavek svéz se na tuningované vidlici, pokud pro tebe není okolí Kladna příliš vzdálené, můžu ti to samozřejmě splnit.
                      A k tvé představě o značkách Suntour a RST, není naším cílem tě tady přesvědčovat o něčem, o čem se přesvědčit nechceš dát.
                      Ostatně není to ani cílem této debaty, ty i my vyslovujeme své názory pro někoho, kdo si založil téma.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 12.12.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                             

                        Ja nevyslovuji zadost projet se na Tve vidlici. Pouze jsem napsal, ze me laka se na ni svezt. A to je neco naprosto odlisneho :-)
                        Jinak Kladno je pro mne dosazitelne, ale ne v tuto rocni dobu. Vidim to spis na leto, jelikoz radsi jezdim na kole, pokud to jde, nez-li autem. A to mi momentalni rocni obdobi a nemoc k tomu momentalne nedovoluji.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 14.12.2006
                        Autor: favorit
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                   

              Na Kellys Magnus mám Suntour XCP75 má najeto asi 3000 km bez jakékoliv závady a údržby. Nové kolo Merida Speed mám po 200 km kvůli Manitou Splice v servisu a budu čekat až se odkudsi vrátí. Takže minimálně já jsem jeden spokojený se Santourem !

              [ Zpět ]
              Datum: 12.12.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (RD)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                     

                Změna, musím být česky korektní. Manitou je opravený zpět, takže to je ta výborná vidle, nóóó a ten Suntour není nic moc.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.12.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (RD)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

                       

                  Nechtěl jsem tě opravovat předtím ale XCP 75 je něco jiného než probíraná vidlice XCR LO.
                  U XCR LO neničí chod vidlice tlumící patrona takovým stylem jako u XCP 75.
                  XCP 75 v originále je opravdu velmi nekomfortní i když mnohdy a pouhým tlačením na místě vypadá slibně.
                  Tohle je stále a v mnoha obměnách opakovaná záležitost - tlumení u Suntourů.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.12.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

           

      S tim Kellysem souhlasim ja ted kupoval Magnuse za 12 500, ale byl to lonskej model.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hanes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

             

        Taky bych spíš preferovala Kellyse před Autorem. A to hlavně kvůli geometrii. Ta authorovská mě osobně tak nějak nevyhovuje...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

         

    Levné kotoučovky brzdí jako véčka. Pokud nechceš investovat do draších doporučuju toto :
    http://www.kupkolo.cz/product_info.php?cPath=21...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

         

    Máte někdo zkušenosti s MTB Amulet? Konkrétně typ Structure, Delta? Vybevený se zdají velice dobře. Podělte se, prosím :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (libas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které MTB do 13 000 Kč?

           

      mno ja mam amulet compress, kupoval jsem jej loni na zkousenou zda mi cyklistika neco rekne. nechtel jsem investovat vic jak 10 tis, takze vybava nic moc :o) jezdim vetsinou vikendy 60- 100 km a bez problemu funguje. cyklo me chytlo, kolo si poladim casem dle svych predstav. jedine co jsem koupil na nadchazejci sezonu jsou spd , bez tech jezdit nejde :))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024