reklama

Přezutí MTB na cross pláště

Ahoj, chci se zeptat zda je možné přezout MTB na cross pláště čímž jak doufám by se zmenšil odpor při jízdě. Kolo už mám dlouho a při nákupu jsem příliš neuvažoval a koupil MTB a ted zjišťuju že cross by bylo idealni. Je to prezuti uplna blbost nebo by to bylo realny? Je me jasny ze by bylo treba koupit i novy duse ale co se tyce rozmeru rafku tak mam pocit ze se crosovy plaste na MTB rafky delaj. Diky za vsechny reakce.

[ Zpět ]
Datum: 23.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Crempa)
  • Re: Přezutí MTB na cross pláště

         

    ano, hladké úzké pláště se na MTB ráfky dají koupit a pro asfaltové "bikery" jsou vhodné

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přezutí MTB na cross pláště

         

    Nuz prezutie urcite ide urobit, ale podla mna je hlavny rozdiel medzi MTB a crossom v rame a tym je dany posed na bicykli. To ide urobit len vymenou bicykla :-(.
    Mam z nasej partie skusenosti, ze po viacdennom putovani natazko kamarati na MTB uz nemohli po 4 dnoch na bicykli obsediet, myslim, ze to bolo tym ramom.
    Ale samozrejme pomoze aj vymena plasta.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přezutí MTB na cross pláště

           

      Já mám podobný názor. Teď v neděli jsem jel na horáku 128 km po asfaltu, gumy jsem měl hodně nahuštěné, a stejně jsem přijel totálně umlácenej. Stejná trasa na krossu (mám vyzkoušeno) mě nerozhodí.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přezutí MTB na cross pláště

             

        A to ma typem kola spolecneho co? Presedlal jsem z crossa na MTB a nemenil bych zpet. Nizsi teziste, mam siroke plaste=vetsi pohodli, tuzsi ram. Neni pro mne problem jet treba 14 dni a kazdy den ujet 120-150 km. A totalne umlaceny rozhodne nejsem :)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přezutí MTB na cross pláště

               

          Souhlas.Měla jsem obě kola, skončilo to tak, že crosse jsem prodala, mám jen MTB, jezdím s ním v terénu i po silnici, nic mi nevadí. V létě jsem jezdila i 14 dní v jednom kuse, jezdím na něm i dost ořes 100, a nikdy jsem nijak zvláštˇ umlácená nebyla.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (dana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přezutí MTB na cross pláště

         

    Odpor kol (valivý) závisí na několika faktorech: větší průměr kola zmenšuje valivý opor, ale do vidlic MTB kola nedostaneš jiné než 26" ráfky. Dále odpor klesá s rostoucí šířkou pláště a hlavně s rosoucím tlakem. Takže pokud chceš menší valivý odpor svého MTB, tak nekupuj pláště užší, ale na vyšší tlak. Vím, že hodně lidí používá "test palcem", což funguje tak do 2 atmosfér a dál nepoznáš nic. Takže máš třeba na pláštích napsáno 65psi, ale jezdíš na 35psi. Natlakování naplno zmenší valivý odpor dost citelně. Pak jde taky koupit 26" pláště na vyšší tlak, třeba Schwalbe Marathon se dělá sice při šířce 1,5", ale zato na tlak 100psi. A to pak jede samo.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přezutí MTB na cross pláště

         

    Já provozuju kolo střídavě na MTB pláštích a silničních Schwalbe Marathon a duše používám stejné.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

242 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024