reklama

Největší kraviny, co jste na kole provedli

CO JSTE NA KOLE PROVEDLI ZA NEJVĚTŠÍ KRAVINU ČI PITOMOST A JAK TO DOPADLO.
Takový oddychový a možná poučný téma.

Já si dneska nějak vzpoměl na některý kraviny, co jsme prováděli v dětství. Např:
U náse jeden docela dlouhej a prudkej kopec. Pro místní : ze Žernovky do Štíhlic. Je to dlouhý tak 1 až 1,5 km a docela se to tam rozjede. Končí to zatáčkou a protikopcem, takže se člověk zas zpomalí a kdysi jsme zkoušeli kam až člověk dojede, když se spustí samospádem, tedy bez šlapání. Měl jsem favorita s beranama nahoru, takže abych měl co nejmenší odpor vzduchu, tak jsem dal nohy na řidítka a hlavu schoval ke kolenům, takže jsem měl fakt tvar skoro jako kapka a taky se to suprově rozjelo. Brzdy nebrzdily, poněvadž jsem měl přetrhlý lanko:o)) No a dole v tý zatáčce mě to samozřejmě vyneslo, protože jsem jel strašně rychle. No a potkal jsem tam trambus :o( Už nevím jak, ale strhnul jsem to do strany a vletěl do lesa. Kolo se zašprclo vo křoví hned někde u silnice a já svištěl dál vzduchem (hlavou napřed) bez něj. Po několika metrech jsem dopadl na přicho a jel po břiše dál. Zastavil jsem s e s hlavou tak 30cm před takovým pařezem. Hubu plnou hlíny a jehličí, sedřenej, poškrábanej, omlácenej, ale živej. S končil jsem tak patnáct dvacet metrů od silnice a dodnes nechápu jak to, že jsem netrefil ani jeden strom. Asi mám dobrýho anděla strážnýho. Už jsem v tom kopci víckrát kraviny nedělal:o( Akorát si nemůžu vzpomenout, jak jsem mámě doma vysvětloval, to, že jsem samá modřina a škrábanec a teče ze mě krev na tolika místech:o)))) Pak jsem se k tomu mamce někdy po dvacítce přiznal a z ní vypadlo, že se jí jednou stalo v dětství něco podobnýho na tomtéž místě :o))
tak a teď vy :o))

[ Zpět ]
Datum: 04.12.2006
Autor: Jurimír
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    tak to můj zážitek je proti tvému slabý odvar. před pár lety jsem se chtěla za jízdy přesvědčit, zda mi vzadu svítí světlo. takže sjem tam furt strkala ruku abych viděla odraz....no v zásadě jsem to manželovi vysvětlila až jsem se sbírala ze země-bylo to bohužel ve městně a naprala jsem to do nějakého stojícího auta.naštěstí škoda nebyla velká

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Autor: šíp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Muj byvaly zkousel za jizdy uvolnit sedlovku a trosku ji snizit :) No, ustal to, ale by to hodne tesne :)) Myslel si, ze sedlo chyti )( a udrzi ho :)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      to s tím světlem a rukou dělám dost často a občas to sotve ustojím.....asi bych toho měl včas nechat:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2006
      Autor: dodo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Tady se hlásí třetí do počtu ;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.12.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Já tam nedosáhnu. Zadní blikačku mám až skoro na spodním konci vidlice, protože za zadkem mám juniorovu sedačku. A stejně musím zkontrolovat i blikačku na té sedačce a Saxaninu ruku ani oko za roh nemám, takže stejně musím sesednout.

          Ale mladší dcera při pečlivém sledování tachometru (byla na hranici 1000 km) zastavila o prostředek nárazníku zaparkovaného auta.

          Ještě že měla helmu ;)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.12.2006
          Autor: Danik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          čtvrtej. ale poslední dobou to dělám spíš už jen na křižovatkách, když stojim na červenou...

          [ Zpět ]
          Datum: 05.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radek16)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

                 

            Ja to delam taky :) Ale na rozdil od vas si svetlo zapnu po hmatu za jizdy a protoze mam diody i do boku, tak pro me neni problem zkontrolovat jak to sviti.
            Druhe zadni teda zapinam jen kdyz zastavim, ono precejen shybat se za jizdy do zadni stavby chce ohebnost hadi zeny a tu ja nemam :)

            [ Zpět ]
            Datum: 05.12.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Mě se naštěstí stačí podívat za sebe na silnic. Pokud za mnou není na zemi blikající červený flek o průměru dva metry, něco není v pořádku:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.12.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Nic romantickýho. Utahanej, za tmy a mrholení, 1°, přední světlo urvaný jsem odbočoval na křižovatce řízené světly doleva. Celkem poatrně, abych neuklouz na kolejích. A ona se v téhle situaci chovala jinak, než za slunného dne. Tramvaj i auto z protisměru mě zahlídly až na poslední chvíli, když jsem se jim náhle vynořil zleva. Ale měl jsem štěstí, před řinčící tramvají jsem proklouz (zastavit už nešlo, jen přidat) a i auto na mě jen brzdama kvílelo. Jak dopadli lidi v tramvaji, to nevím. Ale tomu řidičovi auta jsem možná zkazil večer. (Později jsem se dozvěděl, že světla se tam spouštějí ve dvou režimech, a tenhle jsem neznal. To na věci nic nemění. Taky jsem si v první chvíli nemohl být jist, zda jsem nevyrazil na červenou. Vytrvalostní hormóny jsou potvory, ono to po nich myslí pomalu.)

    Poučení: Proč jen jsem neslez a nepřešel to po přechodu? Opravdu, proč? To jsem si v tu chvíli skutečně myslel, že jsem náklaďák? Nebo že všichni mají upřený zrak zrovna doprostřed křižovatky, kde se motá nějakej cyklista?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Snad před patnácti lety jsem jezdil na bajkovi v Krkonoších. V té době jsem jezdil výhradně silnici, bajk jsem měl půjčený a zkušenosti s jízdou v terénu malé. Řekl jsem si, že projedu hřebenovku po červené značce od Špindlerovky na Labskou (vím, že se tam dnes nesmí, ale tenkrát tam na bajku vlastně nikdo nejezdil a značky tam nebyly). Trasa je to dost nesjízdná, kus cesty jsem bajk vláčel na zádech, ale část trasy jsem jel. Všude samej velkej šutr a já bez přilby. V jednom místě stezka klesá a mě se to docela rozjelo. Asi jsem přestal dávat pozor, když se najednou přední kolo zapíchlo o velkej šutr a já udělal salto přes řídítka. Dopadl jsem naplocho na záda a chvíli se nemohl ani pohnout. Pak jsem se posbíral a viděl, že jsem dopadl na plácek přesně velkej jako já vleže. Všude kolem samej velkej a špičatej šutr, jen v místě dopadu plácek s trávou. Spadnout kousíček vedle, tak jsem si přerazil páteř.

    Druhou hloupost jsem udělal taky ve Špindlu asi před šesti lety. Ještě na svým starým fullovi KHS jsem vyrazil z Horních míseček dolů po Vodovodní do Špindlu. Trasu dobře znám, lidi nikde a tak jsem to pustil, co to jelo. Sešup je to dobrej, cesta kamenitá, občas horizont, za kterej není moc vidět. Tam jsem přehlíd rodinku. Navíc to bylo do zatáčky a já je uviděl na poslední chvíli. Musel jsem to vzít víc doprava, kde se cesta propadá o pár metrů. Když jsem rodince letěl botkama v úrovni hlavy tak se asi nestačili divit. Taktak jsem dopad ustál a opatrně dojel dolů. Když mě rodinka za dvacet minut dole ve Špindu míjela, ještě jsem se klepal jak čtrnáct dní starej pes. Od tý doby už jezdím slušně a opatrně :o))))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    V roce 1970 mně po návratu z vojny vyděsila hustota silničního provozu, tak zahájena třicetiletá pauza. Tu považuju za největší zhovadilost, která se mi na kole povedla. Běžný prohřešky proti zdravýmu rozumu nepočítám.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Rychlá jízda po silnici v únoru před 6-ti lety. Chvátal jsem takže jsem to valil co to dá. Zimní boty narvaný na pevno v klipsnách, očima jsem sledoval hodiny místo vozovky. Do zatáčky jsem se přiřítil čtyřicítkou a lehce přibrzdil. Bohužel tam byla zamrzlá louže. Letěl jsem deset metrů a loktem trefil obrubník. Hrozná bolest, v lokti jsem si urazil nějakou kůstku. Ortoped tvrdil že ještě nic podobného neviděl. Přes měsíc jsem měl elko sádru. Druhá blbost byla že jsem celo tu dobu s tou sádrou jezdil téměř denně na kole po městě.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Já sem jednou udělal blbost, když mi bylo asi deset, měl sem své staré zelené kolo, které se ve vyšší rychlosti začalo klepat, jel sem k našemu hřišti, tam je cesta plná kamínků a děr, auto jelo zamnou já uháněl, ke hřišti je kopec, kolo se třepe, třepe a já letííííím a huba komplet odřená, protože sem jel po těch šutrech asi dva metry....

    Vtipný bylo, když sem kdesi u Zákolan ztatil máminu kamrádku a ta se vrátila 2 hodiny po mě :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Největší kravina, co jsem udělala a dodnes toho lituji, byla ta, že jsem se před už skoro 10lety přihlásila na můj první a zatím i poslední "závod" Nova Author Cup. Neskuteně masová záležitost, kde desítky kilometrů jedete v davu, s žádnou šancí z toho vyjet a předjet. Až snad po 30km se pole roztrhalo do hada a tak jsem to na panelkách v Jizerkách mohla pořádně rozjet a stále jsem někoho předjížděla. Až do doby než jsem se vyhýbala prostředkem panelky závodníkovi a chtěla najet zpět v cca 45km rychlosti na panel. Narazila jsem do něj, přelítla řidítka, nestačila jsem v té rychlosti ani natáhnout ruce a první co se po x metech dotklo země byl můj obličej. Přilba mi opravdu zachránila život, měla jsem otřes mozku, sedřená od hlavy až k patě a odneslo to pár zubů.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2006
    Autor: Danča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Jo, jizerský panelky jsem jezdil vždycky s pevnou vidlí, když žena pekla bábovku nebo buchty. Vždycky čekala, až je těma vyklepanejma rukama pocukruju.:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    ;-))) Také mně ten sešup baví rozdupat co to jde. Ale nohy na řídítka jsem si teda zatím nedával ;-)

    Jinak největší kraviny jsem páchal ve svém telecím věku, kdy jsem ještě vymetal diskotéky a podobné zábavy v okolí. Pěkně pod vlivem (a to dost...) pak noční návraty domů, samozřejmě na kole. Ze Struhařova, Svojetic, Louňovic atd. do Tehovce. Dodnes se divím, že jsem se nikdy nevyflákal a nikdy mne nic nesejmulo ;-) On ten provoz na silnicích v té době byl trochu jiný, ale stejně... Jo, a na Favoritu mi občas zlobilo přední světlo, takže tak v půlce cesty pravidelně zhaslo, nějak se vyklepala žárovka. Nějaké zastavení a opravení nepřicházelo v úvahu, přece tu cestu znám i poslepu, ne...? ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Asi v osmi letech jsme s kámošem na starých pionýrech zkoušeli v plné rychlosti najíždět do hustého křoví na kraji cesty (takový ty bílý kuličky, myslím pámelník), že nás to měkce zabrzdí jako peřina. No, měl jsem tenkrát na nohách 13 stehů :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Největší kravinu co jsem resp. jsme udělali jako těžcí puberťáci sice přímo nesouvisí s ježděním, ale kolo nám k tomu přispělo. Jednak za prvé, jako dopravní prostředek, kdy jsme za jeho pomocí z demoliční zóny dovezli rozbušky, dynamit a pytlíky se střelným prachem, kde jsme to objevili, pozůstatek snad ještě po němcích, či těch druhejch. No a za druhé, kdy předválečné dynamo na kole snad Slávia či co to táta měl, se dobře osvědčilo jako detonátor, jelikož nějakého blba, asi mě napadlo ty dráty napojit, už tenkrát jsem měl k elektrice blízko a vyzkoušet co to udělá. Údajně to bude jiskřit a těmi jiskrami to aktivuje tu kostku dynamitu o velikosti asi 10x10x10cm, no ještě že jsme tu rozbušku nenašroubovali do té kostky. No a jak navrhnuto tak uděláno, já zapojil, já podržel rozbušku v ruce, ostatní účastníci zájezdu zaklekli a v kruhu se naklonili nad zmíněné kolo s rozbuškou v mé ruce, no a brácha zatočil a nic. Asi zvolil míň otáček a dynamo nedalo ten správný výkon, proto zatočil podruhé, no a vtom asi zaúřadoval ten můj anděl strážný, jak se již na něho tady někdo odvolával, asi fakt je, a já jsem v poslední vteřině rozbušku pustil, v nastala ohlušující detonace, naše uzavřené květenství co jsme svírali, dalo by se říci poupě se rozvilo v krásnou růži odstínu krvavé červeně, a tupě jsme zírali na sebe otřeseni tou detonací, když se někdo již vzpamatoval a chtěl něco říct, tak bylo vidět jak otvírá ústa, byli jsme hluší jak dělostřelci u Verden. Když první šok odezněl, začali jsme počítat raněné, mrtví zaplať pán bůh nebyli žádní. Ty co byli schopní, okamžitě naskákali na kola a zajeli pro obvazoví materiál, kysličník, pinzetu apod., ještě že jsme na škole nechrápali v branné výchově. Založili jsme polní MASH 4077 v reálném socializmu. První na řadu šel brácha, měl oko zalitý krví a tak jsme se báli nejhoršího. Naštěstí se střepina zasekla jenom do horního víčka směrem ke kosti a ne k oku, operace se zdařila, brácha vidí na jedno oko, na to operované :-), pak jsem šel na řadu já, že jo ruka počká, pravá ta k ničemu není, zadek si vytírám přeci papírem, ukazováček rozvalenej, ruka samá štřepina, vytahali jsem co šlo ale v tom prstě to bylo hluboko, a zůstalo mě to tam 10 let, než to tělo vypudilo takovým velkým zapouzdřeným vředem, v kterém byla střepina uschována, jinak by mě snad ani nepustili do letadla, asi bych na rámu pořád pípal. No a od těch dob kolo používáme výhradně na přepravu z budu A do budu B a na dynamo jsem zanevřel. Zakoupil jsem dobíjecí baterie.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Fakt dobrý nápad s tím dynamitem :-)
      To já jel asi před deseti lety v Alpách nějaký silniční maratón a tam jsem si udělal osobní rekord ve sjezdu - 93km/h stylem "Mike Kluge", což znamená bez držení řidítek, s rukama složenýma za zády, jako to dělají skokani na lyžích. Ale nic se mi nestalo :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Neznáš nějakého Olkyce z B-F? :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Nehas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      K rozbuškám jsem se jako dítě nedostal, ale půlku dětství jsem škrábal sirky a vyráběl různá dělobuchy. Taky s Travexem jse se vyblbli. Raketky dělali a ze suříku bouchací kuličky atd. atd. Ale nikdy se naštěstí nikomu nic nestalo. Až v ospělosti jsme jednou koupili od vojáků nějakou výbušninu. Nemám ponětí co to bylo. Byla to kostka tak cca 15x15cm s rozbuškou. Strčili jsme to do ŘOPíku natáhli zvonkový dráty a odpálili to blochou baterkou. ŘOP přežil, my taky, ale byla to rána jak kráva a slyšet jsme začali až za dlouho :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    No, mě to teprve asi čeká, takže se mám na co těšit :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Rok 1990, podnikový zájezd do Řezna, procházka po pěší zóně. Když manželka nadhodila, že bychom mohli přejít na druhou stranu ulice, ihned jsem to realizoval. Bez rozhlédnutí se, pochopitelně. Rána, chvíli tma, jazykem přejet zuby (jsou-li všechny-zvyk z motorky), nade mnou stojí pán, podává mi brýle a německy se mi omlouvá, že nechtěl, že netušil atd. Zvedl jsem se ze země, pán byl v pořádku, jeho kolo také (i když srážka se 120 kg živé váhy ...), omluvil jsem se a s pocitem studu se odklidil. Od té doby při průjezdu kolem chodců zpomaluji na rychlost chůze nebo i nižší ...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      V cizích zemích se člověk kolikrát diví. V Anglii jsem se postavil na stanici autobusu a on mrcha přijel na druhé straně ulice. Říkal jsem si až budeš přecházet dívej se do prava!!!! Vstoupil jsem do silnice mrknu doleva o z prava skřípot pneumatik. V Mnichově jsem stál na chodníku a pozoroval jsem nějakou místní pozoruhodnost.Přijel první cyklista a něco žbrblal a další a další také. Jeden zastavil a něco říkal, když viděl můj udivený výraz, tak mi ukázal rukama na zem. Stál jsem na cyklostezce ještě na tom namalovaném kole.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Měl's ho nekompromisně srazit a vyfotit!

        [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      To je fakt. Chodec čeká auto, ale tiché kolo u kraje vozovky nečeká. Mě zas takhle pustili do cesty psa, když se rodinka nakládala do auta. Ale dobře to dopadlo. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Se psem jsem měl nejblbější příhodu na bruslích. Bejvávali vruslařský srazy v pátek na Letný a jezdilo se pak někam do Prahy. Tras bylo několik, ale nejoblíbenějsí končila sjezdem Vinohradský ulice a přse Václavák k Národnímu divadlu. Pro ty kdo neznají tak Vinohradská je několik kilometrů dlouhá ulice kde jezdí tramvaje. Je to hezky z kopečka tak 3 metry široký chodníky a končí to křižovatkou s magistrálou:o(( No a tam jsem na chodníku narazil na důchodce venčícího pejska. Jel jsem tak 20-30km/h a bylo už dost šero. Na jedný staně chodníku důchodce a na druhý jezevčík. Když jsem byl skoro u nich tak jsem zjistil, že je spojuje vodítko! :o(( Nakonec jsem se stihnul nacpat mezi důchodce a barák, ale projel jsem to v žabáku (jedeš do strany) a odřel si záda o zeď. Tik co jel za mnou to nestih, tak to zkusil přeskočit. Nevyšlo mu to. Důchodce málem přišel o ruku jak to s ním trhlo a jezevčík letěl chvilku vzduchem. Přežili jsme to všichni a nadávali taky všichni :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2006
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Nejak si nevybavuju, ktera je nejvetsi, toz napisu jich nekolik:

    - kdyz jsem byl maly, tak jsem obcas brzdival tak, ze jsem dal proste nohy na zem, ovsem jednou jsem zapomnel, ze jsem zrovna na boso

    - uz dospely, moje verna Favoritka 1968 zacala zlobit, uvolnoval se ji stred drzici riditka, ujel jsem tak 1km od chaty na Jizerske louce, kdyz se riditka uvolnily tak dobre, ze se s nima dalo volne otacet (aniz by se tocilo kolo), spravit se to rukama nedalo, takze jsem jel zpatky, vzdycky chvili to slo, pak se ale "rizeni" rozstelovalo a pak uz jsem jel s riditkama natocenyma skoro kolmo ke kolu (rozumej k jejich normalnimu upevneni). Slezat se mi nechtelo, takze za jizdy jsem se pokousel nohou pridrzet predni kolo (za blatnik ;) tak abyh mohl riditka natocit zpet - je pravda, ze turisti na tu jizdu docela hledeli

    - padum nastesti nijak neholduju, kolo jsem polozil jen jednou, na prijezdove silnicce v kopce v zatacce, jsem byl nejak v euforii nad slozenou zkouskou a nebral jsem v uvahu blaticko po kratkem letnim desti; byl jsem na zemi okamzite a jeste nejakou tu desitku metru klouzal po asfaltu, stridaje ruzna mista tela v kontaktu se zemi, vybrousil jsem si docela hezke diry do obleceni i kuze

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Ludek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Kravin na kole jsem natropil nespočet. Byl by to dost dlouhej výčet. Ale když Jirka začal dlouhým kopcem ...Dlouhej kopec a kolo nenechalo žádnýho kluka chladným. I mě se podařilo jednou netradičně brzdit - podařilo se mi to o strom. Na chalupě v Orlických horách. Nic zvláštního zastavit o strom. Zvláštní bylo, že jsem místo pod stromem skončil v koruně. Nevím jak, asi jsem se na chvilku naučil lítat. Slízt dolů bylo dost těžký. Nikdo jsme nepochopili, jak jsem se tam dostal. Vylízt tam normálně nešlo. Kolo bylo ale O.K. a tak to skončilo smíchem a legendou.
    Ostatní moje kraviny byly většinou dílem nepozornosti nebo zvýšené pozornosti. Onehdy jsem se otočil za hezkou holkou. Když jsem se podíval zpět, kam to vlastně jedu, tak následoval náraz. Nacpal jsem to do zaparkovaného auta. Ustál jsem to, ruce jsem měl dost dobrý. Nadával jsem si do blbců a holka se smála. Tak jsem frajersky nasedl na kolo, otočil jsem pedálem a fláknul jsem sebou o zem. Holka se smíchy málem počůrala. Upadl jsem proto, že předchozí náraz byl tak velikej, že se mi ohnula vidlice a přední kolo vadilo o rám. Čuměl jsem na to jak píchlý kolo. Holka se ještě smála, ale mě se pěšky nechtělo. Tak jsem otočil přední kolo obráceně a vesele jsem odjel. Otočit to šlo, protože jsem tam neměl brzdy. Bylo jaksi frajerský jezdit bez brzd. Brdy používali srabíci. Ti co to uměli, tak brzdili zásadně smykem nebo vložením nohy do vidlice předního kola na plášť. Něvěřili byste, jak se vám po nějakém čase roztrhají všechny ponožky. Protože podrážky tehdejších tenisek toho moc nevydržely. A ještě podivnější pro matku bylo, že na takovým nezvyklým místě maj všechny ponožky díru. Ale světe div se, to je už nějakej pátek. Drak jsem dodnes, ale podrážkou už nebrzdím, na to mám dnes kotoučovky. Ty vydržej podstatně víc.
    Tak ať vám pomáhá v těch kravinách váš andělíček strážnej.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petbike ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Ještě, že to není pohádka, protože to by pak končilo šťastnou svatbou a jestli neumřeli, tak se tam smíchy válí dodnes :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Radko, pravdu díš, realita v drtivé většině má do pohádky daleko. Ale někdy přecejen nějaké to kouzlo fuguje. Jak možné, že při nějakém kararambolu dojde k tomu, že utrpí milované kolo, tělo je samá modřina a boule a na oblečení není poškozená ani cedulka od výrobce? Mnohokrát jsem nad tím přemýšlel, ale nepřišel jsem na to. Jako onehdy. odpoledne jsem jezdil po krkolomných terénech, kde se dalo havarovat na každom kilometri, ale nic. Když jsem jel zpátky, tak kousek před dojezdem při jízdě téměř krokem ve stoje se kolo proměnilo v divokého býka a dalo mi poznat koridu. Z ničeho nic jsem přešel přes stoj na rukou do dalekoodnosného salta. Podařilo se mi to sbalit přes rameno do nevyvedeného parakotoulu. Kolo-býk letělo stejným obloukem za mnou. Naštěstí se zapíchlo rohama kousek vedle mě. Zaklel jsem, vstal podíval se na cyklogatě a bundu - tam ani škrábnutí. Je zajímavé, že býk se ihned po dopadu změnil zpět na moje kolo. To mělo poškrábané rohy. Držák přehazovačky byl ohnutý tak, že jsem domů jel a měl řetěz tam, kde jsem jej ještě neměl - až ma devátým kolečku. Milované leddiodové světlo jsem nenašel vůběc. Asi odlétlo do teplých krajin. Nebo přeměna kola na býka a býka na kolo neproběhla zcela podle pravidel cyklistické magie. Chodit jsem moc nemohl, vzpažit ruku jsem nemohl a druhý den to bylo ještě lepší. Plavání mě ale za čtrnáct dní dalo dohromady a tak jsem se vydal znova krotit býka. Zatím je na mě hodnej. Nebo se možná bojí, protože jsem mu pořádně vynadal a pohrozil, že ho vyměním.
        Koridě zdar a šťastné kilometry přeje PetBike

        [ Zpět ]
        Datum: 10.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petbike ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Před mnoha a mnoha lety, v době mého mládí, jsme se s kamarádkou rozhodly, že si uděláme výlet k její babičce do vesnice asi 25 km vzdálené od Plzně a ještě večer se vrátíme. Kamarádka doporučovala cestu autobusem, já jsem jí však přemluvila na cestu na kole. No na kole - obě jsme tehdy vlastnily největší módní výstřelek "skládačku". Brzda = torpédo, bez přehazky, takový "furtšlap" = furt šlapeš a nikam nedojedeš. Už při cestě tam mi došlo, že to nebyla nejlepší volba dopravního prostředku. Ale couvnout nešlo, do autobusu by nás s kolama nevzali a stejně jsme na autobus neměly peníze. K babičce jsme dojely, trochu se vzpamatovaly a vyrazily zpět. Byla to docela tvrdá zkouška naší vůle. Domů jsme dorazily až za tmy, rodičové už se po nás téměř vyhlásili pátrání. Myslím, že několik následujících nocí jsem "prošlapala" jako Jana Preisová ve filmu "Jak dostat tatínka do polepšovny". 8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Tak, tak, skládačka je super!
      Byly Dušičky, jel jsem tedy na Příbramsko s věncem (autobusem). Vystoupil jsem, položil a na druhý hřbitov půjdu podél vojenského újezdu. U lesa v roští byla skládačka. V předním kole chybělo asi 5 drátů, kolo lehce házelo, blatníky už někdo demontoval. "Tak a teď je moje, pojedu na ní domů (Kladno)". Doma jezdím na Favoritu, tak to zvládnu levou zadní. No a že trochu poprchává, to nic není ... (rozpršelo se).
      64 km na skládačce mi bylo dostatečným a spravedlivým trestem za moji hamižnost.
      Děti si ale skládačku k jízdám na chatě velmi oblíbily, já byl z obdivu k ní vyléčený.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        na skládačce jsme jezdili zásadně tak, že byla rozdělaná:o)) Kdo dál dojede. Pak jsme jí ještě povolili řidítka, protože tohle bylo po čase moc jednoduchý:o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Teda se divím, že ty ještě držíš pohromadě. Nebo máš taky někde závlačku :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

                 

            to ne, ale sem šikovnej :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 07.12.2006
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Já jsem se předloni rozhodl přebrodit cca 1,2m hlubokou Moravu, říkal jsem si, že to na nejlehčí převod bez problému projedu....naštěstí byl asi 100m po proudu v řece spadlý strom, o který se to kolo (2měsíce staré za 28 000,-) zachytilo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Teda tohle nemá chybu... to si mě teda fuckt dostal :o)))
      Brod o hloubce 1,2 metru... cha, cha, cha :o)))
      Mimochodem, co to bylo za řeku?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        M O R A V U :)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          No jo, Prahou protéká řeka Vltava, řekněte, jak se jmenuje... Au, au, au, asi mi mozek sebral čert :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 05.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          :-)))))))))))))))))))))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Já jsem si tenkrát vážně myslel, že to projedu...dneska nechápu, jak jsem mohl být takovej debil :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2006
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    No ty největší voloviny jsem prováděl vesměs ještě ve věku nezpůsobilém (-15), a to nikoliv na kole. Stání ve vlaku jedoucím 100 km/h u otevřených dveří, pokus o vykolejení motorového vlaku Praha - Kladno v pražské Stromovce (samozřejmě neúmyslně, prostě sme tam dali toho kamení trochu víc, mysleli sme, že pojede znova náklaďák a on jel motorák, no), všelijaké hrátky s petardami... Nic se nestalo a mně dodnes tuhne krev v žilách při pomyšlení na to, co se stát mohlo. Děti vůbec potřebují silného anděla strážného, ty parchanti se nudí...

    No a teď tedy něco z kola. V první kategorii bych asi uvedl nebezpečné chování ze začátečnických jízd v 11 až 14 letech věku, kdy jsem až zbytečně příliš zkoušel, jestli je opravdu pravda to, co říkal dědeček, totiž že cyklista je plnohodnotný účastník provozu. Takže odbočování doleva ze silnice I. třídy, aniž bych se vůbec podíval za sebe a podobné věci. Taky samozřejmě záležitosti vyplývající z právní neznalosti - jízda jednosměrkou v protisměru (s dojmem, že jsem naprosto v právu!), o přednosti zprava jsem se taky dozvěděl až v autoškole... Prostředí okolo dospívajícího člověka je plné pitomců - kamarádů, kteří vám takové bludy ještě potvrdí.
    No a pak přišel přede 2 roky cyklistický návrat do Prahy. Jezdil jsem do té doby hodně dlouho jen po Lužických horách a překvapilo mě, co je v té Praze chodců a jak neorganizovaně se chovají. Jezdil jsem já blbec pěší zónou na Zlatém kříži rychlostí 25 km/h. Pak jsem jednou minul jen o půl metru ženskou, která náhle změnila směr chůze (zaslechl jsem jen její zděšený výdech) a pochopil jsem, že v Praze takhle prostě nemůžu, že nejsem v lese. Stanovil jsem si pro pěší zóny osobní rychlostní limit 13 km/h a od té doby už problémy s chodci nemám.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    No, já se na největší kravinu na kole teprve těším. Tak nevím, jak dopadne ;))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2006
    Autor: Danik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Za 30 let jsem se na kole nadělal spoustu kravin, ale vždycky to dobře dopadlo - až teď nedávno (17.11.06) na státní svátek - v Brně bylo docela pěkně - jsem se chtěl ještě trochu povozit. Při vyjížďce musím vždycky ujet nejmíň 6 km městem než se dostanu ven, protože bydlím skoro v centru a tentokrát jsem doplatil na díru v silnici. Asfalt vyříznutý kolem kanálu cca metr x metr, nebylo to ani moc hluboký 15 - 20 cm, ale uviděl jsem to na poslední chvíli, lekl jsem se a zabrzdil - v rychlosti kolem 20 km/h asi metr od díry. Přední kolo, už zabržděné lehce vpadlo do díry a já letěl přes řidítka. Dopadl jsem na dlaň, ale nevydržel to loket. Trochu se nalomil. Včera mi sundali sádru a teď to rozcvičuju. Asi stárnu.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: PavelH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      Kdepak, moudříš :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Já myslel, že stárnutím řídnou kosti, a on se nám zahušťuje mozek... :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: Danik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        To díky za takovou moudrost - přidám si spíš jako pitomec. Ale čistě ze zajímavosti. Jak to udělat správně? Já myslím, že jsem to měl projet, ale nebyl jsem si jistý, že 4 roky stará RST s elastomery a zdvihem 80 tu nerovnost dokáže zvládnout.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2006
        Autor: PavelH
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Asi nebudu ten pravý expert na tyto věci, ale já bych to buď zkusil přeskočit nebo aspoň přizvednout přední kolo, dopadnout do díry zadním a pak si dávat pozor abych předním nenabral protější hranu...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Ja jsem taky letela pres riditka na podobne vysokem asfaltu. Jen to bylo v noci a byla to krajnice. Oslnilo me auto a ja tam zajela. Pri vyjizdeni (bokem) se mi kouslo predni kolo a uz to bylo...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

                 

            Jednalo se o tohle misto. Kuri u Rican.
            http://www.acoma.cz/galerie/00009...

            [ Zpět ]
            Datum: 06.12.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

                   

              jo tam je to hnusný. Kousek dál mi dneska protijedoucí kretén trefil zrcátko u auta. Já už ví do škarpy nemohl a to hovado jelo cca 70km/h a metr od krajnice. Ještě kousek a třeba jsem sem už nic nepsal:o((

              [ Zpět ]
              Datum: 06.12.2006
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Mě se na projetí moc neptej - já jsem takovýhle parakotoul udělala loni na kamenité cestě, kde se mi přední kolo na fest zašprclo o šutrák a nemít na hlavě přilbu, tak mi z ní teď kouká sedlovka. Dodnes nevím, jak je možné, že jsem to odnesla jen drobnou oděrkou na každé dlani - teda vím - neměla jsem rukavice :o))) Neměla jsem ani moudřinu na tváři a že jsem si teda v tom kamení ustlala... Jo, můj anděl strážný se tehdy nadřel... :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Největší kravina co jsem na kole udělal, byla ta, že jsem na něm začal jezdit. Od té doby jsem se stal tak trochu závislákem. Dopadlo to dobře. Pořád jezdím!

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Naší (a beru to jako společnou, jeden ji vymyslel a druhý jí nezabránil) největší kravinou jsme neublížili sobě,ale své vlastní důvěřivé dcéři. Nebylo nám taky telecích -náct. Holka byla asi pětiletá, dostala prvního horáka a my jí "motivovali", aby byla ochotná jezdit i dál než kolem rybníku. Manžel vymyslel super hru. přivázal jí kekolu vlatoručně vyrobeného dráčka, který mrcha jedna (drak, ne manžel) sám nelítal. Přesvědčil holku i mě, že to bude fakt legrace a jak hezky se bude třepotat. Měl pravdu - chvíli. Dokud se nezamotal a nestrhl holce řídítka ( lítat neuměla). Naštěstí ty zoubky, které zůstaly na asfaltu,byly ještě první a dorostly místo nich nové....

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vla)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Tak jsem dneska ráno v půl šestý vylez ven a chvilku jsem se rozmejšlel, jestli mám v tý kose jet na kole. Všude jinovatka, namrzlo, na kalužích led a pak jsem si řekl, ale jo, přece nebudu škrábat auto :o)
    Cesta byla fajn, ale tak 500m před areálem podniku jsem si rozbil hubu :o(( bylo tam nálení a já si ho nevšim, protože mě oslňovalo protijedoucí auto. Ležel jsem dřív než bych řek švec. Oblečení vydrželo a neprodřelo, ačkoli jsem jel pře 20km/h. SIlnice byla totiž hlaďoučká jak zrcadlo. Kolo je na tom hůř. Zohýbaný řidítka, obroušená páčka od brzdy, blikačkaBůh ví kde, a to jsem to ještě neprohlížel :o(( Aspoň, že jsem nespadl pod to auto! Jdu počítat škody a nevím, nevím, jestli pojedu zejtra zase na kole:o(

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2006
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

           

      A pak že je ležák bezpečnější...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        Zkus na stejném místě při podobné rychlosti spadnout jako Jirka a pak porovnejte následky... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2006
        Autor: MM
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

             

        to víš, že je děvče. Kdybych padal z tvýho kola, tak bych padal z dvojnásobný vejšky a hlavně jinak. Já si takhle jenom hrábnul rukou na silnici, dosehl na ní a po jedné dlani, zdku a podrážkách bot odjel pár metrů. Takže jsem neměl ani modřinu. Kolo na tom bylo hůř, protože jsem jel dost rychle a tak se odřelo a ulítla blikačka. Ohnutý řidítka jsem narovnal a na to odřený se vyprd a je všechno zase OK. Kdybych spadnul ze vzpřímenýho kola, jsem na to podstatně hůř. Praštil bych sebou z větší vejšky a tedy rychleji a navíc "vystoupit" z tvýho kola je mnohem hůř proveditalný a při rychlosti s jakou se to stalo bych tedy měl mazi nohama kolo. To na leháči je to jednoduchý. Takže JE to v tomhle ohledu bezpečnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2006
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Yo, tak to je fuckt. Já to takhle jednou nevybrala v lese na bahně - taky jsem si hrábla rukou na zem. Následoval poměrně dlouhý dojezd v bahně po boku, kdy jsem jednou rukou před sebou hrnula zeminu a za sebou stehnama táhla kolo - nějak se mi tam mezi faldíčkama vzpříčila přední vidle a přehazka s brzdou se pevně zaryly do masa. Výsledná modřina byla zdokumentována až týden po té, nicméně byla stále krásně vybarvena:
          http://www.bbcc.cz/Brc/Traumata/vrstva_traumata...
          Musím říct, že to byla jedna z mála vyjížděk s manželem a až za dost dlouhou dobu přiznal, že se o mě tehdy fuckt a opravdu bál :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

               

          Tak tohle jsem si dvakrát vyzkoušel osobně. Poprvé při cestě do práce kdy před domem bylo mokro ale na druhé straně města namrzlo; lehnul jsem sotva jsem se dotknul brzdy. Podruhé jsem uprostřed mírného oblouku vjel do stínu a tam to bylo namzrlé; ustřelilo mi přední kolo a pak jsem si to s kolem vyměnil - já na zádech vespod, kolo ma mne ... A v těchto případech padám z vysoka a kyčlí padnu přímo na asfalt a jak jsem hubený tak to je opravdu natvrdo, jednou jsem tam měl pořádnou podlitinu a vstřebávala se skoro měsíc.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.12.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

                 

            :o)) Koukám, koukám, občas jsou ty moje špeky asi i dobrý... :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 20.12.2006
            Autor: MM
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Blbostí bylo (a je i bude pořád dost), ale největší byla zkoušet jezdit stojíc na rámu. To sme , asi tak v patnácti vymýšleli v partě pěkný kraviny (teda "frajeřiny"), třeba řídit nohama, brzdit přední s přeletem (přeskočením) přes řidítka, montovali jsme dopředu menší kolo po vzoru F1 (já byl Peterson).
    Tu jízdu stojíc na rámu, zatím jen předkloněný s rukama na řidítkách (otočený berany) z mírnýho kopečka sem už docela zvládl, tak sem to zkusil bez držení.
    No byl potřeba snad litr jódový tinktury :).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Pamatujete si kolo Sobi 20? Mělo takové harleyovské řídítka :-) No, aby byla větší sranda, tak jsme je s bráchou uvolnili, aby se s nima dalo hýbat dopředu a dozadu... Co čert nechtěl, byla neděle dopoledne, chystali jsme se s rodinou na výlet k babičce a dědovi... trochu jsem nám pozměnila plány :-) Jela jsem zkratkou, kde byla spousta muld a kamenů tady s tímto byciklem. Jak už tušíte, pěkně jsem si najela na kamen, v tom mi šly ty řídítka dopředu, byla to fakt legrace.. Letěla jsem pěkně vzduchem a přistála senzačně na loktech, kolenách a ještě jsem si rozsekla ret. Takže, než jsem došla domů, byla jsem uřvaná, zakrvácená a s pyskem jak černoška... Pak už jsme ty řídítka utáhli :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2006
    Autor: alvapinka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Ja moc z kola nepadam, ale kdyz uz, tak to za to stoji :)

    Jako deti jsme jezdily do zatacek podle sluchu. Kdyz tam nebylo nic slyset, tak jsme to vzali plnou rychlosti. No a jednou tam byl prdlajici trabant. Bylo to hodne tesne :)
    Tohle jezdeni prestalo s nastupem novych Skodovek, ktere ze zatacky nebylo slyset.

    Pak takoveto jezdeni ala otaceni riditky do osmicky. Podjelo mi predni kolo a ja prisla o mlecny zub.

    Dal jezdeni na favoritu ve skolnim veku. Slapla jsem do pedalu v rychlosti, predni presmykac spadl o kolecko nize. Ja v tom dupnuti neudrzela nohu na slapce a vylitla mi do zadniho kola. Pak nasledovala ztrata rovnovahy a par metru po boku na krasne asfaltce. Nic zlomeneho a jen maly otres mozku. V zadnim kole chybelo par dratu a na kolo jsem asi rok odmitala sednout.

    Od te doby jezdim relativne bez padu a kdyz, tak jsou skoro bez odrenin.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší kraviny, co jste na kole provedli

         

    Když jsem to četl Wewe, tak jsem si vzpomněl na svou tetku. Jela na Esce a na sedačce na rámu seděl malej Jeníček. No a Jeníček strčil nohu do drátů. Oba přeletěli přes řidítka a teta jak nemyslela na sebe, ale aby se nic nestalo Jeníčkovi, tak jelo po asfaltu obličejem a ubrousila si o silnici přední zuby. Ona tedy vůbec vypadala otřesně, ale tohle bylo dost kuriózní. Ale Jeníčkovi se nestalo skoro nic, toho uchránila.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2006
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024