reklama

brašny-arsenal či jiné?

Potřebuju brašny na zadní nosič na cesty dlouhé okolo 20 dní.Jaký objem je nejvhodnější a na co při výběru koukat?Jsou brašny arsenal skutečně tak dobré,ajk se o nich říká nebo se mám koukat po jiné značce..Dík za všechny rady:)

[ Zpět ]
Datum: 27.11.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (kokos)
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Ja sice mam brasny arsenal, ale myslim, ze aj ine mozu byt dobre ( a niektore su aj lepsie).
    Co by brasny mali mat:
    1. regulovatelny objem a ked ich malozis tak tazisko co najblizsie ose kolesa, teda co janizsie). vzadu tak 0 az 45 litrov (ak pouzijes len bocne sport arsenal tak dosiahnes 0 az 30 litrov). vacsi objem by som riesil prednymi taskami (sport arsenal mozes pouzit aj vpredu aj vzadu tie iste bocne) bicykle je vyvazenejsie a stabilnejsi.
    2. Ani prazdne brasny by nemali plantat a zasekavat sa do kolesa
    3. aj plne brasny by sa mali dat jednoducho a rychlo prichytit a zase dat dolu z nosica. suche zipsy niedke pod brasnou su nevyhodou.
    4. Brasny by nemali byt zapinatelne na zips, lebo ten sa pokazi pre dlhsom pouzivani.
    5. Mali by byt nepremokave, alebo by si mal mat nepremokavy navlek na ne (navlek je dobry aj ked sa Ti zaspini, menusis umyvat celu brasny,staci navlek)
    6. mali by mat nejake oddelenia na drobnosti (bocne male pridavne tasticky vraj uz sport arsenal nedodava, nebol vraj zaujem)
    7. Mali by byt z pevneho materialu, aby nieco vydrzali.
    Asi som aj na nieco zabudol, vsak niekto iny prida dalsie skusenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Protože se chci orientovat i na vícedenní dovolené na kole, tak jsem tuhle otázku také "řešil" :-), a vyřešil: pro mé účely jsem se rozhodl pro střední řadu sport arzenalu, připadá mi naprosto vhodná. Sledoval jsem i další značky (wape, pigeon + dovozové=poměrně velmi drahé), ale ten sport arzenál se mi zdá skladný, do určité míry odrazí vodu (i když to samozřejmě chce dávat věci do igelitových tašek) a i hezky vypadá střihově i barevně :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Resil jsem to, resim a budu resit. Arsenalky promakane. Spacakovka drzi. Takova ta nepromokava jen na spacak uz moc nedrzi. No a ty postranni....nedrzi. Na obou se mi skoro utrhl takovej ten sustakovej limec. A par lidi si tu na ne taky ztezovalo (ten samej problem).
    Budu potrebovat nove brasny pro sebe a pritelkyni, takze to resime take...ale arsenalky asi uz ne. Jedine, ze by je trosku zmenili... Premyslim o...no, sakra...ted nevim, jak se jmenuji...vozi je cyklopoustevnik. No hele, nahore mas vyhledavani...zkus tam zadat "brasny" nebo "arsenal". Obcas se to tu resi.
    Jo jinak brasny vyrabi i Deuter...to jen pro Mirka:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      To mám teda radost - já se na arsenalky nechala teď ukecat v servisu. Nechtěla jsem je, protože jsou velké a já prostě když balím, tak zaplním celý prostor, který mám k dispozici. Jinak to neumím... chjo...
      No ale jestli budou šitózní, tak nevím, nevím... Zatím jsem s nima byla jen jednou a docela to šlo... Jediný co mi teda ukrutně vadilo bylo, že se strašně blbě zahákával háček zevnitř na nosič. U minulých brašen jsem měla takové očko na palec a tady není nic. Děs běs...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        Ale oni jsou fajn....pekne provedene, neni to jen pytel...ale bohuzel se mi trhaj. A Mirkovi (mirekbik) tusim psal, ze se mu taky parou

        [ Zpět ]
        Datum: 27.11.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          Zajímalo by mě jaký máš jestli LRC, nebo SNC, či Xexpediční, ty si chci koupit, používáme teď SNC a nemáme problém, jenom u rámové brašničky jsem reklamoval špatně přišitý zip, výměna bez problému, jinak ještě používám starý Okbagy, které chci již zlikvidovat a jsou nesmrtelný mám je už 8let, pomalu v tom vozím i cihly na stavbu a ne je zničit, taky jsem okukoval Vaude, mám od nich bundu, supr, ale ty ceny.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.11.2006
          Autor: jipík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Hele...tady to je
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2598...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Už to v jiných diskuzích padlo vícekrát od jiných přispěvatelů:nejlepší jsou ortlieb.Což mohu potvrdit: bez nějakých gumicuků a háčků se přidělávají k nosiči a DRŹÍ na něm a lehce se odnímají. Obejdou se navíc bez pláštěnek, protože jsou skutečně 100%vodotěsné (nebo pracho).Robustní materiál, co něco vydrží + doživotní záruka: co chceš víc? Nějaké nylonové pytlíky za pár stovek, co se rozpadnou po prvním pádu případně nakládání kola a kde všechno balíš do igelitu, aby to bylo suché? Jo ptáš se na objem: musíš napsat, co sebou vozíš. Osobně doporučuji takový objem, aby se tam vešlo všechno, co potřebuješ, to je důležitý :-) Podívej se na jiné diskuze, co tam majitelé arsenalů řešili.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Kde se daj v cechach koupit (nejakej e-shop), pripadne, jesli nekde neexistuje kram, kde by meli nejakej vyber, aby je clovek mohl okouknout. Bohuzel jsem se s nima v CR nikde nesetkal a i na eshopech nejsou.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        Kdyz jsem o nich realne uvazoval tak nejblizsi kram s nima (jsem z Brna) jsem nasel ve Vidni.. Ale zato tusim ze hned 3.. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.11.2006
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          No pekne:-) Ale ani na ceskem webu nejsou...:-(

          [ Zpět ]
          Datum: 28.11.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Určitě existují i lepší třeba Vaude ale mám 2 sady arsenálů a jsem s nimi maximálně spokojen. První sadu jsem koupil před 7-mi lety a stále drží. Pouze dost změnily barvu, od sluníčka dost vybledly. Jsou nyní světle zelené. Na fuknkci to ale opravdu nemá vliv.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      To je prave ono...to starsi provedeni je mnohem kvalitneji provedene...kvalitneji, protoze to sili v CR. Ted, co jsem se dozvedel, to sijou kde jinde, nez v Cine...ale to vim z doslechu. Kazdopadne mam znameho, jenz je mam taky nekolik let a drzej mu. Me po jedne sezone v podstate odesli...premyslim, ze bych si ty limce udelal z kuze a nasil pevneji....Zas musim priznat, ze arsenalky mi hodne vyhovuji. Maji dobrej objem, jsou objemove prizpusobive, lehce se nandavaji a sundavaji, jsou relativne nepromokave...a hlavne v nich clovek dobre zorganizuje svuj bordel diky ruznym pridavnym kapsickam.
      Proste, kdyby vychytali par much, mohli by to byt skvele brasny za dobrej peniz...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        To je fakt. Ty moje mají vzadu plastovou výztuhu s tunelem kterým prochází plochá guma zakončená háčkem. Ty nové mají vzadu jen nějaký gumicuk s háčkem. I ten materiál byl dřív méně savý. Teď se mi líbí SA 312. Ty vypadají o něco lépe.
        http://www.sportarsenal.cz/zaloha/pages/brasny...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.11.2006
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          Myslis ty pro vodniky? Vypadaj dobre, ale jednu nevyhodu maj...nedas na ne zadnou pridavnou brasnicku, ale hlavne je to jen neprehlednej pytel. A hlavne ta treti spacakova je jen na spacak a zase neprehlednej pytel. Nevim, chtelo by to videt na vlastni oci. To, ze jsou vodotesne, to je fajn, ale treba pridavna kapsa na lahve pro vodu by mi teda chybela. Ale objemove to vyjde lip, to je fakt...

          [ Zpět ]
          Datum: 27.11.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: brašny-arsenal či jiné?

                 

            Viděl jsem Vaude a je to taky nepřehlednej pytel. Jde o to že když prší celej den nemusíš řešit co se děje uvnitř.
            Jinak na vodu mám košík na rám na 2L petku a obří rámovou trojúhelníkovou kapsu od Galaxy která bez problémů pojme 1,5L petku a když se snažim narvu tam i 2L petku. Je fakt že někdy je i tohle málo.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.11.2006
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Taky mám Arsenály a stejně jako Petrun jsem s nima max spokojený. Taky už něco projely a změnily barvu, ale pořád fungují výborně.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.11.2006
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Jeste pred mesicem jsem resil dost podobny problem, potreboval jsem nove ale nevedel jsem pro ktere se mam rozhodnout. Jezdil jsem s velmi predpotopnimi brasnami se 100% promokavosti na kterych byl alespon navlek, ale pri desti se na spodu toho navleku udelalo jezirko a spodky obou stranovych brasen byly permanentne nalozeny ve vode. Take manipulace s temi navleky v desti nebyl zadny med, a tak jsem za velmi dulezitou vlastnost povazoval (a stale povazuji) nepromokavost (alespon castecnou, jakou ma treba stredni rada Sport Arsenalu). Nejradsi bych si poridil nejake zahranicni (Vaude, Ortlieb), ale to uz pro me byla moc velka palka, a tak po dlouhem vybirani byly mymi favority Sport Arsenal (expedicni rada), ale nebyl jsem moc presvedcen o jejich kvalite, zvlast kdyz jsem take nekde slysel ze se uz siji v Cine a nejsou co byvaly.. Ale pak prisel letosni SportLife (tak 3 tydny zpatky), a tam jsem na stanku Sport Arsenalu podlehl jejich akci "vse o 20% levneji" a poridil si ty expedicni. Mam je tedy velmi kratce, takze nejake hodnoceni toho co vydrzi dat nemuzu (jenom doufam ze dost), ale jinak je muzu jen chvalit. Ty bocni jsou vetsi nez ty ze stredni rady,

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Myslis ty nepromokave nebo ty 508??? Jestli ty 508, tak se jukni, jestli maj ten limec stale z takovehu sustaku a k tomu pevnemu hadru samotne brasny prisite jen jednoduchou niti...tam se to totiz paralo.
      Nechapu, ze tak dobre brasny maj takovouhle chybu. Kdyz je totiz trosku naplnis a zatahnes za snurky, tak se ti to vyrve...a to jsem clovek, co si na to daval bacha. Hlavne kdyz se mi to stalo u prvni brasny...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Sport Arsenal - moc pekne brasny pro mene nez 20 dnu na cestě ročně

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        No to zas ne....ja s snima mam cca dva roky (cca 8tis km s narvanejma). Jedinej problem jsem mel s tim limcem...jinak jsou dobre. Pak s snima jeli LaM kolem sveta. Sice je menili, ale myslim, ze diky tomu, ze je pouzivali kazdej den, tak je testli dost. Ale dle meho meli jeste ty starsi lepe site.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.11.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          dyt rikam
          nikoli na kazdodenni dojizdeni

          [ Zpět ]
          Datum: 27.11.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: brašny-arsenal či jiné?

                 

            Tak to te ted fakt nechapu....Ja s snima byl vic jak mesic v jednom kuse...a nevidim rozdil v tom, kdyz jsem 14dni na ceste a treba dva mesice...

            [ Zpět ]
            Datum: 27.11.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      .. pokracovani, omylem jsem klikl na "Odeslat" (loktem ;-)):
      Ty bocni jsou vetsi nez ty ze stredni rady, rozhodne mi neprijdou male, vesla se mi do nich na vysku i 2l Kofola, system rolovani je dost dobry a dela ty brasny naprosto prehledny, kdyz je otevru mam tam obrovsky otvor v kterym vidim vse co je v ty brasne a muzu bez problemu vyndat co potrebuji. Pridelavani na nosic taky bez problemu, otazka asi 2 vterin. A k ty horni - sice pisou ze je spacakova, ale ja do ni relativne bez problemu (tzn. zadne extra velke nasili) napechoval jak normalni 3 sezonni spacak (tedy zadny maly letni chcipacek) a kompletne cely stan pro 2-3 osoby (tycky, spodni a vrchni plachty zvlast). Cili velikost opravdu dostacujici. A protoze kdyz jsem s nima jezdil neprselo, tak jsem je doma po vylete vycpal zmackanyma novina a opravdu dukladne osprchoval. A na novinach nebyla ani kapka. Coz me dost potesilo, jezdit s vedomim ze kdyz prijde slejvak tak mam veci opravdu v suchu je k nezaplaceni. Jejich jedinou nevyhodu vidim v jiz zminene absenci mensich kapsicek na drobnosti. Ja ho nejspis budu resit dokoupenim riditkove brasny ze stejne rady, a zvykanim si na to..

      Jinak odkazy na vyrobce brasen co jsem nashromazdil:
      http://www.sportarsenal.cz/zaloha/
      http://www.junk.cz/
      http://www.pigeon.cz/
      http://www.testudo-sport.cz/czech/index.aspx
      http://www.vapesport.cz/
      http://www.okbag.cz/shop/index.php?p=vypis&...

      Z nich se mi dost libi Testudo, videl jsem je i na SportLifu, a pokud nekdo potrebuje opravdu velky objem tak tyhle jsou ty prave..

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Autor: Koťas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        omluvam se za zmatek ktery zpusobil muj loket kdyz zavadil o mys a nechtene tak odeslal jenom prvni pulku meho prispevku. Spravne to ma tedy patrit dohromady..

        [ Zpět ]
        Datum: 28.11.2006
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        Dik za info. Asi by to chtelo videt. Takze vsechny ty brasny jsou jen "pytle"? Ani v nich neni nejaka prihradka, pidikapsicka treba na doklady, nic? No clovek se nemuze divit...cim vic svu, tim vic moznosti pruniku vody. Ty kapsy budou chybet. Delalo mi to v mem bordelu poradek.
        Testudo nevim....par lidi je chvali, ale me prijdou takove nejake divne...neskladne...a hlavne vsude jsou zipy. A objemove na tom taky moc nejsou dobre....Zadni sestava (2 x 15 + 18 + 25l) a dve predni (2x9l)....cca 91l. No kdyz si das tyhle arsenalky i na predek, mas to 102l.
        Ty kapsy me stvou:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.11.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          Jo, absence minikapsicek me take rozhodne nepotesila. Ale ja mam jeste jednu moznost jak to "obejit". Na kratsi vylety (tak 3 az 10 dnu) vetsinou jezdim s pritelkyni, ktera si bude na novou sezonu taky porizovat nove brasny, a tak ji poridime nejake s kapsickami. Zatim to vypada na tu stredni radu od Arsenalu - ale jeste uvidime, casu do jara dost. A videl bych to tak ze obleceni a jine vode nachylne veci budou v tech vodotesnych, a drobnosti v tech minikapsach a mozna i v riditkove (tam bych to videl na fotak, mobil, penize, klice - a vzdy kdyz pujdu od kola tak to jednoduse behem mziku vemu a mam to porad u sebe). No a na delsi vylety (tak ty 2 az 4 tydny) jezdim vetsinou i s prednima (ktere si teda jeste budu muset dokoupit - pokud se me tydle osvedci), a to budu mit v brasnach mista dost, takze asi nakou brasnu vyhradim prave na ty drobnosti (do spod ty brasny dam naky veci ktery nepotrebuji vytahovat, typu nahradni boty, bomba na vareni apod, a na to budu davat do nakyho pytliku ty drobnosti). Su zvedavej jak dlouho me tendle system vydrzi v praxi nestvat.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.11.2006
          Autor: Koťas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: brašny-arsenal či jiné?

                 

            Koukam, ze resime stejnej problem:-) Ale dle meho Vaude nebo Ortlieb jsou taky pytle...nevim, nevidel jsem osobne a na netu jsou jen pidiobrazky.
            Jeste me napadlo, jestli by neslo kombinovat ty bocni nepromokave a tu spacakovku klasickou - ART. 599...(ma totiz bocni kapsy, dve kapsy na lahve, sitovinu na vrchu...). Ale dle obrazku mi prijde, ze ty nepromokave jsou vyssi....precuhuji nahore nad nosic...
            Jinak k te stredni rade....bacha na ni:-), trha se:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.11.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: brašny-arsenal či jiné?

                   

              Na 99% se ty brasny kombinovat daji (zcela libovolne 508, 599, 312, 313). Mam silny pocit ze sem se na to ptal i vystavovatele na SportLifu a rikal ze ano. Jak moc jsou ty nepromoky vysoke zalezi jak je napechujes a nasledne srolujes - muzou byt na urovni nosice nebo taky kdyz tam jak ja postavis velkou PET lahev a na nu jeste das mikinu tak budou dost couhat. Ovsem ja bych rekl ze i kdyz budou couhat tak tam ty bocni pridavny kapsicky z 599 nijak vyznamneji zavazet nebudou - proste je obrolujes (jakoze ten vrsek co se roluje u 312 budes rolovat tesne kolem tech pridavnych). Ciste teoreticky by slo poslat jim tam mejla a treba ti i inteligentne odpovi, za pokus nic nedas. A btw, mam obavu ze ty minikapsicky na lahev na ty 599 jsou az moc mini. Ja bych do nich potreboval nacpat PET na 1,5 litru a to asi nepujde. To by asi sli akorat pridavny dozadu na 508 (konkretne ty 508.3).

              [ Zpět ]
              Datum: 28.11.2006
              Autor: Koťas
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: brašny-arsenal či jiné?

                     

                No to by pak bylo reseni...polovicni:-) Je fakt, ze ty kapsicky na lahve jsou opravdu male... Prave ta voda mi prijde blba. Mel jsem 2x508.3, takze 3 litry vody. Dalsi petku jsem vetsinou pridelal na spacakovku pod sedlo...2l. No a dalsi do ramu...Takhle bych o ty dve flasky vzadu prisel. A vim, ze voda nam takhle stacila akorat.
                No jeste popremyslim.... Proste neexistuji brasny dle meho gusta. Asi bych si je musel nejak usit... Ale je fakt, ze tyhle pro vodniky jsou sikovne a asi i dobre udelane(vypadaji jako skorokopie Vaude). Me tak napadlo, jak to resej velci cestovatele...:-)...jenz jezdi s Vaude. Taky nemaj kapsy.
                No jeste me napadlo vepredu vozit 508 s tema kapsama na vodu...Clovek tam muze vozit veci, kterym voda az tolik neublizi (vareni, jidlo...). A v tech zadnich pro vodniky mit veci, jenz musi byt v suchu.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.11.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: brašny-arsenal či jiné?

                       

                  Take jsem o tom uvazoval, ale spis obracene - dopredu nepromoky a dozadu polopromoky. Protoze zmoknout nesmi obleceni ktery je lehky a na prednim kole tolik nevadi, a naopak zmoknout muzou tezky veci jako varic, nadobi, vody v PET, jidlo (podle povahy baleni samozrejme) - a to je mnohem tezsi a na predni kolo by to mohla byt moc velka vaha. A navic bych mel strach dat na predni kolo PET lahev s vodou, protoze kdyz bude z pulky vypotrebovana tak se voda bude v ty lahvi prelivat a to bude desne tahat kolo a to su myslim ze neni moc bezpecny.. A ted jsem si vzpomnel ze jsem na tom SportLifu videl u Testuda prodavat naky nepromoky co vypadaly zhruba jak Vaude (vzdalene), a zeprej to je naka Kanadska kopie tech Vaude (za nizsi cenu, kvalita nejasna).. Zkusim doma pohledat jestli nenajdu o tom nakej letak.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.11.2006
                  Autor: Koťas
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: brašny-arsenal či jiné?

                         

                    A nebo tak....asi by to bylo lepsi a ted mi to prijde jako nejlepsi reseni...
                    Jinak myslis tohle?.... http://www.testudo-sport.cz/czech/klickfix.aspx...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 28.11.2006
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: brašny-arsenal či jiné?

                           

                      Á, to bude nejspis ono..

                      [ Zpět ]
                      Datum: 28.11.2006
                      Autor: Koťas
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: brašny-arsenal či jiné?

                             

                        Noooo...mezi nama...Arsenalky mi prijdou teda tak nejak...hezci:-) Ja myslim, ze jsou si hooodne podobne. Jeste se zkusim nekde na netu podivat, jak je to s stema Vaudema...zda maj nejake kapsy, nebo je to taky jen pytel, ke kteremu se taky nic pridelat neda. Jestli ju, tak Arsenal asi zas vyhraji...a zkusim to nejak zkombinovat:-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.11.2006
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: brašny-arsenal či jiné?

                             

                        Uz me to nepustilo o uroven niz tak odepisuju tady. To sme ty urovne ale vyklikali celkem rychle.. :-)
                        A k tem Vaude - jak to tak vypada tak ty venkovni brasnicky maji:
                        http://www.vaude.de/hps/client/vaude/public...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.11.2006
                        Autor: Koťas
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: brašny-arsenal či jiné?

                           

                      Jinak jak o tech brasnach dopredu i dozadu tedka tak premyslim tak se mi opravdu zda nejlepsi dopredu ty nepromokavy 312 a dozadu neco s tema kapsickama na drobnosti a PET lahve, neco jako jsou ty 508, ale to jsem opet tam kde jsem byl na zactku - resit, zda to nejsou uz jen nekvalitni kramy a hledat alternativu, ci zda doufat ze jsou stale kvalitni a neco vydrzi..

                      [ Zpět ]
                      Datum: 28.11.2006
                      Autor: Koťas
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: brašny-arsenal či jiné?

                             

                        No ja se snad do te Vidne zajedu podivat. Ale bojim se ceny....
                        Jinak objem maj 26l....coz neni spatne. Ale stejne....za tu cenu bych asi dve bocni kapsy ozelil...
                        To si radeji koupim nejake plastove obaly (prodavaj se v nich slipy:-))) ) a v nich si to harampadi nejak roztridim.
                        Kazdopadne se mi zamlouva predek nepromokave a zadek klasika (508 a 599). Jinak u te 508 mam problem jenom s stim limcem. Kdyz bych ho odparal a udelal ho treba kozenej a nechal ho pevne prisit, tak si myslim, ze ty brasny budou dobre slouzit. Myslim, ze to tak asi udelam. No a na prednim mit ty pro vodnika...urcite je dobre mit urcite veci v suchu....neni nad to se po desti oblect do sucheho.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.11.2006
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: brašny-arsenal či jiné?

                             

                        (opet problem s max urovni vnoreni)
                        Co se tyce ty ceny tak cenik jsem nasel na http://vaude.popina.cz/popina-cenik-vaude-2006.pdf (fakt celkem palka - prekvapive..). No a jestli je u tech 508 problem jenom s tim limcem a slo by to vyresit domacim sitim tak to by bylo vpohode, to bych zapojil maminku a bylo by po problemu (snad). Takze asi to u me dopadne tak ze ja si k tem 2x 312 a 1x 313 (co uz mam) jeste dokoupim 2x 312, a pritelkyni kupime 2x 508 a 1x 599, a budu to dle nalady, pocasi, zkusenosti, pripadneho zniceni atd vselijak kombinovat. A bude.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.11.2006
                        Autor: Koťas
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: brašny-arsenal či jiné?

                             

                        3830 za Tramp II....no jestli je to jen za jednu brasnu, tak ouvej....to fakt ne-)))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.11.2006
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: brašny-arsenal či jiné?

                             

                        Ted koukam na tu spacakovku pro vodniky....ma to taky ty stahovaci popruhy, takze by se tam mozna dali dat ty bocni brasnicky, co jsou na te klasicke spacakovce...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 02.12.2006
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Existuje nejakej eshop s Vaude nebo s Ortlieb, kde by byl veskerej sortiment a ceny? Na ceskych strankach nemuzu nic najit...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Mám Ortlieb Classic, 2 x 20 l, "jen pytel", ale s mnohem lepší přístupností, než klasické trojbrašny. Pokud by se na to chtěl někdo podívat v reálu, můžu předvést - v Kralupech nebo v Praze.
      http://www.globetrotter.de/de/shop/detail.php...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2006
      Autor: Ildi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    Uz me nebavilo to furt cpat do toho uz vyšťávenýho vlakna, timto pokracuju na tu poznamku ze by mozna sli pridelat ty bocni z horni 599 na horni pro vodniky 313..
    Kdyz vydrzis do Vanoc tak ti to osobne zjistim - ja uz tu horni vodnikovou mam, a pritelkyne dostane tu 599 k Vanocum. Akorat se nedaj prikoupit :/

    [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2006
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Ja to vydrzim i dele....neni to ted aktualni.
      Jinak asi pujdem do tech vodnikovych pytlu jak na zadek, tak i na predek. Poradek si v nich hold udelame jinak:-) Ale rikali jsme si, ze je lepsi byt vecer v suchem a mit bordel, nez byt vecer prochcanej a mit to krasne srovnane:-) Jen jeste uvidime, jakou spacakovku. Me se ta klasicka proste libi...je dobre udelana a me i drzi pohromade.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        Tuhle volbu (vodnik vpredu vzadu) fakt doporucuju, osobne do toho du taky, akorat prytelkyne proste chce kapsicky a tak tam proste musi byt:-) A toho poradku bych se moc nebal, ja ty veci nahazu tak do 3 az 4 takovejch tech sacku co se davaj v hyper/super marketech na pokladne a na nakou tu prehlednost to bohate staci, veci tam mam dany pokud mozno systematicky (podobneho ucelu, vzevreni apod dohromady), nic me nepropadne az na spod brasny a kdyz potrebuju spodni sacek vytahnu horni a je to. A kdyz neco nemuzu najit vytahnu vsecky 3 na zem a behem par vterin najdu co potrebuju. A co se tyce ty horni tak me se vic libi ta vodnikova, tvar drzi celkem taky, a prijde mi takova vetsi, nevim jestli bych aj do ty 599 narval krom spacaku i stan (kterej sice v lete nevozim, ale v chladnejsim obdobi jo). A taky mam suchou jistotu i na spacak - s tou 599 bych mel pri slejvaku asi strach.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          Copak me jsou kapsicky skoro sumak, ale pritelkyne....to je ten problem. Ale je fakt, ze jsou prijemne. Mel jsem tak roztridene naradi, ruzne gumicuky, hygienicke potreby...proste jsem vedel, co v tech kapsickach mam.
          Ja jsem zatim tu spacakovku od vodnika nevidel. Dle popisu by i mela byt vetsi...coz by mozna bylo plus pro jeji volbu. No uvidim....nejlepsi by bylo to nekde zkouknout...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: brašny-arsenal či jiné?

         

    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2787...

    zde jsem se zmínil o třech nejlepších a také nejdražších- ale skoro nezničitelných. Investice velká ale pro celý život - tedy pro ty, co opravdu brašny využijí.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (k-33)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      A daji se tu nekde sehnat?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2006
      Autor: Koťas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: brašny-arsenal či jiné?

             

        Koťasi, Ildi výše zmiňuje link na Ortlieba v česku.
        Jinak na eBay.de, najdeš tam všechny tři z času na čas za rozumnou cenu, ale chce to mít konto u ebay. Když dáš do hledače na idnes: eBay najdeš článek: Kupte si telefon svých snů - v aukci můžete hodně ušetřit ....a v něm vysvětlení, jak kupovat přes eBay

        [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (k-33)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          Sem to ale debil, jak sem tak byl po ranu rozespalej tak sem zapomnel ze jsme problem se shanim tech brasen u nas uz vyresili :-) Nevadi, radsi 2krat nez ani jednou..

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Autor: Koťas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: brašny-arsenal či jiné?

               

          To je jen nejakej shop v nemjecku, to co poslal Ildi....?

          [ Zpět ]
          Datum: 07.12.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: brašny-arsenal či jiné?

                 

            www.globetrotter.de je nemecky e-shop, ale za 1. maji kamenne obchody, m.j. i v Drazdanech, ale nevim zda tam maji veskery sortiment. Za 2. se da zaplatit kreditkou - ne kazda kreditka funguje pres Internet, da se to zjistit z prislusnych dokladu ke kreditce nebo dotazem v bance - to pak to z Nemecka poslou postou nebo kuryrem.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.12.2006
            Autor: Ildi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: brašny-arsenal či jiné?

                   

              Ahoj...diky za informaci. S nakupovanim v zahranici neni problem....uz jsem to nekolikrat zkousel. Jen jsem myslel, ze se to da koupit i v CR...dalo by se to osahat, do 14 dnu to muzes vratit, levnejsi postovne a tak. Ale z nemjecka by nemel byt problem.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.12.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: brašny-arsenal či jiné?

           

      Ortlieby jsem koupila před dvěma lety za 60 EUR + asi 15 EUR za dopravu - tolik stály 2 zadní brašny dohromady, t.j. opravdu asi 2000 Kč. Byla to akční nabídka, kterou ovšem na webu pořád inzerují. Tyto brašny v akci nabízejí pouze na webu, v kamenných obchodech je nemají - aspoň to takhle píšou v katalogu. Mimo akci stojí asi o polovinu víc.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.12.2006
      Autor: Ildi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024