reklama

pulsmetr

Nazdárek, obracím se na Vás s dotazem - který sem možná nepatří, ale věřím že si s ním poradíte. V létě jezdím na kole, v zimě na spinning. Celou cobu se tam baví o tepovce, ale moc jsem nepochopila význam /taky mi nikdo nic nevysvětlil). Jediné co bylo řádně vysvětleno, že ráno než vylezu s postele si mám změřit tep. Tak tedy . průměrný tep činil kolem 70, nevím zda má vliv roky,výška váha ale pro jistotu věk 42,5, 164cm/58kg. Kromě předešlého dotazu bych se ještě dále informovala: pokud si nějaký zakoupím fun¨guje i pro běžné kolo nebo je to jen něco speciálního. Na internetu mě vcelku zaujal Pulsmetr CAT EYE MSC-HR20 za 2569,- Kč. Doporučili by jste mi jej nebo jaký konkrétně Vy? Díky všem, kteří se mi budou snažit trochu poradit

[ Zpět ]
Datum: 26.11.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (nina)
  • Re: pulsmetr

         

    Zas tak úplně jednoduchý to s tou tepovkou neni. Nejlépe uděláš, když si prostuduješ opravdu dobrý seriál článků od Ondry Vojtěchovského: http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm Ale je to čtení tak na celou zimu. V jiných - stručnějších - zdrojích informací se můžeš totiž setkat i s mnoha hrubými zjednodušeními až bludy.

    Maximální tepová frekvence se s věkem snižuje, závislost na ostatních hodnotách nikdo neuvádí. Ale mění se to s trénovaností, únavou a podobně. Ale má ji každý často hodně jinde než udávají tabulky z průměru populace.

    Tepák by (podle mě) měl mít ručně nastavitelnou horní a dolní hranici zvoleného zátěžového pásma a měl by umět měřit čas nad, pod a ve vymezené zóně. Může to být současně i tachometr (viz diskuse nedávno zde). Podle ceny to moc nevybírej, spíš podle parametrů. Docela podrobný popis k modelům některých značek má třeba Pavel Šácha: http://www.s-shop.cz/

    A usíš si samozřejmě rozmyslet, k čemu pulsmetr budeš chtít. Jestli k tréninku a zvyšování výkonnosti, nebo k rozumnému pohybu v ideálním tepovém pásmu a tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pulsmetr

         

    něco jsem napsal tady
    http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/Clanky...
    já mám sigmu PC 15 a spokojenost, záleží samozřejmě jaké funkce budeš potřebovat, může ti stačit i levnější

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2006
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pulsmetr

         

    Před půl rokem jsem taky pulzák vybíral, nakonec jsem se rozhodl pro nejlevněší z Penny marketu. Byl za necelé čtyři stovky a na mé ježdění plne dostačuje. Vybíral jsem ze čtyř a jejich odchylky byly minimální. Snímač tepové frekvence je v hrudním pásu, přijímač je v náramkových hodinkách. V sadě je i adaptér pro upevnění na řídítka. Nekup to za ty prachy. Funguje stále, v dešti, v horku a zažil i mrazy. Oproti drahším má i výhodu vyměnitelné baterky v hrudním pásu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rojs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pulsmetr

         

    Pro začátek podle mě stačí nějaký noname z Lidlu nebo Penny.Ono totiž často prvotní nadšení časem opadne a pak končí pulsmetr na dně šuplíku. S tímhle jednoduchým a levným přístojem si člověk ujasní co od pulsmetru očekává a pak si může vybrat přístroj přesně podle svých potřeb a peněženky.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2006
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pulsmetr

           

      S tim bych souhlasil..
      Jenom jsem se chtel zeptat, jestli nemas prehled, kde tyto socialni modely momentalne prodavaji...? Ono je to toiz vzdycky casove omezena nabidka..

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2006
      Autor: Meduza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pulsmetr

             

        Tak v tomhle má přehled akorát kája :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 27.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024