reklama

Který cross?

Ahojky cyklisti!
Obracím se sem, protože při mém toulání po obchodecha dotazech na prodejce se začínám cítit jak někde v Babylónu...Každý tvrdí něco jinýho a já bych spíš chtěl znát praktický zkušenosti.
Situace je taková: sháním krosové kolo kolem patnácti tisíc (+ něco na doplňky, nebo případné změny).
Do hledáčku mi vešly hlavně kola RockMachine Crossride 500, Apache Matto, Kelly’s Exquisite (s disky i bez) a Superior RX620. Všechno modely 2005. Který z nich byste mi doporučili, případně kdo máte s některými jakékoliv zkušenosti, pls napište..
Díky ViTa

[ Zpět ]
Datum: 22.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (ViTa)
  • Re: Který cross?

         

    Mrkni ještě sem www.maxbike.cz. Jméno sice nemá zvuk rock machinu, ale mám ho rok a bez problémů.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (palo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      Palo, ted jsi mi vehnal slzy do očí. Mám MaxBika rok a půl a jsem s ním úžasně spokojenýl. Možná překonává i Favorita. Každopádně se mi po něm přestalo stýskat.
      Tohle kolo jsem si postavil sám za 16000 v Deoré vybavení. Dal jsem tam odpruženou sedlovku a odpružené vidle nrx 6000 a na netu to samé stálo tenkrát 20000.
      Když na něj sednu, mám pocit, že jsem s ním srostlý, tohle kolo má perfektní geometrii pro mou postavu. A manželce vyhovuje taky prfektně.
      Přerju ti na něm hodně moc šťastných kilometrů.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    doporucuju Amulet

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Liška ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      Martine, Amulet mojí dcery se jmenuje Niagara.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    Ahoj,
    manželka má Kelly’s Exquisite model 2004 a jsme s ním velice spokojeni. Má ho i jedem můj kámoš a je taky spokojenej. Doporučuju! Určitě bych nešel do RockMachine, dost jsou s ním problémy, nevydrží... Kolegyně v práci RM koupila pro dceru a pořád má nějaký problémy a závady. RM je prostě pro teenagery. Hlavně o tom být IN a aby to bylo pěkně barevný....

    Jirka

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      Ahoj taki nevim ale pokud koupila kolo pro dceru do jaké cenové relace jej mohu zařadit??? nemužeme přeci srovnavat kola ktera jsou třeba o 3 řády níže :o) Stejně mi připada že je to kus od kusu a to nejen u kol :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ledap)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      To jsem rád, že jsem IN a v padesáti konečně teenager. :')))
      Zatím mi RM od května najezdil 1500km bez závad, pro začátek. S tim zevšeobecňovánim typu "jedna pani" je to ošemetný. Ale pěkně barevný je, to je pravda. Pěkně černý.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    Já dám ruku do ohně za Author Stratoss, cena necelých 13 tis.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    Dekuju lidicky za rady:) Kola,ktery jsem do seznamu neuvedl nemam bohuzel moznost nikde v okoli vzykouset:( Jeste bych rad vedel nejakou Vasi zkusenost se Superiorem...Najde se mezi Vami nekdo takovy?

    Jinak vsem, kteri uz mi sem neco napsali, moc DEKUJU:)

    PS: Ta zkusenost s RockMachine me docela prekvapila,opravdu jsou podobny neduhy i u kol v teto cenove relaci?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ViTa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      Na Superiory tu máme Dais. Otevři si "Cross nebo MTB" a zkontaktuj ji. Ty asi budeš mít to se štanglí nahoře.
      K těm neduhům - ty se vyskytují u kol (ale obecně u všeho) ve všech cenových relacích, u těch z nižších cenových hladin to bude častější.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Který cross?

             

        Airline díky !!! říct doma, že jsi mě pasoval na znalce kol, který může udílet rady jiným, tak se manžel asi umlátí smíchy..... no nic, ViTa je chlap, tak to asi fakt bude to klo se štanglí :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      člověk příjde z dovolené a nestačí se divit, jak se mu změnila klasifikace :o)) nevím teda, čím jsem si zasloužila tu důvěru, neb přes kola jsem znalec.. no, nakoukni do debaty Author Kellys nebo jiné ..... a pochopíš i tu Airlinovu štangli :o))) ...ale budiž. Máš to napsáno v debatě Cross nebo MTB.... jak jsem tě tam četla, tak jsem to k tomu hned plácla......


      ale budiž.. co vím neboco si myslím o Superiorech sem ti včera napsala do té druhé debaty..

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Který cross?

             

        Dais, já mám ty Tvoje příspěvky rád, je to vždycky taková malá slohová prácička, čtu si to ke kafi...

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Který cross?

               

          no to víš... ženské jsou od přírody ukecaná stvoření ..... jó to kdybys četl ty velké slohovky, co dokážu splácat - to by ti ani polední pauza nestačila :o))

          .......hernajs proč mi tam před tím vlezla věta, co měla být smazaná??? chjoo jsem já to talent.....

          [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    Author nikdy. Jednak to je otřesná komponentová slátanina a za druhé se mi na něm nelíbí 1" hlavové složení. Pokud by jsi někdy chtěl vyměnit vidlici za lepší, hodně by se ti zmenšil výběr.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (palo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      Uf uf uf... Můžete říct, jakého autora jste jezdil?

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Který cross?

             

        Je vcelku jestli jsem na některém authoru jezdil nebo ne a věřím, že pojede stejně dobře jako 99% kol ve stejné cenové katagorii.Mě šlo o to, abych dostal za své peníze maximum. Já jsem ten problém řešíl před rokem. Při porovnání specifikace již zmíněného stratose a Maxbike SF alivio za stejnou cenu 12500 má maxbike lepší vybavení a od jednoho výrobce. Což já považuji za plus, protože sady bývají navrženy a sladěny na co nejlepší chod. Konec konců musí někdo zaplatit to kvantum reklamy, kterou author všude rozhazuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (palo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Který cross?

               

          Muzes me rict nejakej priklad sladeni brzd, razeni a naboju, popr. este treba rafku? Asi si vadnej ale razeni je Shimano, naboje treba Quando a podobne - ale este sem neprisel na nic co by spolu nak souviselo a nebylo vod stejny znacky.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Kotas)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    Mám Kellyse Axise a čím déle ho mám tím více jsem spokojený...:) Vřele doporučuji. Ten Exquisite je podobný jako Axis jen má lepší osazení. Jinak nedoporučuji disky v této cenové hladině...
    Přeji hodně štěstí při výběru.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NetWay)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    tenhle problém jsem nedávno také řešil.obešel jsem asi 10 prodejen nějeké netové stránky a každý prodejce chválil co má v krámě nebo modely 2003 a2004 aby je prodal a doplnil novinky.dopadlo to tak,že jsem na netu našl Demu Esperia SF s kompletní sadou deore odpruženou zamykací vydlí aj. k vidění je na www.cyklodema.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (musa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Který cross?

         

    Zdravím, v pátek jsem kupoval kolo a měl jsem vybraný SUPERIOR RX 610. Je to kvalitní kolo a na to co najezdím za rok je výbava dostačující. V obchodě jsem, ale nakonec koupil Meridu 8700. Merida má od 15.7.2005 slevy 20%. Tak jukni na stránky. Dají se ušetřit nemalé peníze.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Který cross?

           

      My máme s manželem Kelly´s Exquisite a jsme 100% spkojeni. Osazení postačující a parádně jedou!

      K Superioru RX 620 - jde o to, jestli by se ti líbil "live", protože patřil rovněž mezi naše favority, když jsme ho pak viděli, tak se nám vůbec nelíbil design.
      Naši známí si koupili Apache Matto - taky moc pěkné kolečko, kdybychom bývali nesehnali ty Kellyse, tak jdeme do Apache Matto!
      Tak ať si dobře vybereš :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Janinka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024