reklama

Koupe kola MTB do 20tis

Ahoj vsichni co mate radi jezdeni na kole. Rozhodl jsem se koupit nove kolo to stare mam asi 10let a doslouziva. Mam omezene zdroje ,ale rad bych koupil kolo opet s ohledem na kvalitu - abych nekupoval brzy nahradni dily.
Prvni dotaz smeruje ke kotouc brzdam ANO ci NE - je nekde vyrzna vyhoda oproti spalkum ?
druhy dotaz ktere z kol vybrat . Budete-li mít chuť piště tipy a zkušenosti i spatne :-) díky Petr
návrh z akcebike.cz
Apache :05 Tomahawk
Rock Machine : 04´ Torrent , El nino, Tunami.

[ Zpět ]
Datum: 22.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr K ([email protected]))
  • Re: Koupe kola MTB do 20tis

         

    doporucuju Amulet

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Liška ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupe kola MTB do 20tis

         

    Já se vyjádřím pouze k těm brzdám: kvalitní ráfková mechanická brzda je dle mého lepší než mechanická kotoučovka, zvláště jestliže jezdec váží poněkud více. Hydraulika, ať už ráfková nebo kotoučová, je samozřejmě nesrovnatelně účinnější než mechanika - na brzdění vynakládáš menší sílu, prý Tě nebolí ruce (říkám prý - mě nikdy nebolely ani na mechanice). Kotoučovka má navíc tu výhodu, že Ti nedře ráfky, kde vlivem prachu - bláta - vody vzniká brusná pasta. Také je to lepší, jezdíš-li ve sněhu - nenabaluje se na brzdové botky. Kotoučová hydra je samozřejmě mnohem dražší než ostatní systémy, údržba (pakliže sám nejseš v tomhle zdatný) něco stojí. Mám osobní zkušenostio s ráfkovou mechanikou, ráfkovou hydraulikou a kotoučovou hydraulikou. Původně jsem před kotoučovou hydrou uvažoval o mechanické, ale můj servismen (a to je kluk, který fakt umí) mě ji nedoporučil vzhledem k tomu, že mám pře 90 kg (a je to fakt, dá se to vysvětlit i fyzikou: síla x rameno je na ráfkové větší než na kotouči, ale třeba to neříkám úplně dobře).
    Výběr kola: v té široké nabídce se těžko něco doporučuje, já jsem zatížen na Authora, Meridu, GT, Treka. Šťastnou ruku při výběru!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupe kola MTB do 20tis

           

      U tech mechanickych kotoucu taky zalezi na tom co to je zac,nektery brzdi lip nez V brzdy a jine stejne nebo min.Myslim ze treba Avidy brzdi lip nez jakykoliv vecka.S tema silama a ramenama je to tak ze u kotouce je rameno mensi a sila vetsi a jejich soucin je nekdy vetsi a nekdy mensi nez u vecek - podle kvality brzdy a taky desticek.Na rozdil od rafkovych brzd ale u kotoucu zalezi na prumeru kola - stejna brzda se stejne velkym kotoucem bude na MTB brzdit lip nez na trekingovi a treba na 20" kole by asi brzdila dobre i ta nejvetsi sragora.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupe kola MTB do 20tis

         

    Mrkni se na nabídku GT - ceny mě dost překvapily a jelikož ta značka je pro mně srdcová záležitost..

    Co se brzd týče - proč odcházet od véček: co víc potřebuješ?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MarioW ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupe kola MTB do 20tis

         

    Diky za nazory co rikate na Amulet 11.1 ? Co je ten ram zac ? Jaka je jeho kvalita mate nekdo uz zkusenost s touto znackou ?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr K ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Koupe kola MTB do 20tis

         

    Nevím, jak se na to koukají rádoby cyklističtí profesionálové, ale já bych volil špalky...s ohledem na peníze. Koutoučovky, který brzdí přes lanka jsou úplně na ho... No a vůbec! Jezdím na špalkách už pěknou řádku let a nikdy se mi nestalo (krom situací, kdy jsem opravdu přecenil své síli), že bych nedobrzdil. Co se týče kola, čel bych do duratecu...je trošku hlučnější, ale mám s ním velmi dobré zkušenosti. Koukni se na http://www.rebelbike.com/duratec.htm
    Přeju hodně km bez posranejch komponentů

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (icucumber)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024