reklama

Bezpečnost kola

Dnes jsem náhodou narazil na stránky s nabídkou souprav ma očipování kol. Je to sice reklama, ale rozhodně to stojí za zamyšlení. Je to asi jediný způsob jak kola opravdu zabezpečit. Zvlášť umístění mikroteček přímo do laku se asi nedá obejít. http://shop.krimistop.cz/zbozi_seznam?od=4

[ Zpět ]
Datum: 08.11.2006
Autor: Peldy
  • Re: Bezpečnost kola

         

    Zabezpecit kolo a timhle? :o))) To jako ze ho nikdo neukradne, kdyz je nekde schovanej mikrocip? Tohle by mozna fungovalo, kdyby na kazdym rohu stali policajti se cteckou tech mikrocipu a kazdyho cyklistu x-krat denne zastavili a zkontrolovali. A to je nejenom nerealny, ale urcite by se nam to ani nelibilo...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost kola

         

    http://www.cyklosvec.cz/index.php?ie=news&...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2006
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost kola

         

    O tomhle záměru v zabezpečení kola už psala Jitka v březnu tady
    http://www.nakole.cz/vemeste/clanek.php3?id=130

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost kola

         

    To mi připomíná jak jsem si v r.92 nechal vypískovat bezpečnostní kód na skla nového auta. Dostal jsem hezkou kartičku s certifikací a tím to skončilo. Kód pak už nikdy nikoho nezajímal ani ve nitrozemí, ani na hranicích, ani když jsem auto prodával do bazaru. Možná odradil pár zlodějů. S tou tečkou to vidím stejně. Stejný efekt bude mít registrace kola (číslo rámu) u MP, k tomu jsou také nálepky, že kolo není anonymní. A hodně nadrženého zloděje odradí nejvíc bytelný zámek.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost kola

         

    antiradkamedvědárium

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (och)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezpečnost kola

           

      Už jsi s tím byl u doktora ?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lu.boss ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost kola

         

    Jedinou skutečnou ochranu, ovšemže však ne proti ukradení kola, by mohla představovat ochrana pomocí GPS podobně, jako je tomu u aut. Jenomže to by napřed musel existovat takový nenápadný vysílač ukrytý a rámu kola a napájený dostatečně výkonným a stejně tak ukrytým zdrojem. Přichází třetí podmínka a současně otázka: kdo by to platil?

    Jestliže zloděj kolo ukrade, rozebere, rám přestříká (nebo ani ne) a z několika kradených kol složí „nová” a ta prodá, mají všichni okradení smůlu. Mohu poznat svoje sedlo nebo cokoli jiného, ale jak budu dokazovat, že je to moje, když všecko ostatní je jiné?

    Před několika lety byl ukraden můj speciál pro dálkovou cykloturistiku. Obešel jsem zlínské zastavárny, kolo nikde. Jeden zastavárník mně řekl, že on kola vůbec nevykupuje, protože nechce mít problémy s kradenými koly. Ještě téhož dne jsem se dověděl, že má sklad doma (policie by tam měla přístu jedině při prokazatelném podezření; jinak příkaz k domovní prohlídce nedostane) a že ve skutečnosti má zastavárny po celém státu, takže pro něho není problém kolo po úpravě prodat v dostatečně vzdáleném místě, kam já se nikdy nedostanu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezpečnost kola

           

      GPS v rámu je ale nesmysl, vždyť to pak nenaladí satelity... To by muselo mít minimálně nějakou externí anténku...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezpečnost kola

             

        Externí antenka není až takový problém. Větší problém bych viděl v napájení. Musel bys ho zajistit nejen pro GPS, ale i pro ten GSM modul.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2008
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezpečnost kola

               

          On by stačil (snad neplácnu zas nějakou hloupost (-8 ...) nějaký pasivní člen. Takový, který sám nic nevysílá a je aktivován hledačkou (ta na principu detektoru). Byl-li by takový člen naladěn na určitou frekvenci, četla by hledačka jen to konkrétní, co hledáme.

          Na druhou stranu kvůli ňákýmu vobyčejnýmu kolu ... Prokázali byste zloději krádež? Abyste nakonec nešli do basy sami!
          A vůbec! Proč si kupujete drahý kola? Abyste se měli o co bát, žejo! Nechcete nakonec jen dokazovat, jak je PČR neschopná a ostouzet ji?

          [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2008
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost kola

         

    Když to tak celkově dohromady shrnu, tak prakticky jakákoliv ochrana kola ( čipování ,UV , samolepky,pískování aj.) je k ničemu. Každé město,měs.policie to dělá jinak a když to kolo odvezou jenom do vedlejšího města,které to jinak značí, už Ti ho neověří.Dokud nebude jedna instituce , která by to zpravovala po celé republice a dál,nějaká oficiální databáze na internetu,kde by se dalo nahlédnout a ověřit si třeba koupi takového kola, tak se nic nedozvíme. Příklad : Už jenom při koupi jednoho takového dětského kola z bazaru. Šel jsem ho zaregistrovat na měst.policii a tam mi řekli ,že už v její databázi je. Museli obvolávat toho majitele,aby zjistili jestli ho teda prodal. A to jenom díky tomu,že to bylo v jednom městě a kolo už mělo samolepku. Dostal jsem další dvě. Má to jenom estetický,preventivní význam, jak mi to řekli.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.10.2008
    Autor: XXXL
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

238 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024