reklama

Cross nebo MTB - pokračování

Dais: mám meridu MTB, servis je pro ni naprosto normální, z meridy je tam vlastně jen rám + IKE sedlovka, představec, rohy, jinak vše ostatní jsou běžné komponenty a doplňky. To musí zvládnout každý cykloservis.

[ Zpět ]
Datum: 18.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Cross nebo MTB - pokračování

         

    Zdar lidi,tak už jsem rozhodnut,a to pro MTB.Teď řeším už jen typ.Rozhoduji se mezi Meridou MATTS SPORT 700 a MATTS SPEED-V.Mají téměř shodné osazení,jen vidle a brzdy jsou různé.A tady právě nevím,do čeho spíše jít.Máte někdo zkušenosti s těmito komponenty? Jde o vidle Suntour XC 75 Lock out se zdvihem 100mm a Rock Shox Judy C - 80mm.U té druhé nevím,má-li možnost uzamčení.Nikde jsem nenašel její bližší specifikaci.
    A co se týče brzd,na jednom jsou Avid Sigle Digit 5R,na druhém Magura HS11 EVO2 (blíže www.merida-bike.cz) Ty Magury jsou hydraulický "V-éčka".U těch se bojím,jestli bude možno přes ně namontovat nosič a blatník.A asi i údržba bude náročnější.
    Máte-li někdo zkušenost či názor,budu rád,když mi sdělíte vše,co víte.Přeci jen jde o pro mě velkou investici a nerad bych pak byl zklamán nefunkčností.Zatím dík.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross nebo MTB - pokračování

           

      tak gratuluju!! J8 jdutaky do MTB.. nakonec. BYla jsem na "výzvědách" v Superioru - asi jsem se teda ptala jak totální blbeček - ale když jsme s klukem, který očividně věděl,o čem mluví, rozebrali všechno kolem, styl a druh jízdy, nároky na opravu a bla bla bla všechny tyhle záležitosti, co se i tady rozebírali horem dolem, tak mi z toho vyšel ten horák. Jen ho opatřit nějakým rozuným obutím a bude z něj kolečko na všechny cesty. Zvažuju SUPERIOR XC 830w, jenže mají rám jen 17 a nejsem si jistá, jestli to na 175 cm vejšky není málo..... takže je docela možný, že skončím u XQ770, je to o třídu níž, nemá uzamykatelnou vidlici, ale rámy jsou od 19...... jéééžiš už abych něco koupila a vyjela. Silnice osychají a se mnou cloumá šílená cyklistická neuróza......

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross nebo MTB - pokračování

             

        Zdravim Dais,takže zůstaneš u osvědčeného.Nic si nedělej z toho,že sis připadala jak totální blbeček.Já vypadám úplně stejně.Ale ten prodavač tam od toho je,aby ti vše vysvětlil a dobře poradil.Musim říct,že ne každý je tak ochotný,jak popisuješ.
        Mrknul jsem na stránky Superioru a fakt mají tu 830 jen v 15" a 17".Nechápu,i když jde o kolo přímo pro ženy,proč nedělají i 19".
        Četl jsem někde na webu článek o velikosti rámu.Byl tam vzorec,kdy vzdálenost od rozkroku k podlaze vynásobíš číslem 0,56 a vyjde ti velikost rámu v cm.Na palce to pak převedeš tak,že výsledek vydělíš 2,54.Pokud ti vychází číslo někde mezi dvěma velikostma,pak je prý lepší se přiklonit k rámu menšímu.Tak to spočti a třeba se vejdeš do té 17".I když při tvé výšce... No zkus to.Nevím,co na to odborníci,jen předávám dál,co jsem se dočetl.
        Určitě se pak ozvi,jak ses rozhodla a jak jsi spokojena se svým novým "přítelem" (bikem).

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cross nebo MTB - pokračování

               

          díky za vzorec, vyzkouším to a jak budu "pojízdná", dám vědět, jak to dopadlo.... tu radost budu muset stejně nějak ventilovat, jinak ji neunesu :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross nebo MTB - pokračování

           

      já bych do hydrauliky nešla. Je sice fakt, že tyhle brzdy brzdí daleko líp,a le beru to po praktické stránce: když se ti podělají normální brzdy, tak lanko si dotáhneš, špalíčky vyměníš a šroubečkem sešteluješ a jedeš dál. Když se ti podělá hydraulika, to sám asi nespravíš (aspoň já si to nedovedu představit), takže dáš kolo do servisu a stojíš a nejezdíš. Já osobně budu brát kolo s normálníma brzdama. Na ty jsem zvyklá a mámje "v ruce". Raději častěji seřizovat starší typ, než si namlít hubu kvůli nějaké technické novince :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross nebo MTB - pokračování

         

    tak to si právě nejsem jistá. Většina servisů je u prodejen a berou jen kola, která tam prodávají.. a pokud je člověk ukecá na kolo od jinud, tak to trvá strašně dlouho a přijímají to s kyselým ksichtem.... jinak seštelovat jakýkoliv kolo určitě umí každý servisman :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross nebo MTB - pokračování

         

    Erbyle: obě meridy, mezi kterými teď "osciluješ", jsou pro normální emtébáky velmi dobré. Obě vidlice se mně zdají na podobné úrovni. Já tam mám sentůrku 100 mm vzduch - olej, se zámkem, při vyslovení "sentůr" sice "znalci" začínají zvracet, ale mě plně vyhovuje, je tvrdší, což vzhledem k mé váze je dobré. Judy neznám, ale shodou okolností jsem včera prohlížel Vela, konkrétně tuhle judynu, průběh křivek pružení - tlumení je defacto stejný jako ta moje holka. Obě Tebou uvažované vidlice patří do nižších cenových kategorií, takže to musí být zákonitě horší než ty za 10 - 20 - 30 tisíc, ale to bys pak musel hledat jiné kolo.
    Pokud se týká brzd - avidy jsem nikdy nejezdil, ale obecně ohlas na ně je výborný. Nicméně - hydraulika je hydraulika. Já si dal na krosse maguru HS 33, typ 2003 (brzdí stejně, podstatně levnější, navíc se mi i víc líbí než ty současné s rovnou horní špriclí, ale to je věc vkusu). Nosič tam mám a blatník také. V pátek jsem byl u Štěrby, na dvou meridách vedle sebe mají namontovanou "11" a "33", ptal jsem se po rozdílu, protože v samotných brzdách jsem ho neviděl - potvrdili mi, že vlastní brzdy jsou totožné (horní špricli tam má jak "33", tak i "11"), liší se pouze tvarem páček a "33" má navíc na páčce štelovací kolečko, což můžeš oželet. Takže - ať koupíš to či ono, určitě si skvěle pojezdíš. A navíc rozšíříš rodinu meriďáků a meriďáci to jsou správňácký kluci a holky...
    Dais: tak už do toho kopni ať to máš doma, včera jsem pojezdil v Posázaví, fakt nádhera. Jinak s tím přístupem, že servis opravuje kola zakoupená pouze u nich jsem se také setkal (hlavně to platí o letní sezóně), ale to je pak věc jiná - netýká se pouze meridy, obecně všech značek. Ale - když se naučíš vyměnit píchlou duši (což je asi nejběžnější defekt), pak bys při normálním ježdění na jinou závadu ani nemusela natrefit. A ksakru - od čeho máš toho svýho chlapa?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross nebo MTB - pokračování

           

      no na hrubou práci ho mám přece :o)))) běžné opravy zvládá sám, ale kdyby náhodou....jsou věci, co prostě musí odborík

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross nebo MTB - pokračování

           

      Díky za info,taky všude čtu,že Suntourky jsou na ...,ale jak říkáš,jsme normální emtébáci,tak si myslím,že pokud bude funkční,bude vše ok.
      Ještě zajedu k Šírerovi je okouknout a pak už jdu do toho.Jsem už šíleně nedočkavej.U mě je vždy problém něco koupit.Vždy si tak měsíc dva zjišťuji veškeré info a teprve potom jdu do kaufu.Přítelkyně je ze mě vždycky na prášky.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Dotazíček pro DAIS

         

    Ahojky Dais,
    měl jsem dotázek na kola Superior a odkázali mě na tebe...Když si najdeš diskusi "Který croos?", vše pochopíš. K tobě mě ale hlavně odkázali, protože jsem chtěl vědět, co si zdejší cyklisti myslí, a nebo jaký mají zkušenosti s crossovými koly Superior, přesněji s typy RX620 a RX630 (modely 2005).. Když ztratíš trochu času s odpovědí, budu ti moc vděčný:)
    Zdar ViTa

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ViTa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotazíček pro DAIS

           

      Ahoj ViTo, můj zadek na crossu ještě neseděl, patří výhradně horským kolům, takže k jízdnímv lastnostem ti nic neřeknu. Ale pokud jde o výběr, tak Superiory jsou dobrá značka, za zajímavý peníz u nich koupíš kvalitní kolo s dobrým vybavením. RX 620 a RX 630 jsou dobrá volba, v tomhle máš stejný vkus jako můj muž, který má zálusk na RX 630. Obě kola mají kvalitní rám, 6061.T6 je údajně to nejlepší, co na trhu je ( pokud samozřejmě nepočítám kola za 100.000 , kde je to krapet o něčem jiném). Ale na kolo střední třídy je to kvalita. Osazení je v DEORE, což je taky špička. Co jsem sondovala po prodejnách, tak dvojté ráfky jsou samozřejmostí, takže v terénu by ses na tom měl cítit dobře. S patřičným obutím je to prý málemhorák, ale pro citlivého jezdce (takže nic pro mně, neb já jsme na kolo hrubián). Pokud uvažuješ o crossu, tak Superior je dobrá volba. Jediné, co si budeš muset rozhodnout, je druh vidlice. V tom sama nevím, protože jsem vždycky jezdila jen s pevnou. Manželovi odpružení děla zle, takže ten volí jednoznačně uzamykatelnou. Je to prý sice kravina, mít uzamykatelnou vidlici, když ji bude mít stejně zamčenou, takže pevná by stačila, ale já zas tvrdím, že jeden nikdy neví, kdy se mu to bude hodit. Jo, ještě k těm rámům... barvy sice nemají nic moc, (ale to řešíme my holky, kluky to prý netrápí) ale údajně mají mít několikavrstvý tvrzený nátěr,který je odolný proti poškrábání. Pokud kolo skladuješ ve společné kolárně, je to další neocenitelné plus. Během tří týdnů budem s manželem kola kupovat (on cross, já asi MTB XC 830w), tak ti když tak napíšu, jak to na nich jezdí :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross nebo MTB - pokračování

         

    Nazdar lidičky,tak je to tady.Kolo je doma,rodina Meriďáků rozšířena.Je to kousek,nádherná šedomodrá barva,vše precizně zpracovaný,sportovní vzhled,prostě přesně,jak jsem si představoval.
    Díky vám všem,co jste mi zde radili,sdělovali své poznatky a tipy.
    Dnes ho ještě pošteluju,promažu,osadím doplňkama a hurá do přírody.Počásko už láká.
    Zdravim všechny bikery,užívejte krásného počasí a svobody z jízdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross nebo MTB - pokračování

           

      No tak si to ve zdraví užívej - MERIĎÁKU!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

396 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024