reklama

Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3 -6?

Nedávno jsem tu řešil velkou vůli na mém přesmylači LX. Došlo to tak daleko. že jsem vzdal seřízení -(i když mi pomáhal aktivně kolega nakolář AresMlok) a stojím před volbou a koupí nového.
Rád bych věděl váš názor na pořízení nového přesmykače a sice kterému dávate přednost - Top nebo Down Sving pro cross převodník s 48 zuby ?
Dále co určuje výběr přesmykače - s úhlem výchylu, když jsou dvě možnosti od 63°- 66° nebo od 66°-69° ? Typ 3 nebo typ 6)
A naposledy, je rozdíl jen ve váze mezi LX, XT a XTR ?

[ Zpět ]
Datum: 27.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (lanko)
  • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

         

    Nakoláci, odborníci, "osvěžuji" můj dotaz:

    Proč jsou dvě alternativy úhlů a co je určuje?
    Kdo má zkušenosti s vrchním nebo spodním kyvem a co preferujete?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lanko)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

         

    Také by mě to zajímalo, ale neporadím. Zvolil jsi si totiž špatný web, má sice název nakole, ale řeší se tu komáři, pavučiny, vtipy a dokonce budhismus (ego)...takže chceš-li poradit o kole, opusť tyto stránky a hledej web-stránky třeba o pavučinách - a tam budou diskutovat o kole a poradí ti :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

           

      Mam z tebe pocit, ze spatny web jsi zvolil spis ty. V zadnem prispevku od tebe jsem nezaregistroval nic, co by neslo kritizovat presne tvymi slovy.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3 -6?

         

    Kvuli jednomu stouralovi teda zacnu :o)
    Na HT mam presmykac Deore TopSwing, na FS XT Down. Oba funguji bezchybne. Pro cross netusim, jezdim jenom na MTB (zatim :o) ), ale s o neco vyssim poctem zubu se v principu nic nezmeni, na krosy i treky se pouzivaji shodne komponenty jako na MTB.
    O uhlu vychylu slysim poprve, kdyz jsem jeden presmykac kupoval, nic o uhlu vychylu tam nebylo, takze predpokladam, ze tyhle uhly jsou proste dane kazdemu ze zminenych systemu.
    Rozdil v radach: presmykac je jedna z mala soucasti, kde se daji usetrit finance, neni podstatny rozdil mezi jednotlivymi radami (podle mych zkusenosti Deore a vys= funguje to dobre). System je stejny, rozdil je opravdu spis jenom ve vaze. Pochopitelne treba XT bude malinko min nachylny na vznik vaklu nez LX, ale treba zase XTR ho chytne driv, protoze je konstruovano vylozene na hrane mezi funkci a co nejnizsi hmotnosti. Ale i presmykac je "spotrebak", kup LX nebo XT a neres to.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

           

      Díky Vašku. Přesto si kladu otázku, proč vlastně vyrábí Shimano přesmykače pro dva různé úhly výchylu? Přesmykače jsou vždy jasně označeny za číslem ještě číslicí 3 nebo 6, což značí počáteční stupeň 63 neno 66. Když tomu tak je, zcela jistě to musí mít a možná asi i má dost důležitý význam.
      O to více mě to teď zajímá a ti, co staví kola to přece musí běžně řešit, než přesmykač objednají, ne?
      (PS. Dvojtečkovi bych to nevytýkal, třeba ho to zajímá také ..:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lanko)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

         

    Pokud mas 48 zubu, mel bys asi pouzit LX presmyk FD - M581 63°- 66°, kliky LX se delaji i ve verzi 48z pro crossy, kliky XT uz maji asi jenom 44z (ale nevim to jiste)... viz http://cycle.shimano-eu.com/catalog/cycle...
    Snad jsem to dobre pochopil (s temi uhly presmyku) a snad ten odkaz bude fungovat...kdyz ne, zkus si to na tech Shimano strankach najit.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.10.2006
    Autor: Pepe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

           

      Jo, tak odkaz, zda se funguje. A pro 48z se dela i presmyk XT.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2006
      Autor: Pepe
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

             

        Pepe super díky - je mi teď jasné, proč tomu tak je. Menší úhel sklonu pro kratší vzdálenost k zubům.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lanko)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

           

      Tak jsi na to kapnul, Pepe. V tom odkazu na strance jasne pisou, ze varianta 6, tj.66-69 stupnu ja pro 44 zubu maximalne, varianta 3, tj. 63-66 st. je pro max. 48 zubu.
      Sam si kola vylozene nestavim, ale uprav a ruznych vymen delam dost, tak je fajn se dovedet neco novyho. Kdyz chci nejakou soucastku, tak se vzdycky pidim po oddeleni MTB, takze se s vecmi treba na kros asi nesetkam... :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

         

    Tak jsme se asi všichni šeredně mýlili.
    Dnes jsem dostal odpověď od Shimano a výchyl není v příčné ose nýbrž pro montáž v závislosti od sklonu sedlové trubky. Stále jsem se divil, jakou má souvislost skize úhlu, která je v každém montážním návodu u přesmykače a nikdy nenašel přímou souvislost, protože to tam newní až tak jasně vysvětlené.

    Dále je důležitý ještě jeden faktor..viz odpověď níže.

    Přidávám proto část kopie odovědi:

    .....oba přesmykače se mohou použít pro převodník s 48 zuby. Důležité ale je, aby vaše kliky měly řetězovou linku 50mm (vzdálenost prostředního převodníku od podélné osy rámu). Tuto míru mají např. kliky FCM 760, FCM 761, FCM 580, FCM 581, FCM 800.
    Sklon přesmykače 63-66 nebo 66-69 stupňů vyberete podle úhlu sedlové trubky vašeho rámu. Rozdíl obou typů sklonu je v poloze vodítka řetězu vůči objímce přesmykače....

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lanko)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

           

      Tak už jsi z nejhoršího venku.:-) Teď už jenom zkontrolovat řetězovou linku a úhel sedlový trubky a můžeš investovat. Doporučujou systém down swing (kvůli větší životnosti). Hlavně nezapoměň změřit taky průměr sedlový trubky.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač Down nebo Topswing pro 48 zubů typ 3

           

      U nižších řad Shim. se rozlišuje délka ramínka - dlouhé pro 48z. a krátké. LX, XT se v katalogu nerozlišuje (tedy já to nenašel). Z praxe: Sram7(jo báječnej kauf z výprodeje :)) fungoval skvěle 44/32/22, posléze i 48/38/28 a no problem. Teď mám kliky deore poskládaný-48/36/24 , Sram3 (delší ramínko), a funguje to - pokusně z 22 ,na 36 řadil blbě- bylo třeba dost přetahovat přeřazením přez střední tác. Šlo by to možná poladit dotvarováním vodítka ale nechtěl jsem pokusničit.
      Jinak Sram3 je pro řetězy 8sp. a nižší, ale funguje na 9. zatím 3tkm. téměř bez vůle. Pozor - kvůli širšímu vodítku nelze použít na kliky s menší mezerou mezi převodníkem a klikou, kryt v případě škrtání podložit.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2006
      Autor: iiki
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (17 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024