reklama

Rychlost jízdy po rovině

Takové hodně polemické téma v reakci na "Mám pomalé kolo. Čím to je?" - někdo tam píše, že jede rychlostí 30 - 40, někdy i 50. Tak to je tedy - podle mě - hodně úctyhodný výkon.
Rád jezdím delší cesty, ale kdybych prvních necelých cca 30 km (Světice - Benešov) jel rychlostí 30 km/hod, tak by mě to dokázalo rozhodit pro celý zbytek cesty, možná bych měl problém i se samotným dojetím. Vím, každý jsme jiný, profíci na silničkách prý jsou schopni držet průměr i 50, ale stejně - vy dokážete třeba 100 - 150 km po rovině jet minimálně třicítkou a více?

[ Zpět ]
Datum: 19.10.2006
Autor: Airline
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Hele a když ti napíšeme názory, neskrečuješ to zase s tím, že tomu nerozumíš a budeš si dál jezdit svou rychlostí :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlost jízdy po rovině

           

      Radko, já si budu jezdit svou rychlostí pořád, ono to jinak ani nejde. A nějakým zvýšeným tréninkem to nevylepším, protože objemově toho - myslím - najíždím poměrně hodně.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    je to vzdy o motoru, pak az o kole...
    moje posledni velky trasy behem jednoho dne byly tyto:
    brno - chrustenice /na sraz lezakistu/ - 260km prumerna 25km/h, s jirkou, oba nalowracerech s tailboxy
    naposledy sam 200km, tedy 2x100 s 4hod. pauzou, prumerna 31km/h
    stroj - zehlicka s tailboxem
    jezdec - netrenovany lehokolovy nadsenec, nevenuju se treninku systematicky...
    drzet prumernou 30 neni sranda, parkrat se zehou se mi to povedlo i pres brno na 10km trati ale jen v nedeli, jednou jsem se ptal kolik jezdi purmen treninky na silnicce, tvrdil ze jezdi tak 34 prumernou myslim na 100km trati...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Ai...a k cemu by ti byl prumer 5o, kdyz by ti pak nikdo nestacil:-) Jezdime pro zabavu a ne proto, aby jsme trhali rekordy. Vetsina z nas dela CYKLOTURISTIKU a ta neni o rychlosti, ale o zazitcich.
    Samozrejme obcas si chci dat do tela a tak se snazim jet co nejrychleji.
    Posledni muj nejfofr s nalozenym kolem (vzadu cca 25kg) bylo z Velkeho Oseka do Lyse nad Labem za cca 45 minut...hnal jsem to, protoze se blizil vecer a ja nemel svetlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Já jezdím co možu. A to je dost pomalu protože: nejsem už nejmladší a na kole jezdím pro radost ne pro rekordy. Chápu že rychlá jízda může působit radost. Ale já NATO nemám. Takže se kochám.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    ...ne, nevím, proč bych to dělala...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet co všechno vydržím, ale hodinu až 1,5 hodiny dokáži jet naplno, delší trasy jsem zatím nezkoušel... Abych byl přesný, to své dost omezené "naplno" ;-) Tzn. 20-25km v kuse jsem schopen urazit za 55 minut až 1:05 hodiny... Pro Tebe to ještě upřesním: Opatov, Háje, Křeslice, Pitkovice, Benice, Nupaky, Kuří, spodem kolem hradu na říčanské náměstí, pak zadem Říčanama až k Olivovně, dále po hlavní směr Mukařov, přes Vojkov do Tehovce... Takže celkem žádná placka ;-) Stejná trasa zpět do Prahy se jede trochu lépe, je to spíše z kopce...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Tak dlouhá rovina v našem kraji neni, jediná delší, asi 20km, do Ústí podle vody, je tak blbá (mimo to, že je to silnice I.tř.) že je vždycky proti větru (i zpět), takže tam nejezdim.
    Jinak rekord na rovince (asi 500m) ve městě vždycky zkoušim u světelnýho radaru. Minule sem se na začátku ohlíd, žádný auto, tak jsem to našláp jak Ludwig a u radaru: wrouuum, černý BMW, 99km/h. Tak zas vim prd :)).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Schopnost držet dlouhodobě relativně vysokou rychlost je natrénovanou schopností, to je jisté. Relativní píši proto, že každý z nás ji bude mít jinou. U dlouhodobé vytrvalostní, řekněme konstaní jízdy půjde nejspíš o meziprahopvou zátěž, tedy tepově mezi naším aerobním a anaerobním prahem. Se smíšeným energetickým pokrytím zátěže, to značí tuky/cukry, při mírném kyslíkovém dluhu. Vzniká laktát někde kolem 3mm/mol a to je hodnota, ketrou je trénovaný organismus schopen za jízdy odbourávat. Pokud se k tomu přičte natrénovaná specielní motorika, tedy šlapání ( při nutnosti správného dýchání), dokážeme jet takto dlouho. Každý z nás ovšem podá mezi prahy jiný výkon na klice a to přímo souvisí spolu s dalšími faktory s rychlostí jízdy.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlost jízdy po rovině

           

      Woowww

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Nehas.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    100-150km neujedu, nebo jsem zatím ještě neujel. A na tom mém traktůrku je průměr přes třicet čistou sebevraždou ... na rovině v sedě vytáhnu max. tak 32, ve stoje i přes padesát, ale to se rovná okamžitému odvaření .... prostě NN 2.3 na MTB ;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlost jízdy po rovině

           

      Ja na fullovi na opravdove rovine udelal maximalku 52 km/h, na to, ze asi moc nejezdis, se mi tvrzeni o tvych "pres padesat" zda docela hodne, ale jestli jo, klobouk dolu. Jeste neco- pri tech 52 km/h je s normalnim nejtezsim MTB prevodem 44/11 takova kadence, ze ji dokaze ve stoje udrzet snad jen Cyklopanbuh (a ty?) :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlost jízdy po rovině

             

        Vašku, to ještě nic neni, 50 na Mtb je cca.98ot/min(nohama!), jsou tady i takoví, co točej na rovině okolo 130ot/min a z kopce i ke 160ti (nejrychlejší rychlost ve sjezdu apod).
        Osobně končim někde u 113ti (z kopce! - 66km/h, cross) a to už mi přijde, že mám místo nohou placku jak v kresleným filmu :))).

        [ Zpět ]
        Datum: 20.10.2006
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlost jízdy po rovině

               

          To je dost zavadejici :)) Ja jsem jela 72km/h a tocila jsem nohama jen nahore :)) Zbytek udelal kopec a gravitace :)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rychlost jízdy po rovině

                 

            Tohle chápu, ale cituji: "Na silnicce-prevod 53-11,Buchlovske kopce-E-50 /rychlost 85km/h." Na tom by nemělo být nic zavádějícího, proč by jinak uváděl převody, ne? A na rovině už vůbec!. Pokud ovšem nepíšou o svých dojmech místo reality.
            Co naděláš, já sem technik a ještě k tomu šťoural :).

            [ Zpět ]
            Datum: 20.10.2006
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlost jízdy po rovině

               

          Ale jo, v sedle utocim taky slusnou cifru, ale ve stoje mi uz ta stovka prijde skoro nemozna...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rychlost jízdy po rovině

               

          Ale je fakt, ze jestli je pri 50-ce kadence vazne jenom cca 100 ot/min, melo by to jit udrzet i ve stoje. Ja sam jsem spis frekvencni jezdec, ale pravda na MTB by mi meric frekvence byl docela na nic. Schvalne se na to mrknu, kolik to tocim :o) kdysi to bylo hodne, kdyz jsem to jeste meril.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.10.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlost jízdy po rovině

             

        Nevím, možná mi v době kdy jsem to zkoušel starý tachometr přeměřoval, s novým tachometrem jsem to párkrát v provozu zkoušel, takový ten "sprint" kdy se potřebuješ fakt co nejrychleji rozjet a šlapeš ve stoje dokud to má ještě smysl, a to už bylo jen něco přes čtyřicet, po návratu na sedlo to spadne minimálně na 35, víc fakt v sedě neudržím. 24 je "pohodlná" maximálka ze sedla. Ale je fakt, že když člověk nalehne na řidítka, tak se dá relativně vysoká frekvence udržet i ve stoje, protože na nejtěžší převod to v takovéhle rychlosti má takový odpor, že se mi šlape dost ztuha a tím pádem se to "neprotáčí" .. mnohem težší mi přijde šlapat ve stoje na lehký převod do kopce, kde už by v sedle šel člověk na lachtana, a ve stoje naložený dopředu stačí jednou moc zabrat a buďto proklouzne zadní, nebo jde přední do vzduchu ... tam je to děsně o kontrole síly ...
        Tak jako tak, možná kecám a ten starý tacháč přeměřoval, a nebo ne. Budu to muset znovu vyzkoušet, někde na radaru .....
        Jo a p.s.: na kole zas tak moc nejezdím, to máš pravdu, ale sílu v nohou docela mám, na krátký "burst" člověk rozhodně nepotřebuje mít kdovíjakou fyzičku maratonce, nemluvě o tom že při sprintu ve stoje už to není tolik o síle v nohou při jejich "natahování", ale spíš o přenášení váhy, protože tehdy za mne šlape mých skoro devadesát kilo živé váhy.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Rychlá kola jsou tady:
    http://www.cykloserver.cz/CykloServer/CsClNfo...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlost jízdy po rovině

           

      Nedavno jsem jel po jeden km rovné lesní cestě. Po obou stranách byly zralé ostružiny. Hádejte jak dlouho jsem to jel ? Dlooouho, ale byla to mňamka. Na konci cesty jsem se olizoval jako ....

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    hodinu dokážu tu 40 udržet - rovina a bezvětří, jinak prvních 8-10hod. na 24hr závodě byl náš průměr něco kolem 35/km/hod, ale ono to dost bolí :). Normální průměr na vyjížďkách v kopečkách cca 28->30 (průměrnej tep cca 145-150) a na rovinkách typu Brno-Mikulov apod tak 29->32. Ale třeba Alpy, kde se kochám a nějak to nehrotím a jede se třeba v bandě tří lidí, tak to spadne na 20-24km/hod (dvě hodiny do kopce, pak z kopce a 1km rovinka :) )

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Cestovní rychlost po rovině na Azubu v civilním oblečení obvykle udržuju těsně nad 30km/h. Mám široké pláště, vpředu 70psi a vzadu 85psi. Průměr počítaný tachometrem z čistého času jízdy za celý týden (asi 6 hodin celkem) mám momentálně 24,0km/h, obvykle bývá mezi 23 a 24. Dělá to jízda ve městě, neustále brzda - "plyn" - brzda, kvůli křižovatkám a přechodům a pomalým autům atd. Mimo město dokážu na tomtéž kole jet i 20km průměrnou rychlostí 30km/h, na delší tratě pomalu klesá, při opravdu dlouhých mám cestovní rychlost po rovině mezi 26 a 28km/h ale průměru zůstane mezi 23 a 24, díky malé koncentraci křižovatek a jiných zpomalovaček.
    Na lowraceru jsem dokázal jezdit krátké trasy (do 20km) i trvale nad 40km/h, dovolily-li to okolnosti, s průměrem i nad 33km/h. Při delší trase to šlo dolů, na opravdu dlouhé (třeba 260km Brno - Chrustenice jak psal nink) se hodí cestovní rychlost na rovině okolo 30-32km/h a průměr pak obvykle vyjde asi 25km/h. Jak psal nink, záleží hlavně na motoru. Přestože na lowracerech vrtáme do atmosféry poloviční díru, mnozí dokáží jet na silničkách rychleji. Není divu, když můj jediný trénink spočívá v ježdění přes Brno do školy a o víkendu na brigádu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Jo, ta odpoved "30 - 40, někdy i 50" jasne ukazovala, ze majitel nevi a nejak vubec rychlost neresi (i kdyz se na ni vlastne ve foru ptal).
    Jinak normalni cestovni rychlost u me je 27-33km/h. Tech 27 je vetsinou normalni kochaci jizda. Ta vyssi hranice je spis kdyz chci nekoho dohnat a nezenu to.
    Kdyz do toho slapnu, tak tech 35 se kratkodobe jeste da.
    40 taky zvladnu, ale na rozdil od Dyema jen asi 20 vterin :))
    Jinak na 150km mam vetsinou ten prumer kolem 20-21. Kdyz jedu s nakolaky, tak je to samozrejme nizsi :)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    tak ja mam prumerna treku vetsinou kolem 24 -25. Jinak na rovince kdyz zaberu tak 50 dam ale ne dlouho. Jinak moc nechapu jak nekdo muze mit prumer treba i na silnicce 50, ja sem na motorce mel prumer 55, kdyz sem jezdil do prace 12 km a z toho 7km mimo mesto a to sem jezdil 110 a ve meste 50-60.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2006
    Autor: radek84
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlost jízdy po rovině

           

      Praha-Berlín 26.3
      352 km
      průměr 67km/hod

      1.1.
      Berlín-Praha
      356km
      průměr 70 km/hod

      8.5. Praha-Dráždˇany
      156 km
      průměr 81km/hod

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kája)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rychlost jízdy po rovině

             

        zpoměl jsem dodat, že vše autem pro srovnání tvrzení s kolem a průměrem 50km/hod

        [ Zpět ]
        Datum: 21.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kája)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Průměr 50km/hod a víc v časovce zatím moc lidí nejelo. Záleží na profilu trati, technický náročnosti a její délce.
    Ani v družstvech na 100km moc týmu 50 nepřekonalo.

    Pokud jsem jezdil na silničce byl průměr 28-38km/hod. Jenomže to ještě nebyly cyklokompjútry, takže to beru s rezervou.
    Dneska na celopéru průměrnou rychlost neřeším, ale je podle terénu 17-26km/hod. Pokud jedu víc 23km/hod tak mám výčitky, že jsem jel lehkej terén. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlost jízdy po rovině

         

    Záleží na délce a tréninkovém plánu. "Kochací" jízda nebo lehké vyjetí (po závodech, víkend v kopcích) se snažím nechodít přes 27, běžná jízda +/- 30, intenzivní trénink 34>; doba jizdy 2 hodin (50-60 km); 100 km pod 4 hod (rychlosti +/-30), mám i 160 za 6 hodin (lehký protivítr a navíc 35 ve stínu). Kopce (Bílé Karpaty) 150 km při převýšení 1600 m průměr 20 (nejsou ale rovinky; navíc dojezd už byl poněkud "v mlze"). Průměr je vždy o cca 3 km než "držená" rychlost. Kupř dnes 42 km za 1,5 hod (jel jsem na pohodu, nebylo moc času).

    [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hekynen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlost jízdy po rovině

           

      věk ?

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kája)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

575 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024