reklama

zdravotni pojisteni v zahranici

mel bych dotaz k tem vsem akterum co jezdi do alp. jsem taky jeden z vas a az dosud jsem vyrazel bez zdravotniho pojisteni.kdyz se to dovedel kamos lekar,tak mi doporucil bez pojisteni nikam nejezdit.co vy na to??

[ Zpět ]
Datum: 14.03.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
  • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

         

    Máte na výběr ze dvou možností (teď mluvím konkrétně o Rakousku, ale snad je to obecně pro celou EU, aspoň teda pro tu civilizovanou část):
    1. žádné zdravotní připojištění u nás neuzavírat, vzít s sebou cca 25 euro, když by se něco stalo (akutního, třeba zlomená ruka po pádu z kola, ne týden stará angína), tak u tamního doktora zaplatíte vstupní poplatek v rozmezí (údajně) 7 - 18 euro, předložíte průkaz zdravotní pojišťovny (pozor! ten nový, co platí pro EU, mě přišel poštou loni v říjnu, jsem u VZP) a felčar - rakušák by Vás měl ošetřit. Ale převoz sanitkou do Čech si platíte, prostě Vám tam poskytne BEZODKLADNOU NUTNOU péči.
    2. před odjezdem se u své pojišťovny zdravotně připojistíte (na den myslím 17,- Kč), asi o tom dostanete potvrzení, když se něco stane, ošetří Vás bez vstupního poplatku, navíc máte hrazenu péči až do určité výše, včetně nutného převozu sanitou do Čech.
    Údaje, které jsem uvedl, platily 100% pro Rakousko v roce 2004, letos se raději informujte u své pojišťovny. A vzpomínám, že jsem do toho šel s dosti značným předstihem, abych to měl včas vyřízené.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

           

      dik za rady.take jsem u VZP a tu karticku mam propadlou asi 5 let a stale ne a ne my poslat novou.
      cili take zvolim druhou variantu,snad to vyresim jednim poplatkem jak v rakousku tak i ve slovinsku.
      diky moc.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

             

        Propadlou ji nemáš, ona se automatický dále prodlužuje, ale loni zřejmě začali rozesílet nový typ (jako plastová kreditní karta), platný i v EU. Možná to nejdřív posílají těm, kdo si zažádal o to připojištění.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

               

          jo,jasny,plati to.oni to furt prodluzujou uz od r.1996 a jak ji taham na vsechny cundry tak z toho mam peknej hadr.zitra se pujdu optat na tu pojistovnu,tak se ozvu jak se veci maji.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

           

      Ta věc se jmenuje "Evropský průkaz zdravotního pojištění" a pojišťovna by to měla na požádání do měsíce vydat (já jsem to chtěl ještě dříve, než se to zavádělo a musel jsem o to požádat - nakonec jsem vyjel jen s jakýmsi papírovým potvrzením, který to nahrazovalo, protože mi tu kartičku nestihli vytisknout)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

         

    Tady mezi cyklisty to asi neni tak zname, ale už pár let u nás funguje možnost zaregistrovat se v rakouském Alpenvereinu. Používám už 4. rok a mám jistotu, že na moji kartu zdravotní pojišťovny nebude nějaký doktor užasle koukat. Pojištění platí pro veškeré sporty, kromě vzdušných a je platné pro celý svět. Více toho je na www.alpy.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

           

      Prosím Tě, napiš podrobnosti (dá se to někde v Čechách, kolik to stojí ...).Koncem června chci do Rakouska, mám o to eminentní zájem.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: zdravotni pojisteni v zahranici

             

        Pardon, nějak jsem nezaregistroval tu webovou adresu...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024