reklama

jak funguje vidlice SUNTOUR?

Poradil by mě tady někdo jak je to s nastavováním tuhosti pružení vidlice SUNTOUR (SR Suntour XCM LO, 80mm). Nedostal jsem k tomu totiž žádnej návod.

Jde mi o to, že ten otočnej regulátor co je na levé straně mi jde otočit asi jenom v 1/3 otáčky (což se mi zdá málo, bojím se na to víc přitlačit, abych to neurval) a na stupnici (s + a -) se nic nemění (je pořád plně žlutá).

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (pribi)
  • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

         

    Je to asi vypadené ze závitu.Pokud ti k tomu nedali origo klíč(SR ho dává k vidlici),tak ti nezbyde než opatrně přes hadr,pěkně po"česku" sikovkami ten seřizovací mechanizmus vytočit ven.Je tam normální pravý závit a podívat se na to.Pokud je úplně nová-nezabývej se s tím a REKLAMUJ!!!!!Pokud to trochu poškodíš,každý to pozná a hodí to na tebe-potud obecná praxe:-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

           

      Právěže je stará 5 dnů a navíc sem se dneska vrátil ze servisu ohledně jiné věci (vrzajícíc "ořech"-prý to chce 200-300km a přestane to...), takže doufám, že se nic nestane, když na tom ještě chvíli budu jezdit a vidlici si nechám opravit až po sezóně (?).

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pribi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

             

        Nemělo by,ale že se zaběhne ořech-to jsem ještě neslyšel,ale taky ne vrzat,že nezabírá,nebo "visí",to je normální,ovšem ne u nového:-)))Jak je starý?Vůbec mám pocit,že by jsi měl změnit servis-tam kde si neporadí s ořechem a s XCP 75-LO to moc důvěry nebudí:-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

               

          moc se v tom nevyznám, abych řekl pravdu, tak jsem ještě ani nestihnul zjistit co je přesně ten "ořech" :-) (?)

          ale každopádně to kolo je od pondělí nový (Merida Miami) a hned po pár ujetých km mě to na volnoběhu začalo tupě a poměrně potichu vrzat, spíš tak drhnout než vrzat, myslel sem, že jsou to brzdy o ráfek, ale nebylo to ono, tak sem zajel do servisu (tam kde bylo kolo koupený, je to sice ode mne daleko, ale dávají rok servisu zdarma, tak se mě nechce hned někde jinde zbytečně platit) a tam to prý rozmontovali, nic nezjistili, tak sem to trochu projel okolo prodejny a po chvili zase to vrzání :-(. Řekli, že je to způsobený nezaběhnutým "ořechem" a že na tom mám najet tak 200km a pak se popř. stavit. No a doma sem pak studovat podrobněji tu vidlici a zjistil další nedostatek :-(. No nic, tak teď co nejrychleji nalítat těch 200km a hurá do servisu ! P.S.: Už mě fakt nebaví, že ať si koupím prakticky cokoliv jenom trošku složitějšího (dig. foťák, kolo,...), tak hned musím reklamovat a to často ne jednou...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pribi)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

                 

            To je špatně-tedy ten přístup servisu,to bych si asi nemohl dovolit-dneska jsem zrovna trávil čas po zavírací době rozebíráním ořechu MAVIC,protože náš dobrý zákazník jede zítra na závody a nebude mi asi baštit něco o záběhu.Ale tobě tam může při volnoběhu vrzat třeba taky jen obyč. gumová prachovka-je někdy těžké to hledat,ale každopádně se nedej a REKLAMUJ-od toho je záruka.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

                   

              ok, takže tvrdíš, že to samo nepřestane? P.S.: Kde pracuješ? Třeba zjistím kam mám za rok přijet. Ale muselo by to být v Brně.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (pribi)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: jak funguje vidlice SUNTOUR?

                     

                Tak si udělej výlet na Vysočinu a uvidíme:-))))

                [ Zpět ]
                Datum: 06.10.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

438 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024