reklama

Máte psa? Běhá vedle kola?

Máte psa a běhá vedle kola? Nechci tady řešim, jestli se to smí nebo nesmí, všichni asi víme, že pes uvázaný k jedoucímu kolo nesmí být. Spíš mi jde o to, jak jízdu se psem zvládáte, zda psa netrápíte mnohakilometrovým během, jestli pes běhá vedle kola rád a kolik která rasa vydrží. My máde dva tažné Husky a když si je Švestkoň do kola "zapřáhl", měla jsem o něho strach, neboť tažná síla byla tak velká, že mohl být problém takové spřežení zastavit. Také mi jednou přišel pomlácený, ale je fakt, že této raswe nemůžete dopřát nic lepšího (kromě dobrého papáníčka), než běh v zápřahu. To jsou šťastní a spokojení. Jak u Vás doma?

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Mame bonsai vlcaka (mix spice a vlcaka) a je naucena akorat spat a chodit na ulici :) Idealni pokojovy pes, na vybehani ji staci 2-3 minuty a hned chce domu.

    Priste doporucuju koupit takove mensi plemeno a vozit je pak v kosiku, nebo jaxme nedavno videli (na 30 brodech u Krakovce), tak se da vozit v camelu na zadech (nejaky mopslik ci co) :))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Hi, to je dobrá definice, bonsai vlčák;-)
      Pokud jí stačí pár minut na všechno, tak to seš šťastnej člověk, já s naším někdy chodím třeba 3/4 hod a .... nic:-) Ale na běhání u kola už to s ním není, přeci jen je mu už 14 let, ale taky jsem to dělával; když byl mladší, tak na svojí velikost měl energie a síly dost. No, prostě malej, ale vzteklej:-)
      A specielně Švestkám nelze husky než doporučit. Přeci jen do tandemu je zapotřebí větší tažné síly:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Mám fenku jezevčíka Johanku a vedle kola mi neběhá, protože má kraťounký nožičky :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Takto musíš přizpůsobit velikosti psa i velikost kola. Třeba dětské:)))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Do nedavna jsem mel Ridgebacka a s kolem naprosto v pohode. Kdyz se presunovalo po silnici, bezel u kola na kratkem voditku zahaknutem na riditkach. Kdyz se jelo v prirode, byl volne a behal kolem. V pripade vice lidi si delal vylet delsi a behal od prvniho k poslednimu. Nebyl problem s nim takhle dat klidne 40km/den. Ostatnim cyklistum se pod kolo nepletl.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: pb
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Máme křížence border-kolie a běhá s námi, když jedeme na kole, moc ráda. Klidně uběhne 5 km (pohodově). Poslouchá na slovo, takže ji máme na volno. Když byla mládě, několikrát jsem jel na kole měl jsem ji na vodítku, ale to jsem se trochu bál...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: VickyCZ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Máme doma fenku bulteriéra a ta je zvyklá spíše na sprinty za kočkami než na dlouhé běhy s kolem. Takže pes doma vedle kola maximálně leží.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zden42)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Tata ma. Je to docela velky pes, asi 50 kg. Behat mu nedela potize a bavi ho to pokud neni prilisne teplo. Naucil se i slusnemu vychovani ohledne dalsich cyklistu, bohuzel vsak ne vuci ostatnim psum - tatka jednou prisel docela otluceny po padu zpusobenem tim, ze nas Benik vystartoval po nejakem čoklovi za plotem, pochopitelne v plne rychlosti. Problem s rychlosti je jen z pocatku. Od branky to je od nas mirne do kopce a na jeho vrcholu (cca 100m) ma souprava tatka + kolo + pes rychlost kolem 40 km/h. Ale pry se po chvili unavi a pak uz "tahne" normalne. Myslim, ze mu (psovi) to urcite prospiva neb se vzdycky strasne tesi kdyz kdokoliv vytahuje kolo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      TAK mi máme ředitelku zeměkoule -jezevčík a tu si nedovedu představit jak by běžela vedle kola.1 má malé noženky 2všechno ji zajímá 3 nejraději je pod peřinou ve svém pelechu.A kolistynemá ráda takže na ně štěká jak střelená.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: liška
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Tak tohle známe, jakmile běží z domu, jsou jak střely, je to skoro o strach. Vždy jen na vodítku, jinak to nejde, ihned by utekli, zajíc v poli je rozhodně větší pán než já. Už jsem také jela bezmocně po břiše z kopce, ale když jedu na běžkách, tak to mám príma lyžařsklý vlek (resp. jsem měla, ten starší už letos tahat nebude, je mu 12 let a nechci ho už dřít).

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Máme malého oříška, 7 kg, 11 let. Většinou chodí na procházky s tátou. Běží volně, pří kole naučený není, poslouchá jak-kdy :) Na procházku se bere většinou kolem chmelnic po polňačce, kde sem-tam jde někdo se psem apod. Auta tam žádná nejezdí. Se mnou když jde, tak s ním jdu pěšky a na vodítku, bo mě poslouchá jen doma na zahradě nebo kousek od domu, pak už moc ne. Štěká na velký psi, tak s ním chodím raději pěšky. Když jsme ještě bydleli na západě, tak se mnou taky pěkně běžel při kole plus mínus, jenže tam jsem se nebál, tam jsme na jiné psi nenarazili. Ikdyž teď o prázdninách jsem s ním taky jednou vyrazil na kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Máme dva pejsky a to vlčáka a boxera.Vlčák je už starší pán,který ovládá pohyb vedle kola jenže už na to nemá věk a nohy už neslouží ůplně jak by měli.Boxerovi nedělá pohyb na vodítku u kola problém.To používáme jen na silnici a jinak je na volno.Není vůbec žádný problém třeba 10-15 kilometrová projížďka.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Máme křížence mezi Dalmatinem a černým Labradorem. Unavit ji je problém , takže v tom by běh u kola nevadil, ale není moc zvyklá na vodítku ani chodit, takže u kola by to bylo nebezpečné. Stačíila by kočka, zajíc či cokoli podobného a dopadl bych asi dost bledě :o)) Sice nikdy nic podobného nechytí :o)) a ani jí o to snad nejde, ale těch deset patnáct metrů za tím běží tryskem. Chodím s ní pěšky. Občas to zkoušel tatík, když jsme byli s přitelkyní na dovče, ale jen v lese a bez vodítka.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.10.2006
    Autor: Jirka-As
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    A nemá někdo z vás hák, který se přidělává k zadnímu kolu, k němu se pes přiváže... Viděla jsem to v mnoha psích časopisech, ale nikdy v reálu a zajímalo by mne, jestli je to k něčemu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Benzi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Videl jsem to namontovane v predni casti spodni ramove trubky, ale nikdy jsem s tim nejel. Presto si myslim, ze to je (v pripade vychovaneho psa) vitana pomoc. Stakovym zarizenim se da v pohode urazit i vetsi vzdalenost aniz by byl jezdec unaven. A ani tomu psovi by to nemelo vadit, pokud je tedy jeho prvnim zajmem beh a ne honeni ostatnich zvirat :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Ještě když jsem bydlel v Dobřanech u Plzně, měl jsem psa Labradora. Každý den jsme jezdili 10 - 15 km. Pes byl na vodítku, které jsem držel v ruce. Pak poslouchal jako hodinky.

    Nejhorší bylo, že když se mu chtělo na velkou, najednou zabrzdil a já se pěkně poroučel přes řidítka...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2006
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Měli jsme boxera. Když byl mladej, byl hrozně temperamentní a potřeboval hodně vyběhat(bydlel v paneláku) Příliš neposlouchal, takže na volno to na kole moc nešlo a na normálním vodítku to byla sebevražda. nakonec jsem koupila tlustej, 10m dlouhej samonavíják, hafíkovi postroj (obojek se neosvědčil). Hezky si běhal, těch 10 metrů akorát stačilo abychom byli oba v pohodě a na mě holt bylo hlídat aby jsme nikoho nesundali

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliška ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Cviřil jsem psa, německého vlčáka, naučil jsem ho aby se na 'k noze' zařadil kohoutkem vedle pravého lýtka když jsem jel na kole a při chůzi vedle levého. Byl docela hravý s výcvikem jsem začal když mu byly 2 roky a nebyl s tím problém. Vydržel opravdu hodně, nikdy jsem nezkoušel kolik (ale 30km bez potíží). Na vodítku jsem ho nevodil nikdy, byl vycepovaný takže nevběhl z chodníku do vozovky (bez dovolení) ani když se mu tam zakutálel balón.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2006
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Hraboschi, prosím, prosím, nevzal bys do práce mé dva vnuky? Nemusí po tvém výcviku zrovna sedět u pravého lýtka, ale kdyby občas poslechli, to bych ti byla móc vděčná. :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

             

        Švestko, ty jako babička máš vnoučky jen rozmazlovat a ne cepovat :-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

               

          Kdybych jen o trošičku méně cepovala než cepuji, tak po každé jejich návštěvě můžu stavět nový barák. :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

                 

            Já neměl otcovu matku rád za to, že mě políčkovala bekendem vyzáblý ruky. A ty jsi zatím s tímhle barákem spokojená?:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.10.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      omlouvám se všem kynologům, samozřejmě se jednalo o německého ovčáckého psa. Nějak mi to ujelo...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2006
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

         

    Psa nemám.Občas mi běhají podél kola cizí psi. Jsem z toho někdy dost nervní.Jak to řešíte vy?Já, sice nerad,ale slzákem.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Zatím jsem to řešit nemusela, ale kamarád takhle vezl hezkých pár desítek metrů statné psisko na kapse od bundy, než se milý pes rozhodnul poslechnout své páníčky, pustil a ztratil o nás zájem...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      zpomalím/zastavím a počkám až si ho pán přivolá. Jenou ve Švédsku po mě vystartovaly dvě hlídací bestie a už jsem si připravoval pepřák. Nicméně jsem je i s bagáží na 2" gumách utavil a ujel jim :)
      Spíš mi vadí psi, kteří mají potřebu mě zastavit a vběhnou mi před přední kolo. Zatím jsem to skoro vždy ubrzdíl, ale mnoho nechybělo a mnohokrát by z nich byli dva malí (jezevčíci jsou experti).

      [ Zpět ]
      Datum: 18.10.2006
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Máte psa? Běhá vedle kola?

           

      Změň si nicka. Pes a kocour, to vždycky musí skončit špatně. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024