reklama

Přehazka de ztuha

Nevím proč, ale samotná přehazka (s odpojeným bowdenem) jde lehce a plynule (palcem lehce tlačím proti pružině) bowden jde taky lehce (tahám za něj kleštěma místo přehazky a páčku v pohodě mačkám přes všechny kvalty) Jenže jakmile to spojím, tak to sice funguje, ale při řazení nahoru si na páčce vylamuju palec jak musím tlačit silou... Nakonec tam zařadím všechno co potřebuju, ale jakmile řadím z libovolného kvaltu nahoru tak to de strašně těžko... Kontroloval jsem dorazy, délku řetězu (ten sem navíc prodloužil) seřizoval sem to tak že ty kvalty držej perfektně a nestřílí to. Vše je promazáno pravidelně... Tak proč tojde ZTUHA? ... Poradíte?

[ Zpět ]
Datum: 05.10.2006
Autor: Melkor
  • Re: Přehazka de ztuha

         

    A ty si myslíš,že ta pružina má stejnou sílu jako tvoje ruka s kleštěmi?Kdy jsi naposled měnil bovdeny?Tak to koukej udělat....

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazka de ztuha

           

      Totéž co Merida :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazka de ztuha

             

        Taky souhlasím, někdy stačí kapka vody v bowdenu, mírně narezne lanko a je to v háji.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazka de ztuha

           

      bowdeny sou původní :-) ale nepřijde mi že by to bylo bovdenem... jak jsem psal, když ho odpojím od přehazovačky tak běhá naprosto lehce i když sílu odporu přehazovačky simuluju natahováním v kleštích. Dám na vaší radu a vyměním bovden a napíšu jestli to pomohlo... BTW jakej mám teda koupit?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Melkor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazka de ztuha

         

    Promaz bowdeny. Nebo je vymen.
    Taky jeste muzes zkusit, zda radici packy chodi lehce bez pripojene prehazky a bez bowdenu, jen mirne napinej lanko jdouci z razeni rukou a uvidis. Pokud to pujde lehce, tak podle toho co jsi napsal je chyba 100% v bowdenech, resp. lanku samotnem.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazka de ztuha

         

    Jo to znám... Vyměnit nebo lanka vyndat a řádně vyčistit...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazka de ztuha

           

      Já používám nerez lanka, problém vidím spíš v tom, že v ohybu bowdenu u přehazovačky si to lanko začne vyřezávat drážku do té tenounké "plastové" vrstvičky, která uvnitř kryje ocelová vlákna bowdenu a začne to váznout - na větší pastorek to jde ok, při odřazování se tomu už nechce, řetěz "tancuje". Týká se shimana, sram to vyřešil úplně elegantně - v ostrém ohybu jde už samotné lanko, bez bowdenu.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazka de ztuha

             

        Prodava se na to redukce. Treba Cibis ji vozi.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • A co "brzdové" bowdeny?

             

        a co tam zkusit dát bowden bez té trubičky? (jak na brzdu) - to jsem ještě nezkoušel, ale asi to brzo zkusím. Mě se to totiž velmi brzo zadrhává i s úplně novým bowdenem a lankem. Máte někdo zkušenost s "brzdovýma" bowdenama použitýma na řazení?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A co "brzdové" bowdeny?

               

          Wewerka: no právě Cibky se potřebuju zeptat, kde to koupil - včera jsem se po tom ptal u Štěrby, u Treků v Křesomyslově, v Bikeranchi a Bikeexpertu a nemají to. Ani minulý týden v Cyklopragu na Jiřáku.
          PavelŠ: začal jsem používat obyčejné černé brzdové (spirálové) bowdeny na řazení poté, když jsem drahé džekvajry u přehazovačky měnil několikrát ročně. Naprosto se mi to osvědčilo!!! (před pár týdny jsem doma našel ještě zbytek černého řadícího (podélného) bowdenu, tak jsem ho tam dal - a už to zase zlobí).

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A co "brzdové" bowdeny?

                 

            Vy SHIMANISTI máte pořád problémy-dejte si tam něco od nás SRAMistů a máte pokoj:-)))jmenuje se to rollamajig-vyrábí AVID-dodává fy Žitný.Je to rolna která dělá zázraky se "slavnou" reverzní přehazkou od fy SH...Jinak naprostý souhlas s Ai-obyč,bovdeny-černé,metr za pár kaček odvedou nejlepší práci a výměna nebolí.Montuju na přání kdeco od Jagwire po NOKON a pak máte vidět to zklamání a konstatování,že bten starý obyč. byl lepší.Jediné co má efekt jsou zatěsněné koncovky s převlečnou gumkou,většinou stačí jeden jediný na poslední část-tedy právě na to lanko co jde po Z stavbě k přehazce-je to o 300%lepší,tak konejte:-)))))))))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: A co "brzdové" bowdeny?

                   

              To Melkor-neřeš pár kaček za bovdeny-zdá se být dobrý,ale jak někdo psal,je tam drážka a nechodí,nepomůže ani mazání.Měníme běžně někdy i po jednom závodě je-li to v bahně ve spojení s reversem(přehazka),kup obyč. s teflonovou vložkou,ani neber indexový,protlačí ti koncovky.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazka de ztuha

         

    Hele, Melkore, ale vždyť ty máš ležáka?!?
    Ale u problému, který popisuješ, to asi bude jedno...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazka de ztuha

           

      jj...tohle bude jedno na jakym to je kole... Uz mám bowden dole a pojedu ho koupit... dám vědět jak to dopadlo... díky všem za rady...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2006
      Autor: Melkor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazka de ztuha

         

    Sem ostuda, ale do teďka jsem jezdil na jeden kvalt a řadil silou jen výjmečně... Dnes jsem se dokopal k tomu, abych bowdeny vyměnil.
    A HURAAAA !!! běhá to jak po másle...
    Díky všem za rady a jen bych se chtěl zeptat:
    Mám tam teď nový bowdeny s teflonovou vložkou. Mám je promazat nebo je mazat nemám...popřípadě můžu je mazat Chainstarem, nebo GTčkem ???

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Bowdeny

           

      Teflon je tam prave od toho, ze by mel odstranit treni, takze by se mazat nemel. Jina vec je ta, za jak dlouho se vydre a budes zas tam, kde predtim. Nekdo maze bowdeny teflon neteflon, vyber si, to jsem ti pomoh, co? :o)
      Sam bowdeny prakticky nemazu, ale jednou za cas je preventivne rovnou menim i s lanky. Ale hlavne u prehazky mam lanko tazeny v bowdenu uz od stangle, tak se tim takhle zamezi vniknuti naprosty vetsiny necistot.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bowdeny

             

        Já sem dal bowdeny delší, tudíš už nemám tak ostrý ohyby ale větší poloměry...Tak snad mi to vydrží dýl než ty originály.(Azub tam dává obyčejný a hodně krátký)
        Taky sem preventivně nemazal a budu to řešit výměnou jako ty :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2007
        Autor: Melkor
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bowdeny

               

          ..proč je celá diskuze psaná v "strašným pražskejm" slangu (sem, dýl, krátký, obyčejný..)...a v děsných zkratkách...(jiřák, přehazka....)? Může někdo vysvětlit?

          [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (5)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bowdeny

                 

            PS. Já jen, že jsme se nedávno dost kritizovali jiné, jak píšou...

            [ Zpět ]
            Datum: 03.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (5)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • 4: 5

                   

              Soude aspon podle sebe, urcity temata typu jazykovy chyby a spol. neprozivame vsichni tak silne. Navic terminy jako "menic prevodu" nezni tak hezky jako "prehazka" nebo "saltr" :o)))
              Zacni s kritikou sam u sebe a prispivej radsi k tematu.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2007
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • "Pražský slang"

                 

            BTW: to není pražský slang, ale obecná čeština, tohle používá hodně lidí, nejen z Prahy(třeba skoro celý středočeský kraj)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.02.2007
            Autor: ozy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: "Pražský slang"

                   

              Ale jinak s tou kritikou osatních máš pravdu...

              [ Zpět ]
              Datum: 03.02.2007
              Autor: ozy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

227 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024