reklama

SRAM nebo SHIMANO?

Zdarec palec bikeri...chtel bych poradit,nevim co je lepsi,jestli SRAM nebo SHIMANO..a jestli to spolu chodi bez potizi atd..proste vse co o tom vite..dik moc..

[ Zpět ]
Datum: 04.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
  • Re: SRAM nebo SHIMANO?

         

    Jééé to uz tady bylo nejmin tisickrát! :-) Kazdemu podle jeho gusta! A proti gustu zadny disputat! Zadne zasadni rozdily proste nejsou a kompatibilata je 100%!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mig_all)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SRAM nebo SHIMANO?

           

      Aha..tak je to tady trochu novy,tak se tek ptam..a nevite,ktera rada je tak shodna s Deore?Tak X.5?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: SRAM nebo SHIMANO?

           

      Nemystifikuj, kompaktibilita zrovna mezi nimi není. Sram má svoje řazení a jejich šaltry mají jiný převod a asi opisují i jinou křivku. Starší věci Sachs, tedy předhůdci Sramu, konktrétně šatry chodily na Sh řazení, ale muselo se lanko zaháknout na správně vyznačené místo. Jinak s kazetami a řetězi není žádný problém, ty se zaměňovat vzájemně mohou.
      Vím to zcela jistě, protože mám na silničce šaltr Sachs New Succes a přesmyk Sachs Huret, řazení jsou Sh dualy. Kazeta poskládaná se Sh pastorků tak, aby mi vyhovovala. Na horáku mám šaltr i přesmyk krásný starý Sachs Quarz ( žádný šmejd, cenově byl srovnatelný s XTR od Sh), řadím Sh osmičkou. Pastorek přeskládaný SunRace, také aby vyhovoval rozsahem.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SRAM nebo SHIMANO?

             

        Takze je dobry si koupit jak saltr tak aj razeni na riditkach Sram a kazetu muzu met Shimano..to uz teda vsechno dam do Sramu..Sram vydrzi vic,ze jo?Je teda X.5 dobrej?

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SRAM nebo SHIMANO?

               

          Pokud chceš Sram, musíš mít Sram přehazovačku a řazení na řídítkách. Přesmykače jsou kompatibilní, ale je lepší to neriskovat a vzít i přesmykač od Sramu. 5etěz a kazeta jsou zaměnitelný, problémy dělat nebudou. Jinak do X5 bych nešel, adekvátní k Deore je myslim X7. Projdi net, někdy před dvěma týdny jsem viděl spoustu výprodejů komponentů. Je to trošku brouzdání po netu a nebudeš to mít ze stejný sady, ale dá se na tom ušetřit hafo peněz. Bohužel jsem ty odkazy nenašel...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2006
          Autor: Zeb
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: SRAM nebo SHIMANO?

             

        kdyz uz tak to cizi slovicko je "KOMPATIBILITA" a nikdo se tady neptal na nejaky stary sachs ale na sram! a ja nemyslel ze budes kombinovat šaltry a razeni to by snad nikoho nenapadlo ne? Myslel jsem kazety retezy....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mig_all)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SRAM nebo SHIMANO?

               

          No vidis a me to napadlo...tohle kompatibilni je..myslim jako retezy a kazety..

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (S.quixx)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SRAM nebo SHIMANO?

               

          zu Mig_all
          Cizí slova sice ovládáš, ovšem čeština ti moc nejde, možná ani nejsi našinec, ale to jen pouze na okraj.
          Zřejmě jsi jasnovidec, když ihned nalezneš odpověď na neúplný dotaz. Jenže odpovídáš špatně, ale zřejmě protože neumíš číst. Ptal se co je lepší, zda Sram nebo Shimano, potom podal neúplný dotaz na jejich kompatibiitu ( slučitelnost) a prostě...co kdo o tom ví. Myslím, že jsem podal správnější a obsáhlejší odpověď než ty. A nechápu, proč by někoho nemohlo napadnout kombinovat jinak než ve vztahu k pastorků a řetězům.
          Takže doplňuji svou předchozí odpověď o další informace. Sram totiž vyrábí i jeden typ řazení, který pracuje s přehazovačkou Shimano, nehledě na otočné systémy. Opačně to však nefunguje.
          Sachs jsem zmínil v souvislosti jeho přímého vztahu ke Sramu, ale to ty asi nevíš, že v podstatě komponenty Sachs byly přetransformovány na Sram. Říkají ti něco pojmy Maillard, Sedis, Huret, ESP ?

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Toamn)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SRAM nebo SHIMANO?

                 

            To Toman: jen doplním-systém D.I.R.T.Ti co vědí,vědí-ti co něvědí,neví:-)))Povídaní o tom jak jedna německá firma skoupila pár francouzských,tu pak koupila jedna americká,která dnes dokupuje další(např.Avid,R.S.aj.)A jen pro doplnění to co od Sramu funguje s SH...nese označení Attack:-))))))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: SRAM nebo SHIMANO?

                   

              Jasně, zapoměl jsem na D.I.R.T.
              Attack, někde v hlavě to bylo, ale nevzpomenul jsem si.
              děkuji

              [ Zpět ]
              Datum: 07.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: SRAM nebo SHIMANO?

               

          Proč ne??? V dobách kdy Shimano vážně uvažovalo o úplném přechodu na dualy začal SRAM vyrábět Shimano kompaktibilní páčky jako alternativu pro lidi kteří dualy nemusí. Tady je důkaz :

          http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=2040...

          Možná i díky tomu se u Shimana probrali a například nové XT má kromně dualů i úplně nové páčkové řazení.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2006
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: SRAM nebo SHIMANO?

                 

            To víš, to když se zase do diskuze zaplete jízlivý diletant, tak to mám někdy dojem, že zde plýtvám svým darhoceným volným časem.
            Díky za doplnění.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: SRAM nebo SHIMANO?

                   

              To je pravda, ale v poslední době ho stejně raději plýtvám tady než abych tupě zíral na TV.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.10.2006
              Autor: Petrun
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

181 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024