reklama

Porad mi to vrta hlavou...

Ahoj,
....kdyz pribrzduji na nerovnem terenu predni brzdou, mam pocit jako by se predni vidle kyvala vpred <---> vzad. /Riditka do predu vidle vzad a obracene/. Kdyz jsem dal kolo doma na stojan zkontroloval dotazeni vse je ok, rucne pohyb vidle nenasimuluji. jakmile vyjedu cejtim to zas. Cim by to mohlo byt, nebo je to jen jizdni vlastnost?
diky za rady

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2006
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Copak ti říká fyzika - setrvačnost či zákon akce a reakce :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porad mi to vrta hlavou...

           

      :o))) jsem rad ze jsem te pobavil.
      kdyz ono to vykla prilis neprirozene, na zakon akce a reakce.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Neco dela mekkost vidlice, neco pruznost a deformace pneumatik pri brzdeni, vliv ma treba pruhyb raminek brzd, jestli mas vecka, dalsi faktor je pruznost samotnych riditek (vaha tela pusobi setrvacnosti i proti nim). Nejaky pruhyb bude vzdycky, jak velky, zalezi na komponentech, co mas na kole. Ale zase nejdrassi neznamena automaticky nejtuzsi, treba karbonova riditka muzou mit za jistych podminek pruhyb i docela slusnych hodnot a to je treba pri pohlcovani vibraci naopak docela vyhodna vlastnost... Ale zase logicky az na ty riditka- cim je vsechno tuzsi, tim lip.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Brzdit nebo přibrzďovat na nerovném terénu přední brzdou je docela dobrá sebevražda, nemyslíte?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Porad mi to vrta hlavou...

           

      Proc? Myslim, ze vetsi sebevrazdou by bylo nebrzdit treba vubec :o) Predni brzda ma logicky vyssi ucinek nez zadni, nekdy zadni na urcitem povrchu nepomuze prakticky vubec, tak proc tu predni pouzivat jen na silnici? :o)
      Ale jasne, ze nema smysl debatovat o pripadech, kdy neumim pri brzdeni prenest teziste dozadu nebo neumim davkovat brzdnou silu, nebo mi diky povrchu hrozi treba jasne zablokovani predniho kola pri jizde z prudkeho kopce. Tam uz musi byt rec o primerene rychlosti schopnostem mym a meho kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Mrkni se na spoj ráfku zda lícuje. Také mi to kdysi cukalo a chyba bala tam. Stačí zbrosit a je po problému.Tedy pokud máš véčka. u kotoučů mevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Tak jak to popisuješ to vypadá na vůli v hlavovém složení. Zabrzdi na místě přední brzdu a zkus celým kolem pohybovat dopředu a dozadu. Vůle by se měla projevit. Pokud jsi to již prověřoval, tak promiň, že jsem tě podcenil. Dosud tu totiž o hlavovém složení nebyla řeč.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Je to mimo mísu, ale taky se mi to stalo, ale na silničce. Měl jsem pocit, že se při brzdění říditka hejbou lehce dopředu a dozadu. Šroub co drží čelisti na rámu byl utažený dobře. Nevěsěl jsem, čím to může být. Za pár dní mi pak prasklo lanko na té brzdě. Souvislost?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Ahoj.
    Taky mi to dělala velká vůle v ložiscích hlavového složení.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    okrajove resim podobny problem, zkontroloval jsem a pak jeste nechal zkontrolovat hlavu, tam vsechno sedi jak ma, takze myslim ze (aspon u me) to dela vidlice, objektivne nema zadnou vuli, ale pri pohledu pres riditka to fakt vypada, jakoze celej predek drzi pevne (takze i vnitrni sloupky vidlice) a na nem (na tech vnitrcnich sloupcich) se dopredu a dozadu zmitaj ty vnejsi roury vidlice i s kolem... a mam plizive podezreni az obavu, ze s tim neudelam vubec nic, leda bych koupil kvalitnejsi vidlici..

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lojza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Porad mi to vrta hlavou...

         

    Me pocit vule ve vidlici dela vakl u zadniho tlumice. Pri slapani to lehce poskakuje a prenasi se to do riditek, kde to vypada jako uvolnene hlavove slozeni :)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024