reklama

Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

na idnes online v rubrice cestování článek : Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři (Zajímavost - na titulním obrázku je Radka nebo ji podobná před cyklobusem)

Datum: 28.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (idnes)
  • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

         

    Nejen Orlické. Na ochranářské zákazy se kašle všude, a nejen co se týče cyklistiky. Běžte se podívat třeba na Šumavu do údolí Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou, kolik lidí v létě dodržuje zákaz vstupu do koryta řeky... Tam mi to přišlo opravdu maximálně do očí bijící, zákaz poruší 99,9 % vstoupivších osob. Inu to je ten typicky český přístup: "Já jsem svobodný."

    Jinak osobu, jež je zde nazývána Radkou, jsem na vlastní oči viděl pouze jednou na srpnové cyklojízdě. Takže ji moc neznám. Navíc téhle osobě na fotce není vidět do očí, tedy chybí velmi významný poznávací prvek. Ale zdá se mi to na ni moc malé, asi to nebude ona.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

           

      Nezdá se Ti to, tohle Radka opravdu není ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Nepodobá se ani postavou,ani tvarem tváře.By mě zajímalo odkud to autor ,,idnes" má.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

             

        Prostě ji nikdy neviděl. To je jednoduchý. Zřejmě úvaha mediálně známá cyklistka = Radka.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

           

      A nenapadlo tě někdy, že těch zákazů je příliš? Orlické hory patřily právě mezi ty svobodné lokality, kde cyklista může jet kamkoli a neřeší, jestli se náhodou v půlce cesty neobjeví zákaz. Začínáme být společnost příliš svázaná zákazy, příkazy a na vše platí pořádné pokuty. Skoro mám dojem, že za komoušů byl člověk v tomto ohledu mnohem svobodnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

             

        Svobodnější? Nebyly kola, tak nebylo co zakazovat! Ach ta paměť, viď. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

         

    Drancuje se kde co...bohuzel.
    Jinak tohle Radka urcite nenji:-)
    1. ona ma zlutou helmu (tusim)
    2. na takovouhle herku by nevlezla (myslim tim kolo):-)
    3. nosi cyklistickou sukynku:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

         

    Cyklisté drancují - to mi přijde přinejmenším přehnané.
    Jak mohou cyklisté plenit hory? Copak si odnášejí z lesa x kilo borůvek, metráky hub, vytrhané rostliny? A že tam jezdí po cestách? Ale to i lesáci s těžkou technikou a rozryté cesty určitě nejsou od plášťů kol, ale od traktorů.
    - za hromadné WC musí například posloužit les - kolikrát za dejme tomu třicet km si jde cyklista odskočit? A kolikrát pěší turista na stejné trase? nejspíše tolikrát kolikrát je pomalejší a spíše víckrát protože toho tolik nevypotí, ale pije nejspíš stejně.
    - Stává se z něho i odpadkový koš - cyklista láhev neodhodí to spíš ten pěšák a obaly od pochutin, no tak to je v lidech slušnej odnese, odveze k odpadkovému koši prase zahodí když dojí. A když cyklista prase opěšá tak se z něj nestane slušňák a zahodí to stejně. Takže kolo s tím nemá co společného.
    - pro zvířata znamená neustálý hluk a neklid - copak kolo dělá hluk a při jízdě se moc pořvávat nedá ale za chůze to jde docela dobře a ještě se v daném ůseku zdržují pěšáci daleko déle než cyklisté.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Já ten článek pochopil jako to, že jich je zkrátka hodně a jezdí tam kde nemají. Taky se mi často stává, že mě na stezce pro pěší málem porazí kolo a ještě nadává, že jsem mu neuhnul, přitom pokud není na cyklostezce, ale na klasický turistický značce, tak je to cyklista, kdo má uhýbat. Odpadky v lese mě taky štvou a nechápu jak to někdo může udělat, jenže to není o kole. S kolem nebo bez kola je to jen o slušnosti, morálce a vychování a to nikdo tím, že sleze z kola nedostane a ze slušnýho člověka kolo blbce taky neudělá. Podle mne je chyba toho článku v tom, že za univerzální zlo označil jen cyklisty a ne všechny neukázněný návštěvníky.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

             

        No asi patrim k tem neukaznenym navstevnikum. Respektuji prirodu, jsem ohleduplny k chodcum, ale nerespektuji ochranare a jejich vymyslene zakazy.

        Jinak nesouhlasim s tim, ze cyklista neplasi zver. Plasi a vic nez turista. Kolo dela mnohem vetsi hluk, rychle se pohybyje atd. V prvnich zonach NP by rozhodne NIKDO nemel sejit ze znacene cesty a cyklista mel i poznacenych kolo spise vedst. Srovnavam pochopitlene slusneho cyklistu a slusneho pesiho turistu. O hulvatech porvavajicich po lese nemluvim.

        Ale na druhou stranu je rada cest, ktere ochranari zakazali proste jenom proto, ze si odreagovavaji svoje mindraky. Tak zakazujou. A na tyto zakazy kaslu. Mluvim konkretne o cestach na hrebenech krkonos, rade asfaltovych cest na sumave atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2006
        Autor: lester
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

               

          Vyjímečně hodnotný názor. Více lesterů, bude nam hej. Taky si myslím, že když nějaký zakomplexovanec - a to určuji já, kdo má komplexy - něco zakáže, je dle mně je jen jeho mindrák, tak to prostě nebudu akceptovat. U nás si zamindrakování poliši vymysleli jednosměrku, tak jezdím zásadně v protisměru. A zamindrákovaný sedlák zakázal vztup na jeho louku, když jsme si tam udělali zkratku - neakceptuji a zkracuji si dál - má jen sedlák mindráky.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.09.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

                 

            Uz jste se nekdy s nejakym ochranarem bavil? Uprimne receno jsem to parkrat zkousel a je to jako se svedky jehovovymi. Vetsinou je to tento scenar:

            On: Sem se nesmi. To bude pokuta.
            Ja: Proc? Znacku jsem nevidel a je tu asfaltka.
            On: Protoze jsme to zakazali!

            A tak az do okamziku, kdy jsem se rozhodl odjet. To vetsinou predvedou scenku na tema "ja vas zadrzim za kazdou cenu." Kdyz vidi, ze jsem se nepodelal strachy, tak odstoupi a pokrikuje zdalky vyhruzky.

            Znam i par rozumnych ochranaru, kteri o techto svych kolegach nemluvi o mnoho lichotiveji nez ja.

            Uz jsem zde tento nazor prezentoval na vice mistech - cyklista je v soucasne dobe lovna zver a proto si svoji cestu hledam sam. Za dodrzeni zasad slusnosti a ohleduplnosti. Ale dopravni znaceni a podobne beru jako informacni.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.10.2006
            Autor: lester
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

               

          Zkus se mrknout do casopisu VELO, bylo to myslim v nejakem prazdninovem cisle- clanek se jmenoval nejak jako "Vliv cyklistiky na divokou zver". Tenhle clanek na rozdil od tve domnenky vychazel z tech nekolika skutecnych studii, ktere se tomuto tematu venovaly. Paradoxne divoka zvirata reaguji s nejvetsi panikou na pesi turisty, potom na cyklisty a docela ignoruji treba automobily.
          Zrovna vcera jsem videl dokument o jednom vycvikovem prostoru Nemecke armady, krasne zabery, jak se stado jelenu promenaduje pred tanky v prubehu ostrych streleb. Vzdycky prestali palit, chvili pockali, az jim jeleni prejdou metr od hlavne a pak pokracovali v palbe. Toz tak.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.09.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

                 

            Vašku, na tom něco bude. Když jdeme s dětma na pěší výlet, vždycky jim slibuju, co všechno uviděj, a většinou nic. Zato dneska při vyjížďce hned tři jeleni v okolí Jedlový a Studence (škoda, že jsem jel sám) a včera za Sněžníkem kanec jako... no..prase. Jen se pak kus dál trochu rozčiloval nějakej myslivec, proč jezdim mimo cesty a plašim mu zvěř (ona tam cesta vede, ale lesáci jí už minimálně 10 let neudržujou). Myslivec měl flintu, tak doufám, že jsem toho kance vyplašil dostatečně :o))).

            [ Zpět ]
            Datum: 30.09.2006
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

                   

              No...kdyztak bude na sipkove omacce:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory

                 

            To jsem taky četl. Pokud jedu po lesní cestě nemůžu na kole udělat žádnou škodu. V těchto případech jsou zákazy nesmyslné. A ten článek ve VELU je
            moc zajímavý.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajapaja)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

             

        Plne souhlasim, ze je to jen o slusnosti lidi samotnych. Ale uz nechapu, kde jsi prisel na to, ze by mel mit pesak na turist. stezce nejakou prednost??? Pokud tam muzu jet na biku, a to muzu, mame stejna prava, ale i povinnosti. Ja nemuzu ohrozovat pesi, oni zase nemuzou schvalne blokovat celou sirku cesty apod., je to jen a jen o te ochote spolu VZAJEMNE vychazet.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

               

          NA biku můžeš jet kdekoliv, kde to není vyloženě zakázaný, ale pokud je to značená PĚŠÍ turistická trasa, tak má pěšák přednost. A přečet jsem to pokud vím někde na webu klubu českých turistů, který ty trasy značí a spravuje. Ale jistotu nemám, tuhle informaci mám několik let a zdroje si nezapisuju.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2006
          Autor: Jirka-As
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

                 

            To mas tezky,co pise KCT na svych strankach nemuzes brat az tak vazne,znacena turisticka trasa vede mnohdy po silnici nebo nejake polni ceste co tam maji mistni zemedelci nebo po lesni ceste co tam maji mistni lesaci.Takze to je spis o vzajemne toleranci a vetsinou zalezi na hustote provozu chodcu i cyklistu na dane trase - kdyz jich je moc tak se navzajem obtezuji a vznikaji konflikty...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

               

          Třeba jenom proti něčemu protestujou a ty si můžěš něco minut počkat, až se rozhodnout protest ukončit.

          :-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2006
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

                 

            Třeba i ty ho(tovky) u cesty jsou forma protestu. Možná to ani podle Listiny práv a svobod nepodléhá ohlašovací povinnosti. Vlastně je to skoro hrdinský čin, boj za práva. :')))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Souhlasim. To že jsou cyklisti dost často vnímáni jako nežádoucí neřád a pěší naprosto v pohodě, je mnohdy pravda. Za příklad můžu uvést dva případy na Šumavě, o kterých sem se letos dočetl. 1) Na stránkách spolku K.K. je informace, že bude vybudováno kulturně-pietní místo na místě bývalé Hauswaldské kaple (u Vchynicko-Tetovského kanálu) Na jejich stránkách jsou návštěvníci uklidňováni a ujišťováni, že samozřejmě cyklistům bude do tohoto místa vjezd znemožněn. 2) Tolik kontroverzní zpřístupnění hraničního přechodu Modrý sloup u Březníku, bylo chystáno otevření, ale pouze pro pěší, cyklisté nikoli. Asi by tu pohraničářskou asfaltku cyklisti moc ojezdili. Stále jsou vznášeny argumenty, že za nepořádek v přírodě můžou cyklisti.Prostě stále je cyklista branej jako ten horší, co jezdí s krosnou plnou odpadků a trousí a trousí.
      A když se udělá nová cyklostezka na Hůrku (která je teda podle mého naprd) tak už je slyšet řev, proč se to dělá, ať si jezděj po silnicích. Prostě pěší jsou bez chyby, ale kola je potřeba co nejvíc eliminovat. Napsala jsi to přesně.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

             

        Bordelář zůstává bordelářem, ať jde pěšky či jede v RollsRoyci, vždy ale najde důkazy, on že škodí minimálně. Pěší turista odhazuje slupky a obaly od svačin, cyklista od Carbosnacků, energetických tyčinek, Tatranek, automobilista vysýpá popelník pod auto (nekuřáci promiňte), vyváží do přírody domovní odpad ("aby ušetřil") a všichni svorně se hájíme : "co já? Ten můj papírek, vajgl ... Proti Spolaně Neratovice je to jako prd do Stromovky ...
        Většinou jen pláčeme, stěžujeme si, ale kolik z nás je ochotno pro společnou věc něco udělat? Zapojit se, nést svou kůži na trh?Co já vím, tak to udělal jen Žofka (zdravím), který byl nespokojen s úrovní cykloznačení a tak se stal cykloznačkařem ... 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

               

          .. a dokonce jako vícedenní pěšák s sebou nesu i lopatku, a hovno zahrabu, když je to potřeba. (Je to lopatka na cukr.) Jinak on ten bordel je jen v malé části lesů. Jen v té snadno dosažitelné autem nebo v blízkosti hotelů. A kdo se dostane vlastními silami dál, ten už myslím bordel nedělá. A v těch hodně frekventovaných částech to holt chce koše na odpadky a podobné vymoženosti.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.10.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

               

          Sice nevim jak to souvisí s mim příspěvkem, ale jestli tě to uklidní, tak jsme si včera přinesli z cesty od Černýho jezera v košíku pod kočárkem něco petlahví (3ks), nějakej ten pytlik od brambůrků, igelit od nevimčeho a flašku od vína, bo se na to u tý cesty nadalo koukat. Víc sme nepobrali protože máme malej košík, neboť máme tříkolku. A to upozorňuju, že jak na parkovišti, tak u jezera je popelnice. Prázdná :-(((
          Ale máš pravdu, že je úplně jedno, jestli prase de pěšky, nebo jede na kole či autem.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2006
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranář

             

        S těmi zákazy pro cyklisty mi to připomíná vojenský prostor Ralsko. Na asfaltce je zákaz vjezdu pro cyklisty ale pěší můžou. Proč? Možná jim jde jenom o to, aby tam moc lidí necouralo, co já vím... ono je to totiž asi 5km od nejbližší vesnice.
        A toho že by přede mnou zvěř panicky prchala jsem si nevšimnul. Blatníky mi nerachtají a už jsem kolikrát viděl bažanty a srnky dost zblízka.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

         

    No, co se týká nepořádku, tak teď jsme na to zrovna koukali na Šumavě. Tentokrát to bylo už do očí bijící... Podél cest a to hlavně v kopcích, tuby od carbosneků a počet turistů by se dal naprosto v pohodě sčítat podle papírových kapesníčků roztroušených v dvoumetrové zóně kolem všech cest. Docela síla...
    Mám pocit, že Orlické hory jsou na tom zatím mnohem a mnohem lépěji...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Jo, v sobotu jsem byl na houbách (pěšky:o) u pramene Vltavy a takhle vypadá celá cesta z Kvildy. Jeden papír vedle druhýho celej šest kilometrů. Naštěstí stačí přelézt ten cca dvoumetrový pás od silnice a člověk je zas v normálním lese bez hoven a odpadků.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Ten pocit máš správný, schodou okolností jsem v těch Orlickejch teď byl a na české poměry je tam fakt čisto.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Ligi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Před časem jsem se přimlouval za budování záchodů u cyklostezek. Myslím, že to nebylo pochopeno. Asi by to okolí této trasy hodně prospělo.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

             

        V jakém rozmezí by ale měly být?! Jiná míra je pro turisty, jiná pro cyklisty. A pokud to vezmu podle Kamily, tak by muselo být WC každých půl hodinky cesty - bráno pro cyklisty :o)))
        Tak jak bys to chtěl dimenzovat ?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

               

          Na cyklotrasách by vzdálenosti měly odpovídat cyklistům. Půl hodina by znamenala vzdálenost okolo 10 km. Na trasách v okolí Prahy je skoro více lidí než v centru. Tam se taková infrastruktura považuje za nutnou. Pokud půjdeme do detailů,na 1000 cyklistů za den by po těch 10 km mohly stačit 2 nebo 3 záchody.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (lh)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

                 

            Určitě by bylo dobré obrátit se na klasiky. Ti Vám vysvětlí, jak se TO mělo řešit při stavbě Panamského průplavu - tzv. "fekalzonen".

            [ Zpět ]
            Datum: 02.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

                 

            Možná by bylo lepší, kdyby si každý nosil polní lopatku a hned by po sobě zahrabal - i pes si po sobě zahrabe.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

         

    ÁÁ to banda greeňácká odpovědná např. za devastaci Šumavy (broukem) se zase ozývá. Já se nesmím rozčilovat tak se nebudu do téhle diskuse plést. Jen připomínám, že jediná možnost jak komunikovat s "ochranáři" je aktivní odboj. Klíč desítku...o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Matoucí název článku

         

    On ten článek neni zas tak namířenej proti cyklistům, jak se podle názvu zdá (jak už to tak u novinových titulků bývá, fuj). Spíš by se to mohlo jmenovat "Turisté v Orlických horách nemají dostatečné zázemí". Vycházím z toho, že přírodu chráníme proto, abychm ji mohli (společně s ostatními zvířaty) neporušenou používat ke svému prospěchu. Pak je chyba skutečně v tom nedostatečném zázemí. A rozpor mezi "ochranáři" a (cyklo)turisty je umělý (samozřejmě kromě míst přísně chráněných). Naprostá většina cyklistů nic "nedrancuje". A prostředky vynakládané na údržbu chráněných oblastí jdou z jejich daní. Mají to být oblasti chráněné pro nás, ne proti nám. A je-li tedy někde lidí hodně, musí se s tím počítat.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

         

    Tak to mi nedá, abych taky nepřidal něco k tématu. V létě jsem přejížděl celý hřeben Orlických hor a o nějaké devastaci se nedá rozhodně mluvit /viz Bikebase-bikování kolem Orlických hor/, když pominu činnost lesáků, po nich zůstává neskutečný bordel. Ale včera jsem se vrátil ze Šumavy. Tak tomu říkám humus. Jel jsem na jezero Lake, na Poledník a podél již výše zmiňovaného kanálu Vchynicko-Tetovskýho. To jsou tuny odpadků a lidí, že kdybych jezdil po Václaváku, vyjde to nastejno. A například u Tříjezerní slati, když jsem se šel vyčůrat kousek do lesa, měl jsem co dělat, abych si kufry nezadělal hádejte čím? Můj názor je ten, že cyklisti škodí přírodě nejmíň ze všech, kdo se tam pohybují.....

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: bikermann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

           

      Zkrátka a dobře - přírodě škodí jen ti turisti, kteří si potřebují odskočit. Bohužel mi přijde, že minimálně jednou jsou to všichni...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

             

        já i dvakrát, záleží na délce vyjíždky 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.10.2006
        Autor: alvapinka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

               

          No jasně, jenže po normálním slušným člověku to nenajdeš. On to totiž zahrabe. Čuně to nechá tak jak to je :o( Je to stejný, jako když někdo nepláchne.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2006
          Autor: Jirka-As
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

                 

            Já nepláchnu, já odcházím s noblesou a pocitem vítězství...

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

                 

            Tak rozhrabavat podhoubi se panackovi zachtelo? Toz pozor, aby nepotkal pantatu s proklate ostrou rybickou ;)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

170 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024