reklama

Velvary

Byli jste ve Velvarech? Já jimi mnohokrát projížděl motorizovaně a nic. Včera jsem tam zavítal na kole. A hle: městská památková zona, úhledné starobylé městečko, to co hledáme po celé republice mají pražáci doslova za humny. Po Vltavské cyklostezce do Veltrus, přes řeku a pak je to co by kamenem dohodil a ostatní doběhl ... 8-)

[ Zpět ]
Datum: 28.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
  • Re: Velvary

         

    Dík za tip, řadim si. Veltrusy, Velvary, to bude Velkovejlet :-)
    Doufám, že tam maj i tur.známku, aby si člověk mohl přivézt kromě kulturní i hmotnou vzpomínku.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velvary

         

    Jo náměstí a jinak skoro nic.Ani jedno proslulé velvarské vejce z doby Karla IV.není k vidění.K tomu pocitu starobylého městského prostoru,při troše obrazotvornosti lze najít v jakékoli vesnici.Zrovna nedávno jsem odbočil ze zvědavosti naslepo v Zámcích u Vltavy za zoo do táhlé mírně stoupající silničce k Bohnicím,prostě nádhera jet v té rokli a když se předem zjevily staré Bohnice,tak jako bych se vrátil do 18.století a na závěr sjezd serpentinami zpět k zoo s rozhledem na panoráma Prahy byl třešničkou na dortu za podařeným výletem.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Frídolín Hojer)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velvary

         

    Velvary jsou pěkné,ale když už jsi byl u Nás ve Veltrusých zavítal jsi na náš pěkný zámek s obrovským parkem?Zámek je bohužel poničen po povodních v roce 2002,ale zahrada a park jsou volně přístupné.Zámek patřil rodu Chotků, pobývala tady Marie Terezie atd....

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velvary

           

      V šedesátých letech minulého století jsme jezdili do Vojkovic na chmel, takže zámek, letňáč a hlavně oboru (park) znám velmi dobře. Čo bolo, to bolo! Bohužel, dávno tomu.
      Dělám v Krlp, tož jserm z tebe mámil písník na koupání ...8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velvary

             

        Jo tak to jů :-))) Jsi tady teda skoro doma,když tu děláš a dobře znáš.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velvary

           

      zámek jsem jen zahlédl na pár vteřin z povzdáli mezi stromy,při mnohačetných cyklovýletech během 30 let.Kdybych tenkrát tušil,jakou přírodní pohromu zažije,prohlídl bych si to na místě důkladně.Nyní pro mne bohužel ztratil kvůli povodním dost ze své historické hodnoty,takže již mě to neláká k návštěvě.Možná to vyznívá dost nevlastenecky,měl bych spíše vyjádřit osobní účasti solidaritu se smutným osudem této krásné budovy,ale podobné ruiny u mne vyvolávají silně depresívní stavy a mám pak rázem pokažený dojem z výletu na kole.Pokud existuje sbírka na obnovu zámku,rád přispěju nějakou tou korunou.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Frídolín Hojer)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velvary

             

        No zámek pomalu,ale jistě dávají dohromady.Zahrada a okolní stavení jsou již opravené a znovu se tam již vystavuje.Jestli existuje nějaká sbírka to doopravdy nevím,ale neslyšel jsem nic.Pevně doufám že se jim postupně podaří zámek i park uvést do původního stavu a bude to zase pěkné místo na výlety.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.09.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velvary

         

    Dík za tip - já mám tuhle lokalitu pořád zafixovanou jako dost poničenou povodněmi a pokud vím, tak Veltruský park zatím nic moc, takže mě to sem zatím nelákalo, ale zkusím to...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velvary

           

      V těchto končinách "strašíval" mág Joe, že ?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AV*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velvary

           

      Radunko, jak si říkala, že najaře pojedede tu stovku, tak jsem přemýšlel kudy by to vedlo a Velvary mám taky v merku, je to moc pěkný městečko, s historickou bránou, muzeem a dost kostely.
      Jinak bych doporučil jet ještě kousek severozápadním směrem, z místních vršků je úžasnej výhled na České Středohoří a Říp.
      BTW dá se tam jet i přes Středokluky...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.12.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velvary

             

        OK, beru to jako samozřejmost. Musím říct, že se asi domluvíme, protože mě to napadlo taky :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velvary

             

        Ovšem nej-nej-nejlepší výhled na Středohoří je ze šachetního odvalu dolu Rona (dříve Gottwald) ve Švermově na kopci - ještě výš, než má vilu J. Jágr ...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.12.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024