reklama

Co na sebe do deště

Napište zkušenosti s oblečením na kol v dešti. Jak vy řešíte tenhle problém. Při delší expedici se dešti nevyhnete. Pak se potvrdí , že není špatné počasí jen jsme špatně oblečeni. Dejte názory a rady. Díííík!

[ Zpět ]
Datum: 27.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenda)
  • Re: Co na sebe do deště

         

    Zkus tuhle diskuzi
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=3052...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do deště

         

    Nemužu si pomoct, ale do deště je nejlepší hospoda. Jinak vozim takovou šusťákovou bundu, ale je na dojetí a někam se schovat. Spíš řešim aby mi nenateklo do brašen.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Nehas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do deště

         

    já mám žlutej obleček od www.dodeste.cz. Super věc, akorát ta nejlevnější verze je skutečně mechanicky neodolná (kalhoty mám dost roztrhaný (vnější vodoodpudivou vrstvu, takže drží pohromadě, jen do nich teče), větrovka zatím ok).

    Takže mám už jen problém, že mi teče do batohů. Neexistuje nějaká impregnace na brašny?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do deště

           

      Existuje. Jmenuje se to igelitovej pytel. Tím se to celé zabalí, přetáhne gumicukem a je to. Akorát pokaždé když něco potřebuješ vevnitř tak to musíš rozbalit.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Nehas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do deště

           

      Nejosvědčenější jsou igelitové pytlíky do brašen - dávám dvojitě obyčejné pytlíky do koše o objemu 50-60 litrů.
      A vše mám naprosto v suchu.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do deště

             

        mě se neosvědčily - blbě se pak ty věci přebalujou, vybalujou a tak. Možná kdybych ty věci jen někam vezl a tam pod střechou vybalil, ale když do těch batohů každou chvíli lezu, tak nic moc. Kromě toho tam po několikadenním dešti ta voda stejně nějak zateče.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.09.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe do deště

               

          Chce to cvik a trochu šikovnosti - mě do pytlů nezateklo nikdy a že jsem se už rozbalovala a zabalovala při pěknejch deštíkách... Zateklo akorát do brašen kolem pytlů, ale tam to nevadilo.
          Pytle teď už používám absolutně do každý bagáže, se kterou cestuji - tedy turisticky. V kabelce je zatím nenosím :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 01.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do deště

           

      Mám dva roky bundu a i v průtrži jsem nepromokla. Vozím jí i v mrazech a je v ní teplo. Ale stejná zkušenost s trháním. řeším to tak, že ty větší trhliny podlepím oboustrannou lepenkou, aby se to dále netrhalo.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do deště

             

        Ďík za tip! 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do deště

         

    Používám to samý co PavelŠ a jsem s tím v celku spokojenej. K ideálu to má ještě kus, ale je to zatím to nejlepší, co jsem zkusil. Jinak radky řešení brašen je fakt super. Jednoduchý a funkční. Hergot, proč mě to nenapadlo?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Jirka-As
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do deště

           

      Proto si tady, aby si se něco dozvěděl, ne :o)))

      Jo a fakt doporučuji dva tenčí pytle - ne jeden silný. Jednak pěkně kopírují vnitřek brašny a jednak ty dva nahoře vytvoří "dvojitý" uzávěr a fakt do brašen nezateče. Pokud mi zateklo, tak kolem pytlů do samotné brašny - tam je zavlhlo vždycky.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do deště

         

    Ja a Kamila mame stejnej zlutej protichemickej oblek jako PavelS:-) A oba si ho chrochtame. Ja to mam teda bez kalhot, protoze jsem si v tom zlutem kombine pripadal jak nepromokavej papousek, ale ten vrsek je fakt fajn. A hlavne to dejcha, coz ja, neustale zplavenej hroch, velice ocenim. Takze to vozim v desti a nemusim to ihned sundavat, kdyz prestane prset.
    Jinak pouzivame Softsheel a GTX, ale prevazne na outdoor, ikdyz obcas pouzijem i na kole. Ale to uz je cenove trosku jinde oproti zlutemu blbinci za litr. Jo a jeste Kamca si od te same firmy koupila kalhoty z podobneho materialu (O2 Rainwear), ...jsou modre, maj dobrej strih a hlavne jsou dole u kotniku uzsi, takze to neleze do retezu. Cca za 3tis.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do deště

         

    Mě do pytlíku při větším dešti nateče vždy :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024