reklama

Vibram - cože??

Zdravím,
kupuju si nový tretry,konkrétně Lake MX 165,jedna z jejich výhod je podrážka Vibram,ale co to vlastně je?? Dočetl jsem se něco že je to dobrý pro horolezce,ale...hm,nějak si neplánuju někam dojet a pak hodit kolo na záda,vylízt třeba Machochu a jet dál...
Nevíte někdo k čemu to teda tak nějak je a co jsou výhody toho vybramu???
Mějte se a ať to šlape

[ Zpět ]
Datum: 26.09.2006
Autor: Egesi
  • Re: Vibram - cože??

         

    Vibram by měl tlumit otřesy, měl by být šetrný ke kloubům a Macochu musíš nejprve slézt :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      Nebo skočit,tenhle měsíc už potřetí,drbe se to i po obchodech...no,jezdím tam celkem často a vždycky se bojím i za zábradlím,hruza,tak du pak radši na lázeňskej oplatek - doporučuju

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Egesi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Vibram je speciální druh podrážky, jeho základní vlastností je, že ho vyrábí jedna firma pro více výrobců bot, což není obvyklé. Je to příjemná věc, mám to na pohorách, sandálých i tretrách. Výhodou je, že tato firma vyvíjí stále lepší a lepší. Taky mi říkali v jednom obchodě, že není problém ochozené boty podrazit. Já jsem spokojen...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Když vyrazíš do Alp poznáš to brzo. Myslím, že se ne-vibram odře opravdu dřív a boty pak kloužou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Vibram mám na tretrách(Lake) i na pohorách(La Sportiva). Ačkoli je to velice tvrdá podrážka a velice málo se opotřebovává, chodí se v ní dobře. (teda samozřejmě pokud je to potřeba, normálně v tretrách do práce nechodim) I když někdo jinej zase řiká, že jemu to nesedne. Teda chodí se dobře...řekněme do tý doby, než vlezeš na uklouzanej sníh, to je mazec.
    Nakolik pohlcuje vibrace oproti jinejm , to říct nedovedu. Ale pokud je u tý tretry potřeba, aby byla podrážka pevná a dobře držela nohu s kufrem, tam bych řek, že je ten vibram dobrej. Takže závěrem, vibram je pevná, tvrdá,odolná podrážka pohlcující vibrace.
    Jinak mě to taky docela udivilo, že dávaj na cyklotretry podrážku která se dává na pohory. Asi kdyby člověk to kolo někde ztratil....

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      Hele, nesejčkuj, to je dřív, než na nový boty - i bez vibramu... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vibram - cože??

             

        Ale zas tak brzo snad ne? Já myslel situaci, a přiznejme si že se můžeme do ní časem dostat všichni, že třeba člověk vyrazí s kamarádama na kola a na nádraží zjistí, že si kolo zapoměl doma. No a mě aspoň bude po cestě z nádraží vibrovat vibram.
        ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      Nech bejt, mi co občas, malinko, zřídka tlačíme nebo trochu, trošíčku nesem víme proč to na podrážky cyklobot patří. Podrážka drahých north wave mi vydržela jen rok a půl. Nemají vibram, ten se pozná podle kouzelné žluté značky, mají nějakou červenou.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Jo a vlastně má tady snad někdo něco proti kombinaci horolezectví a bikeřiny:o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      Já si vibram pochvaluju. A proti horolezectví nic nemám. Stejně sou horolezci bajkeři který už omrzelo šlapání. To je jenom další vývojovej stupeň.
      :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      nemyslím, že by si kdokoliv dovolil jakkoliv zlehčovat bikolezectví v dikuzy ve který se vyskytuješ :-) Ostatně, kde tvé srdce bije, je jasný z každýho linku kterej vložíš - nepamatuju si jedinej, kde by na fotce někdo nenesl kolo na zádech :-)
      Dals v sobotu tu časovku na Kleť?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: alvp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vibram - cože??

             

        Kdepak časovka. V dlouhodobých statistikách z toho závodu jsem zjistil, že tam kdysi jeden borec zajel čas 52 min. To je můj osobní rekord. Problém je, že ten borec byl v té pětileté statistice nejhorší. Vyhnul jsem se tedy těžké porážce, ale zase jsem si tam vyjel po červené (z části)od Chvalšin. Mám 26 výjezdů letos, musím to dotáhnout na 40.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vibram - cože??

               

          Tak to máš každý týden jeden výjezd a po 14ctý ti to vyjde akorát na Silvestra :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 27.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    V podstatě by to mělo být něco jako železný piliny přimíchaný do gumy, ze který se normálně dělaj podrážky, takže bota pak lépe drží na skále, podrážka je pevnější apod. Používá se to hlavně u kvalitnějších pohorek, setkala jsem se s tím i u trekových sandálů, ale u treter bych to považovala spíš za marketingový trik. Ale nevím, v tretrách se nevyznám, u těch pohorek to nějaký smysl určitě má!

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Tak jsem ti k tomu vibramu něco našla
    http://www.grisport.cz/index.php?ID=1236

    a ještě něco k tvrdé realitě :o)))
    http://cross.wostok.cz/notes/index.php?p=80

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      A nebo http://www.vibram.com/
      Na tom grisportu pisou, ze ma dokonalou prilnavost za mokra...tak s tim nesouhlasim:-) Mam nekolik bot s vibramem a ani jedny na mokru nedrzi. Je to klasickej problem vsech turistickych bot. Bud maji dokonale odpruzenou podrazku, ktera je tvrda a malo se opotrebovava, ale na mokru klouze. A nebo naopak....napriklad nove Mainly. Maj mekci, pry uzasne prilnavou podrazku, ale moc nevydrzi.
      Jinak vibram na kole mi prijde fajn...vzdyt zrovna na kole je tolik razu a navic chodidlo je zatezovano jen na male casti. Me se teda obcas stava, ze po delsi trase, pri pouziti normalnich civilnich bot, jeste nekolik hodin po slezeni z kola citim pedal na noze:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Vibram je italska firma ktera dela podesve na turisticke a horolezecke boty.Zalozil ji nejakej Vitale Bramani.Zacal nekdy v tricatych letech minuleho stoleti tim ze pote, co zahynulo v Alpach 6 jeho spolulezcu kvuli blbym botam,rozhodl se vymyslet nejakou univerzalne pouzitelnou botu do hor.Dopadlo to jako normalni pohorka se zabudovanyma hrebikama v podrazce,ale melo to uspech,takze po valce zalozil tuhletu firmu,ktera ted ma docela hodne velky renome a dela podrazky do vsech moznych bot,i kdyz uz ted bez tech hrebiku.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    Mám taky tretry od Lake ( MX 60, bez vibramu ) a řeknu Ti, někdy by jej fakt ocenil.- prodavač mi je nabízel. Protože součástí mého skoro každodenního ježdění je i zruba 1,2 km přesun chůzí a to včetně 4. pater beton. schodů, a právě na nich to nepěkně skřípe a taky klepe, jak když jde ženská na vys. podpadcích. Kolegové hned vědí, kdo se to blíží. Ale pohyb v tretrách v terénu nemá chybu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibram - cože??

         

    mám ty samé boty, jsou super, ale na chození to nějak není :-)

    http://www.prodejkol.cz/doplnky/234/lake-boty...

    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2006
    Autor: james74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibram - cože??

           

      Jednou z hlavních výhod podrážek VIBRAM je to, že mají speciálně navržené rozložení vzorku a to tak, že mají samočistící schopnost. Boty totiž nejvíce kloužou, když se podrážka zanese blátem. A taky na podrážce kombinují růbné tvrdosti směsi. Je to asi jako na kole. Taky potřebuju mít čistý vzorek aby pořádně zabíral.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajapaja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (15 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024