reklama

Brdy "nepřístupné"

Tak jsme se dnes vypravili na Brdy. Střílet se nemělo, přesto nás kousek za Valdekem na silničce mířící k bunkrům zastavila vojenská policie. Vojáci naprosto nekompromisně trvali na tom, že musíme nejkratší cestou opustit vojenský prostor. Ani to nemáme zkoušet jinudy, mají prý hlídky na více místech. Ale byli na nás hodní, ani nám moc nevynadali. A pak že je mimořádná bezpečnostní situace jen v Praze. Že by teroristi řádili i na Brdech? 8-)))

[ Zpět ]
Datum: 24.09.2006
Autor: Burajda
  • Re: Brdy "nepřístupné"

         

    Čistě náhodou jsem se koncem minulého víkendu protáhl okolo Valdeku. Jasně se tam připravovalo nějaké větší cvičení, což mi pak místní potvrdili. Takže se příště zeptej:o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      Před akcí jsem se dívala na oficiální internetové stránky Vojenského újezdu Brdy a tam o žádném cvičení nic není. Pod odkazem "využití vojskem v září" jsou akorát termíny střeleb (a dnes nestříleli).

      [ Zpět ]
      Datum: 24.09.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy "nepřístupné"

             

        To jsem vůbec netušil, že už i takovéhle info se dají sehnat. Já tam potkal kolonu vojenských aut, ale schoval jsem se.
        Hele, víš co, vůbec - máš jezdit do zadumaného kraje od Chebu do Domažlic:o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 24.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy "nepřístupné"

         

    taky sem musel spadnout dolu
    teroristi byli na houbach! :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy "nepřístupné"

         

    Zdravím. Ten prostor mě odjakživa přitahuje ale mám o něm naprosto rozdílné informace i zkušenosti co do povolení vstupu.
    Poprvé - už před lety nám vojáci na bráně už zdálky otvírali závoru a řekli, že v pohodě,když nejsou střelby aby nás asi za 2 km jiní dost razantně vyhodili.
    Podruhé vstup stejný ale jak jsme se propracovávali hlouběji do prostoru rány se přibližovaly a houstly. Vrhali jsme na sebe tázavé pohledy typu "co to tedy je, když ne střelby?" Už jsme to chtěli vzdát, když jsme potkali dívku, poměrně suveréně jedoucí z místa největšího rámusu . Na naši otázku , jestli se smí dál, odpověděla nonšalantně pro mě nezapomenutelnou větou "ale jo, dneska to de" (ani z ní nekapala krev)
    No a pak jsem tam jednou telefonovala ohledně povolení vstupu, kupodivu se se mnou bavili, paní mi řekla, že je sice možný vstup za účelem sběru lesnich plodin ale, že to nedoporučují, protože nevybuchlou munici v terénu sbírají jenom sporadicky.To mi trochu sebralo elán. Poslední dobou to nesleduji ale ještě jsem to nevzdala. Prosím o vaše zkušenosti - jak to teda je?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliška ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      Tzv. vojenské újezdy jsou určeny především pro radovánky a zábavu důstojnictva (střelba jelenů, paintball, terénní jízdy, tu a tam nějaká chata)vydržovaného z našich daní. Jejich jedinou výhodou je, že vstup do nich Ti dá zažít jednu z posledních možností ilegality a dobrodružství. Tak se s tím nepárej a jezdi tam než je jako dávno nepotřebné zruší. S minicí to jsou jen řeči. Spousta firem by totiž ráda tu munici za státní (rozumněj "naše") peníze zneškodńovala. proto se tot zveličuje.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      Já bych teda nerad nějak strašil, ale několika ostrých střeleb jsem se za vojnu zúčastnil (na Doupově jsme byli imvere), tak z vlastní zkušenosti.
      Pokud se konaj ostrý střelby, byl bych minimálně obezřetnej. V případě, že armáda musí kvůli nebezpečí ohrožení civilů střelby přerušit, účet obdrží dotyčný.
      Ke střelnici a zejména k dopadové ploše a k palebnýmu sektoru,bych se pro jistotu moc nepřibližoval. Ty terče jezděj po celé šířce střelnice a alespoň nám to třeba z kanónu na BVP, lítalo doslova absolutně všude okolo. Ta "věc" byla prostě naprosto neovladatelná. Neřkuli pokud zbylo něco v kulometu, tak se to vysypalo někam na okraj, kdo by se s tim tahal zpátky. No v tu dobu bych poblíž bejt nechtěl. Co se týká nevybuchlé munice, vzpomínám si, že ne všechno co jsme vystříleli, po dopadu vybuchlo. No vzhledem k tomu, že ty střely byly starší než my, tak ani neni divu. Po střelnici bych se pohyboval maximálně tak v kolejích od tanků, tam by nic bejt nemělo. Asi největší problém bych osobně viděl v tkzv. součinnostních střelnicích, tam se střílelo všim a všude.
      Takže bacha a s rozumem.
      Už jsem slyšel o různejch hrdinech, jakože střelby neni problém, to projedem, nás nechytnou, se schováme v lese atd....
      Tak tyhle adrenalíňáky bych rád upozornil, že všechny ty hračky co si tam s nima vojáci hrajou, sou určený k zabíjení lidí. K ničemu jinýmu. A uměj to dobře....

      [ Zpět ]
      Datum: 25.09.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy "nepřístupné"

             

        Ještě bych dodal, že mimo střelnice, kterejch je ve vojenskym prostoru pouze několik, bych nebezpečí neviděl. Obzláště tam, kde vedou normální asfaltový silnice.Tam je spíš nebezpečí chytěj/nechytěj.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2006
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brdy "nepřístupné"

               

          No, a já bych to jen rozšíil o šotolinové a lesní cesty. A máš krásnou bojovku chytěj-nechytěj. V krajním případě je to za 1000 Kč. To mi, ale vážně hrozilo jen jednou.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brdy "nepřístupné"

                 

            Na ty jsem zapoměl :-)
            Jenom sem chtěl poukázat na to, že v případě ostrejch střeleb končí veškerá sranda.
            Že je běžná cena 1000 Kč četně dépéhá jsem už taky slyšel. Akorát je blbý, že to tam většinou ty VPéčka dobře znaj.
            Ale ta projížďka tam je velkej magnet, to jo.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.09.2006
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      Informace o střelbách v Brdech - www.vojujezd-brdy.cz
      Taky je tam odkaz na povolení vstupu do vojenského újezdu. Jinak v květnu jsme tam s NaKoláky projeli úplně v poho a nebyli jsme tam zdaleka sami. Přeji šťastnou cestu po Brdech.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      dík,samý skvělý tipy

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliška ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy "nepřístupné"

         

    Tak jsem posbírala nějaké fotky a zprávy o cyklojízdě. Už chybí akorát to wewerčino video :o)))
    http://www.vrstevnice.com/akce/2006/09zari...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      Doprčic v těch Brdech to vypadá skoro jako u muzea! To je podvod tohlecto! Ste kecali že pojedete po magistrále a přitom ste jeli v Brdech. Teda, že já vůl se nechám vždycky napálit, to bych jel s váma!
      :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy "nepřístupné"

             

        To jsem se zase sekla...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brdy "nepřístupné"

         

    No vyborne, jen dalsi tipy na vojenske ujezdy, uz tak to v centralnich Brdech vypada o vikendu skoro jako na Sumave, dokonce i svatecni houbari se prestali bat a autama zajizdeji hezky hluboko do zakazaneho. No nic, jdu si hledat jinaci zapomenute kouty u nas ...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brdy "nepřístupné"

           

      Doporučuji Český les, ale pssst, ať se tam nepřesunou turisti ze Šumavy :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brdy "nepřístupné"

             

        Diky za tip ... halo vsichni, radka doporucuje zajet si do lesa v Cesku, ne ten kraj nekde u Psohlavcu, kdepaaak :) Asi je to marne, uz i idnes napsala, ze "nejzapadnejsi ceskou tisicovku jeste turiste neobjevili", migrace turistu je ocekavana nejpozdeji v cervnu ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024