reklama

ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vymaza

ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vymazala jsem si údaje na kilometrovníku (nebo jak se tomu říká). Nemám žádný extra, ale to je vedlejší. Mám Kellys KCC09 - pro mé účely naprosto stačí. V návodu pro blébé je nápsáno, že mám vytáhnout baterku a pak tam dosadím údaje. Dle návdou jsem změřila 1 otočení kola - což je 218 cm.
Rozměr pláště je 700x400. V návodě je ještě psáno, že bych to měla násobit hodnotou 3,1416 (nevím co to mám počítat - jinak po vynásobení je hodnata 684,87). No i když vyberu nějakou přibloižnou hodnotu, kterou tam nastavím , potřebuji celkovou vzdálenost dosadit - ODO. Tam je napsáno přidržet levé tl. a pak pravé, ale mě tam nic nejde dosadit. Jsem opravdu tak levá nebo něco dělám špatně. Díky

[ Zpět ]
Datum: 20.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (nalim01)
  • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vymaza

         

    1. Hodnotu 218 cm už ničím násobit nemusíš (to je jen kdybys měla změřený průměr, ale ty už máš obvod). Někdy se to ale zadává v milimetrech (2180), to bys asi poznala z návodu.
    2. Vytažením baterky se uložené údaje vynulují. Před nastavením nových údajů tam ale baterku zas musíš zasunout. Možná je to samozřejmý, ale nic o tom nepíšeš. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

           

      Jo, já jsem baterku tam dala - to je samozřejmý, dokonce jsem zadala i tedy správný údaj tj. 2180, nastavila čas, ale nejde mi zadat ODO (vzdálenost, kterou jsem měla předtím)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nalim01)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

             

        ODO po vyndání baterky už nezadáš, to musíš pocitvě najezdit :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

               

          Ale nemusí ... Nemusí !
          Stačí lehce poškádlit magnetem snímač ... a je to !
          (ale bude ji, asi, trochu bolet ruka 8-))) )

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

                 

            No, chtěla jsem jí to poradit taky, ale říkala jsem si, že snad má na podzimní večery lepší program než točit kolem :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vymaza

         

    Jak píše Žofka, nejdřív zapojíš baterii. Pak se tě kompjůtr zeptá, chceš-li vzdálenost měřit v kilometrech nebo v mílích a následně bude chtít údaj o obvodu kola - tam zadáš buď 218 nebo 2180 (podle toho, jaký formát je uveden v návodu). Kroky nemusí být přesně stejné (nemám tento kompjůtr), ale většina to takto dělá.
    Jestli půjde zadat do ODO celková letošní ujetá vzdálenost je otázka. Ne každý kompjůtr tuto funkci nabízí.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

         

    Nechci malovat čerta na zeď, ale vzhledem k ceně se obávám, že to nebude umět... Znovunastavení ODO totiž většinou umějí dražší modely jiných značek...

    Jestli to ale te Tvůj umí, tak musí být v manuálu napsáno jak to udělat...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

           

      On ale navzdory ceně vypadá pěkně: http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module...
      Jen tam nevidim žádný levý a pravý tlačítko. Ale když to v manuálu píšou, tak by to snad mělo jít nastavit. Je-li to ten správnej manuál.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

             

        Vždyť jo, vzhled ujde, vůči němu nemám žádné výhrady.

        Jen jsem chtěl říci, že tuto funkci opravdu všechny computery neumí. Když ano, tak ale určitě nebudou patřit mezi nejzákladnější modely... Třeba se ale v tomto případě pletu...

        Prostě si musí ten manuál důkladně přečíst a když to tam přeci jenom bude, tak se pokusit to nastavit...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

               

          Jakobyste, pánové, nevěděli, že vzhled prostě vždycky nestačí...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

                 

            Mně tohle neříkej ;-) Žofka s tím začal... ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

                   

              ahojky, já Vás teda rozsoudím. Podrobně jsem všechno nastudovala, vyzkoušela... Levé a pravé tl. je zabudováno dole, ono to tak nevypadá, ale funguje to. V manuálu je to sice napsáno, že to jde, i s přesným popisem jak jsem na začátku uvedla, (nejprve podržet levé na 2 vteřiny, a pak zmáčknout pravé a dosadit tam hodnoty. Ale když jsem včera začala úplně dopodrobna studovat vše co je napsáno - hlavně malým písmem, zjistila jsem že jsou 2 druhy 009 a 013. A samozřejmě to funguje jen u tohoto druhého. Ale jinak díky za ochotu všem.
              A když už jsme u značky, co by jste mi doporučili. Nechci žádnou moc drahou investici - stačí mi prostě základ a hlavně, aby šly alespoň km doplnit. Tak sem prosím hoďte své názory. Díky

              [ Zpět ]
              Datum: 21.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (nalim01)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

                     

                Já třeba používám ATEC i oni mají různé modely.Všechny mají minimálně 10 nabo12 funkcí ale hlavně jsou levné a co je pro mne důležité, některé mají takovou tu lupu nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje.Protože blbě vidím tak mi vyhovuje,že jsou tam veliká čísla.Nechá se koupit za 250-300 kč.Já ho mám už asi 6 let a funguje bez nejmenších problémů.Nedávno jsem ho viděl v Hervisu ve slevě asi za 150 kč.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.09.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (hawk)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

                       

                  Ještě jsem zapoměl,že má funkci ODO co se dá povýměně baterie dodat zpět a nejsem si jistý zda se nejmenuje ta firma ATECH.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (hawk)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

                     

                Klidně zůstaň u Kellyse, jestli ti jinak vyhovuje. Ale po všech drahejch a složitejch přístrijích jsem si nakonec nejvíc oblíbil tu nejjednodušší Sigmu:
                http://www.cykloexpert.cz/tachometry/sigma...
                Načítá denní i celkovou vzdálenost, čas strávený v sedle (to je skoro důležitější než kilometry) a hlavně se vypíná a zapíná sama a má jen jeden čudlík (tím nuluju denní vzdálenost). Maximální a průměrnou rychlost opravdu nepotřebuju, ani kalorie ani podobné speciality, celková vzdálenost se nastavit dá. A dobře vypadá a dobře na ni vidím. :')

                [ Zpět ]
                Datum: 21.09.2006
                Autor: žofka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ahojky, prosím o pomoc. Byla jsem šikovná a vy

           

      Myslim, ze ne jen "drazsi" modely. Mam nejaky levny Santiny z Lidlu (navic meri treba i teplotu ovzdusi, max, min, coz je takova "prijemna blbinka navic" a treba nadmorskou vysku stejne zaznamenavam i s ujetou trasou z GPS) a ODO se na nem nastavit da. Pravda ze mne u nej pozlobilo cidlo (meril jen do 53km/h), ale vyresil jsem to preletovanim cidla ze stare porouchane Sigmy a jsem s nim spokojeny.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

255 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024