reklama

začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

Jsme začátečníci.Po dlouhém zvažování a radách na Netu i tomto fóru (hledal jsem pro sebe kolo - vážím 115kg.) Jsem si koupil Author Traction 06 a manželka Reflex 06.Jelikož mám do pěti týdnů od koupě absolvovat garanční prohlídku, chci kola trochu vyzkoušet. Zatím jsme absolvovali 2 jizdy. každá cca 5 km. První v klídku po silnici s převážně zamčenou vidlicí. Když jsme se včera vrátili z druhé vyjížďky, kterou jsme absolvovali z části i po lesních ale převážně zpevněných cestách (mimo jiné dlouhý prudký sjezd)s již odemčenou vidlicí, všiml jsem si,že mám nohy (holeně) "kropenaté" od oleje, který jak jsem lehce zjistil (Traction 06 má přední vidli bílé barvy) mi unikl z vidle (RST), vrchem přes gufera - na obou stranách. Při první klidnější jízdě jsem si toho nevšimnul. U manželky jsem únik zatím nezaznamenal. Co Vy na to? Asi to není normální jev, co?
Díky

[ Zpět ]
Datum: 07.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomula)
  • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

         

    Jednoznačně reklamovat. Ani bych nečekal na garančku.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

           

      přesně tak

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

         

    U manželky jsem unik nezaznamenal :)))) promin jsem ulitlej

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

         

    Už jsi zpátky, co ti řekli?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

         

    Takže všechno je asi jinak. Asi teď budu vypadat jako blbec, ale jak už jsem psal původním dotazu, jsem úplný cykl. začátečník. Nedalo mi to a včera jsem kolo ještě jednou projížděl a pečlivě sledoval chování vidlice i celého kola. Vzal si hadr, pečlivě vidlici vyleštil a sledoval, co se bude dít vzávislosti na stylu jizdy. Zjistil jsem, že tím co lehce "sviní" kolo i mé nohy není asi olej z vidlice, ale jemný šmír pocházející z brzd a vznikající asi intenzivním (jak jsem psal vážím 115 kg) bržděním. Zjistil jsem totiž, že podobné je to i na zadním kole (přední vidlice je bílá, tak to na ní jde víc a hned vidět) a podobné, i když v daleko menší míře je to i u kola manželky (ta je na rozdíl ode mě normální a váží max. 60 kg). Je moje úvaha možná?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomula)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

           

      Nic si z toho nedělej, člověk se učí celý život. O to více potěší, že jsi nato přišel sám.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: začátečník - nové kolo - únik oleje z vidle

           

      A ten šmír je mastnej?Já jsem jeden čas měl taky tvoji váhu,ale brzdy mi nic nedělaly.Vždyť ty tam máš véčka ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2006
      Autor: Hnuso
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024