reklama

Šrouby v nášlapech

Měl jsem zalomené šrouby v nášlapech a tak jsem je nechal odvrtat a rozhodl jsem se že je radši vyměním všechny,ale nevím zda jsou tam nějaké obyčejné šrouby či s větší pevností?Nevíte někdo?Dají se vůbec koupit v cykloobchodě nebo musím rovnou do nějaké speciálky na šrouby?Díky za rady všem :-))

[ Zpět ]
Datum: 04.09.2006
Autor: Hnuso
  • Re: Šrouby v nášlapech

Shani se to blbe. Alespon ja jsem s nimi mel problemy kdyz mi jeden ulit jeste u SPD. Nejde ani tak o pevnost jako o sroub jako takovy. V normalnim obchode je nesezenes. Daji se koupit treba podobne, ale maji "jen" krizovou hlavu => blbe se to da dotahnout. V cyklo obchode ti zpravidla reknou, ze srouby jen s novymi kufry => na figu. Ja je nahodou sehnal u Sirera v Beroune, kde je meli jako original nahradni dil k tretram SIDI. Takze asi tak.
    Apropo, podle meho skromneho nazoru (bo nesu konstrukter) je ten originalni sroub od Shimana spatne navrzen - osazeni pro imbus je tak hluboke, ze ve spojeni s konusovou hlavou toho sroubu v kritickem miste chybi material. Proto praskaji. Bude-li nekdo s potrebnymi znalostmi chtit provest rozbor na pokusnem sroubu, jeste jeden mam.

[ Zpět ]
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nevím jestli to byla náhoda, ale já je koupil normálně v železářství za pár korun

[ Zpět ]
    Autor: volvej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

S imbusem?

[ Zpět ]

Kde?!!! :-)

[ Zpět ]

K- technik Šumperk

[ Zpět ]

Dobre vedet, ze to je alespon mozne, ze je nekde maji. Ony ty, ktere jsem koupil nakonec (Sidi) ja nebyly zrovna z lacineho kraje...

[ Zpět ]

nebyl by až zas takový problém je poslat, ale pokud jsi k tomu připočteš poštovný, aby to nevyšlo dráž jak ty sidišrouby.

[ Zpět ]

Jasne, ja je momentalne nepotrebuji a uz asi ani nebudu, srouby od slehacu drzi super. A mas pravdu, ty ctyri srouby od sidi staly, pokud se pamatuji dobre, kolem 100 Kc.

[ Zpět ]
                Datum: 05.09.2006

Jen pro informaci, nedávno jsem totiž musel odřezat stržený imbusový šroub, co drží třmen u kotoučové brzdy: ty asijské imbusy jsou horší než ty české provenience, jsou měkčí a mají v oblasti hlavy méně materiálu. A blbě se shánějí, např. ty třmenové prý sólo do cykla vůbec nedostávají, jsou součástí balení třmenu. Naopak české imbusové šrouby (ve stříbrném i černém provedení) jsou všechny vyrobeny z pevnějšího materiálu než běžné šrouby na krámech. Tato moje informace pochází ze "šroubové" speciálky Jaselský v Říčanech. Absolutně nej nej na všechny typy šroubů je potom veliký prodejní sklad Fabory na pražské strašnické vlakové zastávce, občas tam zajdu. Od nich to bere třeba i Hutník na Petrském náměstí.

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)

Já tam mám s hlavou na křížák.Uvidím jak pochodím.Jedu se optat.Každopádně děkuji za rady a přeji co nejméně zalomených šroubů všem

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))

Oni asi vsichni mysleli ty srouby kteryma je prisroubovanej kufr k bote,tam jsou imbusy.Ty srouby v naslapech jsou vetsinou nejaky M3.5 se zapustenou hlavou a krizovou drazkou.Sehnat by snad jit v nejake prodejne se sroubama nebo v dobre vybavenym zelezarstvi.Ale jestli sezenes s nejakou lepsi pevnosti,tezko rict.Prinejhorsim kdybys nic nesehnal,muzes zkusit nejakej cykloservis jestli by ti neposkytli srouby z nejakych starych pedalu...

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hlad)

Ještě jsem narazil na jeden problém.Šrouby koupené mají větší hlavičku než původní, a pokud se dají do té vodorovné plochy, můžou vadit.

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (hawk)

Tak to mě přesně potkalo taky a tak vymýšlím co dál.Napadlo tebe něco?

[ Zpět ]
          Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

158 cyklistů (7 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017