reklama

Největší trapas

Byl jsem pár dní v Berlíně - s bikem a v barevném cyklodresu s přilbou, zvyklý z Česka jezdit s ním všude jak v Praze tak na Šumavě...
Jenže v Berlíně už nikdy víc - byl jsem tam exotické zvíře, na nějž se směřovaly zvědavé a často úšklebné pohledy kolemjedoucích či kolemjedoucích...
Nejhorší to bylo, když jsem v dresu musel něco nakupovat v jejich nákupních centrech - byl jako papoušek a hambou se propadal.
Po třech dnech byl donucen koupit obyčejné triko a kraťase a měl klid.
Jinak Berlínčané jsou opravdu v pohodě - více než v té české - a hodně tolerantní, takže s tím cyklodresem jsem to asi hodně, hodně přehnal. Tolik pro ty, co by chtěli cyklovat jako já v městech v Německu.

[ Zpět ]
Datum: 04.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (vrána)
  • Re: Největší trapas

         

    Já po Praze v dresu nejezdím, jenom na výlety. Kdybych se z toho měl ještě vždycky převlíkat, ztratil bych všechen uspořený čas. I když kdyby ten dojezd do práce/školy dělal přes 15 km, začal bych o tom uvažovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Nějak mi nesedí konstatování jak jsou ti berlíňané strašně pohodoví a tolerantní na jedné straně a jejich úšklebky, tvůj pocit hanby a nutnost kompletní výměny oblečení na straně druhé.
    Představa jízdy na kole (obecně jakéhokoliv sportu s výjimkou šachů) v bavlněném triku a kraťasích jde za rámec mé představivosti. Co dělají v mokrém neschnoucím bavlněném oblečení???

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      na kole se dá jezdit i tak, že nemáš z toho mokré oblečení. Tvoje představivost je skutečně velmi omezená.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší trapas

             

        Tak to seš teda vedle jak ta jedle... :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Tak to ja v sobotu projizdel z Ceskeho Jiretina do Nove Vsi nekolika nemeckymi mesty na svem starem Favoritu a v obvyklem bavlnenem jednobarevnem tricku s cernymi kratasy a myslel, ze mijejici auta asi na prvni pohled musi poznat, ze jsem urcite Cech a ani jsem netusil, ze jsem vlastne asi naopak "IN" ;-D

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: VladaS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    HAHAHA
    no, nemysli, "papousci" sou k smichu i tady ;)
    *pokud samozrejme nejedes nejaky brutal cyklo zavod

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Loni jsem takovéhodle cyklistu potkala v Praze - byl přesně ve stylu "Harlekýna" - celý byl posetý krásnými barevnými kosočtvrci. Jen si nasadit červený nos. Vrcholným číslem bylo, když vytáhl i čapku ve stejném provedení.
    Jela jsem zrovna na sraz s úplně neznámou skupinou a trošku mě polévalo horko, když tenhle člověk konzultoval s nějakou známou v metru naprosto stejnou trasu, kterou jsem měla absolvovat i já. Nakonec jsem se rozhodla, že jestli tohle jede na stejný sraz, tak se asi neseznámím :o)))
    Naštěstí vystoupili o stanici dříve a pak jsme je potkali až v Pikovicích v hospodě :o)))
    Nikdy jsem si nemyslela, že je to tak důležité, ale tady jsem poznala, že čeho je moc, toho je opravdu příliš :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      Nechapu proc ti vadi ze ma nekdo karovanej dres???
      Pro nej si treba vypadala jako v pytli vod brambor...
      kazdej v necem jezdi nekdo v barevnym dresu nekdo v pytli nekdo nahej nechapu tu netoleranci budes asi nakolak ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší trapas

             

        Taky jsem si to dřív myslela, ale co jsem viděla tohle, tak si myslím, že přece jenom trošku umírněnosti neškodí. Je to stejné, jako když faldíkaté holky nosí bokovky a trička nad pupík - taky pohled nic moc...
        Jedna věc je, že si každý může nosit co chce a ať si to také nosí. Ale druhá věc je, že když někoho neznáme, tak si podle vzhledu na něj utváříme názor. No a tady může být ta nevhodně zvolená slupka trošku na obtíž...
        Neumím to vysvětlit, ale rozhodně to není o tom, že bych nebyla tolerantní...
        A proč jsou podle tebe nákoláci netolerantní?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší trapas

               

          to nemyslis vazne tohle: "Ale druhá věc je, že když někoho neznáme, tak si podle vzhledu na něj utváříme názor"
          takze kdyz nekdo pojede na kole v pytli tak si reknes ze je to magor a von to treba bude nejakej profesor hmm...
          saty sice delaj cloveka ale ne jeho charakter
          no vobcas mam pocit ze nakolaci jsou takova skupina co se navzajem podporuje i za cenu netolerance vuci ostatnim lidem na tyhle diskuzi skoda

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší trapas

                 

            Nesmíš to brát tak radikálně - napsané to vypadá velmi tvrdě a nekompromisně, ale realita je jiná...
            Neumím to vyjádřit, ale myslím, že tomu rozumíš - teda když budeš chtít, tak porozumíš tomu, co jsem tím chtěla říct...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Největší trapas

                   

              snazim se ale nejak mi to nejde ja treba jezdim v kvalitnim obleceni od firmy Fox je to hodne civilni a nemam problem vyrazit do hospody nebo jit na nakup.. pokud nekdo vyznava harapesky v duchu si rikam ze ja bych to mit nemohl ale asi se mu v tom jezdi dobre stejne jako me ve volnejsim strihu nevim ja bych si z toho nic nedelal pkud by na me nekdo cumel tak at si cumi .... a rozhodne si nedelam nazor na cloveka jen podle obleceni ve kterym jezdi spis me zajima jak jezdi

              [ Zpět ]
              Datum: 05.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Přiznej se, jaký profistáje je ten dres cos měl na sobě.
    Jestli to je diskaveryčenl, neslyšels takovej ten obdivnej šepot? "ARMSTRONG!"
    To by mnohé vysvětlovalo :-))))
    Přiznávám bez mučení, že já se po lesích a hájích proháním v barevných silničních dresech. Pro místní zajíce, srnky a dokonce jednu rodinu divočáka už nejsem žádnej exot a berou mě jako součást přírody. Občas si dáme závody.
    Do bajkšopů chodím vždy řádně oholen, v čisté košliy, pokud možno s kravatou.
    Obyčejné triko a kraťasy bych si nevoblíknul ani při požáru, natož když jedu mezi lidi nebo zvířátka.
    Adekvátně se obléknout je kromě kola můj druhý koníček.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    No abych upřesnil - někdo tu psal před časem o zážitcích z Holandska, kde naprostá většina používá kolo ve městě jako dopravní prostředek a je oblečená do kanceláří, obchodů a tam kde celý den pracují a ne pro jízdu na kole. V Berlíně jsem viděl pár mužů v oblecích ale ne tak masivně jako asi v Holandsku. Jinak jsou však všichni oblečeni přirozeně i v bavlněných traičkách a kraťasích. Proč? Protože s kolem v centru nesportují ale prostě se dopravují z A do B.
    Našinec je přece jen zvyklý na cyklodres i ve městě.
    K dalšímu dotazu: můj dres je ne-neznačkový, červeno bílý nebo žhuto černý, k tomu stejné cyklokraťasy- ale pršelo, tak jsem měl dlouhé černé cyklokalhoty s podélným pásem ve stejných barvách.

    Co se týká tolerance Berliňanů, ta je přece jen velká a asi jsem to byl já, co se cítil jako papoušek a tak jsem si myslel, že každý na mně zírá, úšklíbla se jen jedna dívčina, co jsem ji předjel těsně na cyklochodníku a bylo to asi spíše z úleku.
    Prostě si myslím, že jiná země, jiné zvyky-tedy jiný přístup k oblečení na kole ve městě.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vrána)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    A neni to jedno???:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      Co jako? Jedno ti může být naprosto všechno, záleží od tebe, Michale. Chtěl jsem informovat ty, kterým to třeba jedno není a je to zajímá. Příště se klidně vyhni odpovědím na to, co tě nezajímá, co myslíš? Ušetříš si tim hodně času :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vrána)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší trapas

             

        On to mozna myslel Michal tak, ze by ti jako mohlo byt jedno, zda ti lide koukaj a jak koukaj, vis? Me osobne by to jedno bylo. Jednou to je tvuj styl, tak proc ne?
        I kdyz se priznam, ze taky nemusim "pomalovany" cyklisty ala kanarek.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: mgt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší trapas

               

          Presne tak. Nejsem clovek, kterej by se ridil ostatnima lidma a nenecha si neco predkladat. A o hadrech to plati dvojnasob. A uz vubec mi nevadi, kdyz se na me nekdo diva a divi se...:-)
          Strakate dresy taky nemusim, ale hold jsou lidi, jenz si mysli, ze je to cyklisticke, protoze na zavodech takovej dres ma kde kdo...hold, je to jejich vec:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší trapas

             

        Promin, ale to je to, co si o tom myslim. Prijde mi to, ze je to preci jedno v cem jezdim. Nekdo ma strakatej dres, nekdo min barevnej a nekdo upocene bavlnene tricko. Ja na lidi nekoukam a nesoudim je podle toho, jak moc nebo jak malo strakatej dres maj. To je kazdeho vkus. Znam lidi, co maj ty klasicke, strakate dresy, co vetsinou vysi v tech obycejnych cykloshopech na stenach. A libi se jim to. A ja jim to neberu. Stejne jako kdyz nekdo jezdi v bavlnenem tricku a kratasech. Jen ho lituju, ze mu asi je pak pekna zima, kdyz je celej mokrej. Jenom tim rikam, ze je to jedno a kazdeho vkus.
        Me ty stare, osoupane manzestraky a flanelove kosile, co nosej rakusaci taky nesedi...ale neberu jim to a nebudu si je kvuli tomu brat za priklad. Kazdej clovek je svuj a kdyz usoudi, ze pojede do Rakouska v kostickovanem dresu a bude mu to pripadak v poho...tak at jede.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Možná důvod, proč dost lidí nejezdí v dresu - i když je to určitě praktická věc, je štěstí narazit na nějaké "neouchylné" provedení. Pokud by měl někdo tipy, kde takové "normální" prodávají, sem s nimi. Podobně jako sehnat kvalitní oblečení do přírody v nějakých "nefrikulínských" barvách.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šlojíř)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      Tak to nevím co by teprve říkali na Poláky.Ty září do dálky.Papagaj by jim mohl závidět.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: liška
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      JJ, souhlas. Sehnat kvvalitni veci bez napisu a v alespon trochu normalni barve je kumst.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší trapas

             

        Já mám dres v mé krásné modré barvě s bublinama na zádech a opravdu si to nemůžu vynachválit....
        Na mě taky koukali dost divně, když sem si proháněl po Bílých Karpatech v tom mém modrém looku a tvářil se děsně drsně, babky si mohly krky vykroutit, teď je mi to jedno i když jedu vlakem... tam mě to trochu rozhodilo...
        U nás je to normální, kor když v lidlu koupíte dres za dvě kila....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší trapas

               

          Ze by reklama na O2???:-) Tys jim reklamu vozil driv nez vznikli....takze jsim jim hooodne pomohl. Bejt tebou, tak si reknu o poradne tucnej honorar!!!:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      Mluvíš mi z duše, když jsem si kupoval sportovní oblečení a po předvedení několika kousků jsem řekl prodavačce že na tom chybí jenom šaškovské rolničky tak se bůhvíproč tvářila uraženě ;-) Mne se prostě různé "modní" barevné kombinace nelíbí a dávám přednost jednobarevnému i když výraznému barevnému provedení (aby mne na silnici bylo vidět).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Ad Vrána a trapas v Německu ... velmi jednoduché a prosté. V zemi kde jsou lidé, kteří jedou do práce a z práce na kole v normálním oblečení, takže pohodovým stylem aby se nezpotili a mají to jako ekologický dopravní prostředek, je výskyt bikera v centru města celkem neobvyklý. Je to asi jako kdyby se tam projíždělo auto kategorie DTM, každý se otočí a bude si říkat "co tu dělá, nemá být na okruhu ?". Nezapomínej, že Rakušáci jsou velmi citliví na "work-life balance" a nespojují účelovou dopravu se sportem tak často jako Češi, protože si na to najdou čas separé.

    Ad "nenápadné oblečení". Aktuálně s manželkou nosíme "outfit" od Nike, a ačkoliv je to 100 % "bikerské" oblečení, tak u mě je to znát jen na dresu (a vypadá to neadekvátně kvůli nadváze :{{}, a na manželce dokonce tak, že byste řekli že je na zdravotní procházce lesem. Jednoduché barvy, decentní střih, vzhledově spíše free-style plážový styl. Málokdo znalý cyklistiky si vůbec všimne, že jde o účelový oděv, zvláště pak při jízdě samotné. Ale jak je něco obepnuté (elasťáky, silniční dres) a k tomu v kombinaci s křiklavou barvou, tak se nelze divit že tě považují za závodníka :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    No jo, jiný kraj - jiný mrav. Tady vládne přesvědčení že kolo je sportovní náčiní a kdo na kole není oblečený jako závodník je za blbce. Jenže kolo je především dopravní prostředek a na to se tady zapomíná. V Holandsku jsem nebyl ale v Itálii bylo cyklistů ve městech požehnaně a v dresu ani jeden, všichni se jenom ležérním tempem odněkud někam přepravovali.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      Kde jsi na to přišel, že kolo je především dopravní prostředek? Nejsem určitě sám a pro mě třeba je kolo výhradně jako sportovní náčiní. V podstatě kolo nikdy nepoužívám k tomu abych jel jen z bodu A do bodu, ale abych měl z toho sportovní požitek. A v bavlněnejch hadrech bych na kolo rozhodně nevlezl, protože je to šíleně nepraktický a nevhodný. Mimochodem v té Itálii jsi asi špatně koukal. Byl jsem tam na dovolené několikrát a neznám hezčí cyklistickou zemi a s takovou vysokou koncentrací cyklistů (silničářů) a všichni v barevnejch pomalovanejch dresech.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jenos)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Je to podobné, jako kdyby u nás vystoupil uprostřed města z auta borec bílé ohnivzdorné kombinéze s kuklou a s helmou na hlavě a šel si takto koupit do pekařství preclíky, taky by na něho každej civěl. V Německu, Holandsku a podobných končinách se jezdí na kole hlavně kvůli dopravě a ne kvůli nějaké extrémní námaze a sportu. Vidět borce s kravatama a holky s botama na vysokým podpatku šlapat přes město není vyjímkou, ale pravidlem. Naopak jsem za 1000 km po těchto zemích neviděl jedinýho cyklistu ve sportovním oblečení a akorát jeden měl přilbu (nepočítám-li sebe - ale nikdo na mě divně nekoukal:-) ).

    To, že u nás existují jedinci, kteří šíří takové bludy, že na kole se dá jezdit jedině ve speciálních hadrech, je jeden z důvodů, proč u nás tak málo lidí jezdí na kole ve městech (nemůžu jezdit na kole, protože nemůžu sedět v práci upocenej v cyklodresu, musím mít reprezentativní oblečení, nemáme v práci sprchu a podobné absurdní výmluvy) a potažmo toho, že radnice neuznávají možnost přepravy po městě na kole.

    Prostě stejně tak jako si minimum lidí koupí pro normální přepravu po městě speciální oblečení do auta (a jestli, tak maximálně boty a rukavice) nebo na chůzi na tramvaj, přestože by to možná bylo v okamžiku jízdy či chůze pohodlnější, stejně tak jako nikdo nepotřebuje jít do sprchy po půlhodinové jízdě autem (ale automobiloví závodníci se taky jistě značně potí, stejně jako atleti-chodci, nebo i jen turisti, kteří za den ujdou i 50 km s těžkým batohem na zádech), tak také není _nutné_ mít superspeciální oblečení na kolo - a kdo tvrdí opak, je buď prodejce/výrobce nebo zakomplexovanec, kterej chce aby se právě on necítil v cyklodresu jako exot, aby takových bylo více. Nebo je na mentální úrovni řidičů aut, kteří nedokážou jet pomalu a i když nikam nespěchají, za každou cenu předjíždí, jezdí na nebo spíš nad hranicí povolených limitů a pokud jim v zatáčce nezapískají gumy, mají z toho mindrák. Pár evropských států jsem již na kole navštívil a musím říct, že takovýchle řidičů je skutečně nejvíc u nás a na Slovensku. Asi je to nějaká mentalita národa.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      Dle meho musis rozlisovat dva druhy lidi (pokavad jde o tohle tema). Lidi, jenz maji kolo jen jako dopravni prostredek (do prace, na nakup, za babickou, za milenkou...) a na ty, jenz maji sportovni ambice. Ten prvni druh se asi moc nezpoti, takze proc by nemohl mit normalni veci. I ja to tak delam (ale v saku a v kravate jsem jeste na kole na jednani nejel:-) ). No a pokavad mas sportovnejsi ambice (odpoledne, kdyz prijdes z prace a sundas sako) je dobre mit na sobe hadry, jenz ti zajisti urcity komfort. A zde je dobre nosit ruzne termopradlo, hadry jenz saji pot a udrzuji te v suchu, ruzne windstopery... Neznam nic horsiho nez mokre bavlnene tricko a vitr...brrr. A kdyz jsem driv behaval, taky jsem nosil bavlnene tricko a mival diky mokremu tricku do krve rozdrasane bradavky. Neprijemna bolest a tezko jsem se tech odrenin zbavoval.
      Takze clovek musi myslet, co bude delat. Kazdopadne se na kole da jezdit jak v normalnich hadrech, tak i ve funkcnich.
      Mimochodem, ty strakate dresy jsou vetcinou z umelotiny, takze kdyz to das na hole telo, tak je ti to uplne na prd.
      Jo, jinak prodejce nejsem...jen uzivatel, co rad urcitej komfort.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Největší trapas

             

        nevím, proč se hned tváříš jako potrefená husa, vždyť říkáš totéž, co já, na běžnou jízdu na kole NENÍ NUTNÉ mít speciální oblečení. Já mám taky spd boty, helmu a tričko moira. Ale pokud nejedu někam 150 km a jedu třeba jen 30 km po městě po obchodech, tak jedu prostě v tom, co mám zrovna na sobě (akorát poslední dobou většinou přidávám helmu, ale nikoliv z důvodu pohodlí, navíc třeba v Holandsku bych asi jezdil bez, tam je to fakt zbytečný). Když jsem jezdil ještě do školy, tak jsem byl zpocenej jen v případě, že jsem třeba zaspal a jel jsem 2x rychlejc než normálně. A i normálně jsem jezdil tak, že jsem tam byl dřív, než kdybych jel šalinou. A jezdil jsem na 60 let starým zarezlým kole. A za každýho počasí (za mrazu i horka, za deště i sucha). A párkrát i v saku a kravatě. Nikdy jsem s tím neměl žádnej problém (s vyjímkou těch spěchacích jízd, kdy jsem si ovšem říkal, že radši přijdu zpocenej, než o 15 minut později).

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2006
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší trapas

               

          To neni reakce potrefene husy, ale info, jak to chapu ja. Proto mi neprijde divne, kdyz nekde nekoho potkam ve strakatem dresu. Je to jeho vec a muj sumak:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší trapas

                 

            Navíc "potrefená husa" je docela příjemná hospoda - sice trošku dražší, ale rozhodně se tam dobře jí a pije :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 05.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Největší trapas

                   

              A "U vystrelenyho oka" to znas?:-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 05.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal*)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Největší trapas

               

          Já Michalovu reakci chápu, to jak jsi napsal svůj příspěvek bylo velmi jednostranné, asi tak jako když někdo tvrdí, že na kole se dá jezdit jen ve speciálních hadrech, tak ty jsi tvrdil pravý opak. Michal to napsal velmi dobře, jen s tím rozdílem že ty typy lidí nejsou dva, ale tři.
          První jsou lidé, kteří využívají kolo zásadně jako dopravní prostředek. Ty osobně obdivuji nejvíce, že jsou ochotní se vzdát výhod a komfortu auta (na které by v těch zemích bez potíží peníze měli) a jezdit na kole.
          Druzí jsou ti, kteří to mají jako sportovní vyžití, nebo mají dokonce i nějaké sportovní ambice. Tam je investice do účelového oděvu opodstatněná.
          Třetí je takový hybrid, kam se řadím i já osobně. Tzn. beru to jako sportovní vyžití a zároveň se snažím využívat kolo i jako dopravní prostředek tehdy, kdy je to pro mě dostupné. Bohužel to nejde vždy. Prostě nedokážu jet jako ty rychlostí "poloviční", vždycky jedu naplno vzhledem k trase kterou mám před sebou (občas to neodhadnu a pak ani nedojedu). Prostě rád spojuji účelnost s ohleduplností k životnímu prostředí a zároveň mám alibistický pocit že dělám i něco pro sebe. A v takovém případě se raději budu cítit pohodlně a budu na sebe poutat pozornost kvůli cyklistickému dresu a klapajícím hřebům na tretrách, než abych byl terčem obdobného zájmu kvůli tomu, že mám na sobě veškeré oblečení totálně durch a smrdím jak tchoř. Takže asi tak.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Největší trapas

                 

            já jsem rozhodně netvrdil, že se na kole dá jezdit pouze v civilním oblečení, ani to, že by to bylo pohodlnější či jakkoliv jinak lepší. Ale prostě jsou lidi, kteří se mezi ostatními lidmi v na první pohled cyklistickém oblečení cítí divně. A pokud slyší ze všech stran názory, že se v jiném než speciálním oblečení na kole jezdit vůbec nedá, tak na kolo radši ani nesednou (rozuměj - když jedou třeba do kavárny, do zaměstnání, do divadla, na koncert atd., jezdí jen na bezcílné sportovní vyjížďky na kole).

            Možná patříš mezi lidi, kterým je skutečně úplně jedno, co mají na sobě a kteří klidně přijdou na slavnostní recepci v umaštěných montérkách (nebo ve strakatém cyklodresu), ale věz, že takových lidí skutečně není mnoho.

            Ano, potvrzuješ to, co jsem napsal výše: nedokážeš jet napůl a vždycky jedeš naplno - v tom je právě ten problém, přesně to na co u řidičů aut nadává 90% cyklistů u nás - je to prostě asi opravdu nějaká národní vlastnost: "i když nespěchám, jedu naplno, předjíždím přes plnou čáru, nedávám přednost chodcům ani cyklistům, to mě nebaví, mě baví jen jet co nejrychleji, ne se táhnout za někým, kdo jede v obci jen 48 a mimo obec 85, já chci jet" - a z tohoto pramení veškerá frustracea agresivita na silnicích.
            Mě taky baví jezdit naplno (na kole i autem), ale taky mě baví jezdit tak, že si jen tak sedím, nejedu po rovině 35 ale třeba jen 20, pokud vím, že někde budu muset stejně zastavit, jedu na dojezd a třeba ani nepoužiju brzdy, koukám po krajině a užívám si to. Pokud nikam nespěchám (proč zrovna v naší vlasti všichni furt někam spěchají??), tak se i tímto způsobem dopravím na místo za 150% času, než kdybych jel naplno (na červenou stejně musím stát stejnou dobu atd.). A jestli jedu 20 minut nebo 30? Není to jedno? Kdybych se v cíli chtěl převlíct a osprchovat, ztratím tím víc času, než těch 10 minut, které naženu rychlou jízdou.

            Takže když to shrnu: Na sport určitě sportovní oblečení (i když taky nemusí být 100%), ale to, že jedu na kole na koncert, do práce, do hospody, to NENÍ SPORT, stejně jako není sport když jedu na koncert, do práce či do hospody autem (a taky si na to neberu kombinézu, přestože by třeba byla pohodlnější).

            [ Zpět ]
            Datum: 06.09.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Největší trapas

                   

              Já taky neumím jezdit tak, abych se nezpotil. Vždycky mám takový zpocený "zrcátko" pod báglem. Ale dres na cesty po Praze nenosím (s výjimkou cyklojízdy teda). Ono je taky možný používat Old Spice, ten by měl podle reklamy vydržet tolik co ty.
              Jo, a neznamená to ještě, že porušuju předpisy. Přesně v souladu se zákonem: Jen takovou rychlostí, abych byl schopen vozidlo zastavit na vzdálenost, na kterou mám rozhled.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Největší trapas

                   

              Tak s tímto tvým příspěvkem naopak na 100% souhlasím. V autě už jsem se naučil nespěchat, vím že to za to nestojí. Na kole bohužel nejezdím "do práce - na koncerty - na nákupy (vyjma cykloshopu ;o)", ale převažují u mě vyjížďky s cílem přepravení se, než bezcílné sportovní vyjížďky. Jen jedu na kole tehdy, kdy z toho mohu udělat vlastně sportovní vyjížďku, pořádně se vypotit a v cíli si klidně dám sprchu a převléknu se, pokud je možnost. Pokud není, jedu MHD, pěšky nebo autem.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.09.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    A nemel jsi na sobe nahodou kanarkovy dres Phonak? :-) to bych se ti smal taky...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mig_all)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Největší trapas

         

    Mala zkusenost z jizd do prace a zpet (kdy nejezdim v dresu a vetsinou i bez prilby) : projizdim po hlavni pres jednu krizovatku, kde se pripojuje vedlejsi silnice. Minimalne 1x za 3 dny me nekdo malem sejme autem, protoze neceka, ze chlapik v civilu muze jet rychle. Kdyz pres tu samou krizovatku jedu v dresu a s helmou, NIKDY se mi nestalo, ze by me nekdo jen omezil, natozpak malem zabil. Mozna ma vyznam se zamyslet i nad timhle.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Největší trapas

           

      hele mas pravdu jezdim do prace v cyklo harech a v prilbe a musim rict a zaklepat ,ze jsem zatim problem s rdici nemel maji respekt kdyz vidi ze nekdo jede skoro stejne rychle a ted potech upravach v pravidlech jsou jako beranci

      [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hayes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024