reklama

Merida Carbon Race-V

Je to něco jako láska na první pohled. Byl jsem až v mém hlavním městě, chtěl by tam bydlet každý, a najednou koukám. U stropu tam visí Merida Carbon Race-V. Původní cena cca 62 tis sleva na 50 tis. Kč. Ne, že bych jí jako kupoval, ale testnul jsem prodavače na co jako takové kolo je. Tvrdil, že na ježdění terénem s baťůžkem na zádech. Je to samý carbon, váží to 11,6 kg. nemá to kotoučovky. A je to na stránkách Meridy k vidění. co byste tomu říkali, na co je takové kolo.

[ Zpět ]
Datum: 29.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
  • Re: Merida Carbon Race-V

         

    Byl jsem na dovolene a v Brne na Vodni ul. jsem videl Meridu karbon, celopero, Mission Carbon Lite D. Sleva ze 74.000 na 59.000. Hezoucka.
    http://www.merida-bike.cz/prodej/mission-carbon...
    Tipnul bych si, ze je taky na jezdeni :)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlas.vasek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Carbon Race-V

           

      Ta moje není celopero. Ale překvapuje mne, že říkáš, že to je t a k y na ježdění a já blbec myslel jak to vypadá, když se opře u nějaký kavárny. o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        Asi bych mel trosku strach, ze by takove kolecko od te kavarny zmizelo samo a "race" rychlosti :)
        Ja kdyz se nekde s kolem zastavim, musim na nem bohuzel skoro nechavat jednu ruku polozenou. Tak trosku pakarna :(

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Carbon Race-V

         

    Na 11,6 kg nemusis kupovat karbonove kolo. Bratrankuv zavodni Stumpjumper ma 11,5 kg a urcite stal min :)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Carbon Race-V

           

      Moje Merida Champion LX má 12,2 kg a také není z carbonu, zato má kotouče, takže kdybych je sundal, tak se na tu hmotnost dostanu také, akorát cena byla 25 t Kč.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Carbon Race-V

         

    No jen malá oprava já bych v hlavním městě nechtěl bydlet ani ZADARMO!!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Carbon Race-V

           

      V mém hlavním městě (ČB) by chtěl bydlet každý. Jezdí tam trolejbusy, jsou tam úřady, všude samé vedení, jako v Praze.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        Tak tos byl u Šírera. Taky tam chodim na ten karbon toužebně koukat.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kominík*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        ...kromě mě teda

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (K.I.Prachenský)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Merida Carbon Race-V

               

          na tohle město máš hrozné vzpomínky, ale to až po jídle... :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cam)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Merida Carbon Race-V

                 

            nerad se pouštím do riskantních toulek, už vůbec ne po tomhle městě

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (K.I.Prachenský)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Merida Carbon Race-V

                   

              tím méně po jevišti :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 30.08.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (cam)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Carbon Race-V

         

    Dlouho jsem zvažoval, jaký karbonový rám si koupím. V úvahu přicházel FS rám od Marcuse Storcka - např. tady :
    http://www.x-bikes.cz/index.php?id_zbozi=1296...
    nebo HT rám Giant XTC Composite. O tom prvním jsem přemýšlel možná víc jak dva roky. Naštěstí! Pak mi došlo, že při mém stylu jízdy by ten rám asi moc nevydržel. Asi to znáš taky - řítíš se někde z kopce, šutry lítají na všechny strany a každou chvíli tě nějaký trefí zespodu do rámu. Mám od nich ve svých duralových rámech slušný díry. Dostat takhle pár zásahů do karbonu, asi by šel rám brzo do kytek. Škoda, na pohled jsou to krásný kousky...
    Ale letos v létě jsem to stejně nevydržel a koupil si aspoň karbonovou vidli Pace 100 mm. Mám ji na HT a zatím vše přežila bez úhony (ťuk ťuk ťuk - abych to nezakřiknul).

    Na tý karbonový Meridě bych musel změnit styl jízdy i některý terény - a to se mi nechce.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Carbon Race-V

           

      Nekde uz jsem psal, co mi rikal jeden znamy z cykloservisu- ramy u

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Carbon Race-V

           

      hm, neco jsem nechtene zmackl, tak pokracuju :)
      ty ramy u Merid- spodni hranaty profil je idealni prave na prorazeni od kaminku, a to jak dural, tak karbon. Navic jsou tenke jak z papiru, takze uz jich takhle k nemu par ruplych doslo.
      Sam mam karbonoveho Gianta, ale festovni trubky a kruhovy prurez trubek, setreni kola je pro me cizi slovo. Az na par skrabancu vsechno OK. Naopak ram prezil nekolik peknych kopancu, ze by se mozna jeho duralovy kolega uz odporoucel, je daleko houzevnatejsi.
      Nemuzes smahem odsoudit vsechny karbonove ramy jen kvuli materialu, zalezi na mnohem vice faktorech. Spousta karbonovych DH, FR nebo enduro strojů jsou toho prikladem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        No já vím. Však už jsem se byl párkrát kouknout v 69 na Spešla S-Works SJ FSR. Jestli ho koncem září nějak výrazněji slevní v rámci podzimních slev, tak nevím, jestli to ustojím abych ho nekoupil. Ach jo, to bude zase průvan v peněžence...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        Tak tak. Když jsem si kupoval karbonová řidítka, tak jsem chtěl zkusit co vydrží, než se na ně spolehnu. Tak jsem s nimi zkusil říznout o hranu kovového stolu v dílně a nic, vydržely stejně jako bych to čekal od hliníku nebo duralu, i když na CrMo to asi nemá. Ale pokud se z takového materiálu dělá rám, tak bych se nějakých kamínků nebál, musí to vydržet mnohem víc. Samozřejmě jak se začne zeštíhlovat a ještě se nezvolí nejvhodnější profil, tak si dokážu představit že třeba 300 gramů rozdíl na karbonovém rámu už je hodně znatelný ve výsledné odolnosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merida Carbon Race-V

           

      Karbon je krasny matros a kazdeho spravneho cyklistu (patri tam i biker) zahreje celokarbonak. Ale ja bych do nej nesel. Bojim se kaminku, narazu a buh vi ceho. Predstava, ze bych blbe najel na sutr a rupl mi karbon za cenu mirne ojeteho auta...auu. A ze se tak stat muze... Videl jsem rez ramem z karbonu a je to fakt skorabka. A videl jsem uz i ramy, ktere jednoduse ruply. Dle meho...zlatej dural. Ma i jednu "vyhodu". Kdyz se mu neco deje, tak to da o sobe vedet...vetsinou vydava divne zvuky, ktere se siri konstrukci. Karbon ne. Jedes a najednou brousis bradu o zem, protoze se ti v mziku zlomi ram.
      Kdyz je dobre udelanej ram z duralu, tak je to asi to nej, co muze byt. A navic, vahovej rozdil minimalni, tak proc riskovat karbon?
      No...ale kdybych chtel opravdu fajnej matros, tak jdu do Ti:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        A nejhorsi jsou predsudky :) Ja bych treba uz nesel do duralu (i kdyz ani do karbonove Meridy).

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Merida Carbon Race-V

               

          Ja bych sel do titanu a dal bych souboj Titaaanu:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.08.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Merida Carbon Race-V

                 

            :)))

            [ Zpět ]
            Datum: 30.08.2006
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Merida Carbon Race-V

             

        Nejde o váhu, ale o vlastnosti. Na carbonovým rámu se musíš projet. Asi tě hodně překvapí rozdíl v komfortu při perfektní tuhosti. Dural tě daleko víc \"vytřepe\" .

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peepee ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Merida Carbon Race-V

               

          Jezdil jsem na oceli, duralu, titanu i karbonu a na VS jsem o tom delal i rocni semestralku, takze mozna vim o cem pisu...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (imrvere neprihlasenej Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Carbon Race-V

         

    Tak já nevím jestli už jsem se zase neodláskoval. Vypadá to podle vašich vyjádření, že to je taková slečinka a do hor se nehodí. Ne, že bych předpokládal, že s ní budu zacházet nějak drsně, na to už věk nemám, ale že by mi praskla, tak to bych se teda bál. Fakt je, že bych ji občas nosil a lehká mi připadá. Připadala mi, že by pode mnou byla taková pružná a podavač tvrdil, že při záběru je i pevná.
    Je z toho tedy otázka, která bych se divil kdyby tady už nebyla. Karbon nebo ne? A to kdybych řekněme chtěl téměř jednoúčelové kolo do Alp, do terénu. Nikdy žádný nosič, ale váha jezdce s Deuterem a nářadím tak 100 kg.
    Zkoumám to proto, že jsem nějakej moc vydrncanej a trochu jsem radši přerušil ježdění.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Merida Carbon Race-V

         

    Karbon je hezká záležitost, ale zatím nic pro mě. Ještě nějakej rok bych počkám. Ceny sice dolů nepůjdou, ale technologie se pořád zdokonaluje. Například zrovna Merida oznámila, že pro modely 2007 změnila vytvrzovací hmotu a zvýšila odolonost proti průrazu o 40%. Viz http://new.mtbs.cz/Biketech/Technews...
    Pokud bych uvažoval o silničce tak tam bych se až tak nebál, u MTB se zatím bojím.
    Navíc, když se podívám na trendy, tak je asi nejlepší strategiíí kupovat kola jednou za 3-4 roky. To je akorát doba, kdy komponenty dosluhujou a vývoj v materiálech, vzhledu pokročil dál. Takže po čtyřech letech je kolo nejen zhuntovaný, ale je i morálně zastaralý.
    O tom, že s karbonem jde pořád o riziko svědčí i pád R. Virenqa, kterýmu praskla vidlice.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

420 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024