reklama

O lehokolech v tisku

Tak jsem omylem narazila na článek o lehokolech. Prvotní zajásání se vmžiku proměnilo v "pláč". Jestli se novináři připravují před napsáním článku jako onen neznámý z Hospodářských novin, pak asi přestanu číst noviny úplně...
Tož posuďte sami: http://vikend.ihned.cz/1-24-14921300-v00000_d-8d
(článek je ze 17.9.2004 a ještě visí)

[ Zpět ]
Datum: 29.08.2006
Autor: evan
  • Re: O lehokolech v tisku

         

    Podobných PR článků na pana Finkeho se v té době objevilo víc, vždycky plných omylů a nesmyslů. Nakolik jen napáchal tenhle cimrmanovský průkopník slepých cest a nakoli autoři článků - redaktoři novin, to je těžké odhadnout. Každopádně tvrdit v roce 2004 že to u nás nikdo nedělá a že dovezené stojí nad 100 000, to je už opravdu hodně mimo. Je vidět, že novinové články je potřeba číst s notnou dávkou opatrnosti. Podobných pocitů se člověk dočká vždy když si přečte o něčem čemu trochu rozumí. Už jsem se přestal rozčilovat nad celostránkovými reklamami na Greenpeacáky tvářícími se jako seriózní článek o energetice a podobně.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O lehokolech v tisku

           

      Nechci tvrdit, že jajkákoliv publicita je přínosem, ale pokud bys chtěl, aby článek byl opravdu zasvěcený, musel bys ho napsat sám nebo třeba Eva či Láďa. Článek není úlpně špatný - sice trošku jako Finkeho reklama, ale sám od sebe asi žádný novinář o lehokolech nenapíše. Až nás bude po republice jezdit pár tisíc, třeba se i přístup novinářů změní. Obzvlášť, pokud příští rok vyhraješ závod na Spezi. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O lehokolech v tisku

           

      Vidíš, to mě nedošlo, že by tu disinformaci v článku mohl napáchat samotný pan Finke. Asi v té době neměl internet...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O lehokolech v tisku

             

        Četnost náhodných setkání s jiným lehokolem už začíná růst, aspoň v Brně, ale stále platí, že bez internetu se o tom nedovíš v podstatě nic ani když jedno vlastníš. A v roce 2004 se člověk bez internetu u nás ani nedozvěděl, že to existuje, natož aby věděl o Azubu, pravidelných srazech nebo vlastnostech zcela odlišných koncepcí kol. A novinář co musí vyprodukovat dostatečný počet článků denně nebo týdně určitě rozsáhlé pátrání nepodnikne, pokud dostane velmi obsáhlé informace od jednoho zdroje.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • sorry Láďo

         

    Samu mě překvapilo, že jsem na článek z HN narazila teprve teď. Ale ještě více mě překvapilo, že článek má vyvěšený i Láďa Bláha na webu
    http://www.lehokolo.com/view.php?cisloclanku...
    a já na to přišla zase až teď. No nic. Asi blbě hledám.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O lehokolech v tisku

         

    Myslím, že "pláčeš" zbytečně.
    Jako laikovi, mi ten článek až špatnej nepřipadá.
    Samozřejmě, ten človíček si krapítko zvýšil teplotu svojí polívčičky, zároveň ze sebe tak trošičku udělal bláznivě naivního snílka a podivína.
    Mám pocit, že se snaží vyvinout něco na způsob kaoptovaných motorek s vyklápěcíma postranníma kolečkama. Ty se vyklápěj jen při zastavování. Je otázkou kolik bude celý mechanismus vážit, a nakolik je vůbec na lehokole nutný.
    To, že článek vzniknul je dobře. Přinejmenším na existenci lehokol upozornil. Koho to zajímá, má možnost pátrat na internetu a názor si případně opravit.
    Ostaní možná článek ani nedočetli.

    Pokud bych usiloval o to, aby se lehokola dostala do povědomí širšího okruhu lidí, nebál bych se oslovit všechna dostupná media.
    Co třeba pozvat TV stanice (klidně všechny) na některý ze srazů. Nebo napsat článeček do novin, případně jim dát předem na vědomí, co se chystá.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O lehokolech v tisku

           

      Předchozí organizátoři srazu a předpokládám i letošní organizátor usilovali/jí o zviditelnění lehokol v médiích. Výsledek - zájem maximálně kabelovky a místního plátku.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.09.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O lehokolech v tisku

             

        Přesto to stojí za pokus, s rostoucím počtem účastníků a s tím, že to bude v Praze (co není v Praze pro většinu velkých médií neexistuje), by to mohlo dostat šanci třeba i na stránku kuriozit v nějakém časáku:-).

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2006
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O lehokolech v tisku

             

        No usilovali je dost silne slovo. TO kdybychom delali, tak to videt bude, to si piste, jenze to bere furu zasu.
        Ovsem pekne se obleknete a nalicte, je mozne ze tam letos bude pobihat stab dokumetaristu nad prispevkem do znameho serialu pro jednu velkou stanici.
        Veci se uz konecne zacinaji dit i samy od sebe.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada lehokolo.com)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: O lehokolech v tisku

               

          Vezmu si své nejlepší tričko vpředu jen se dvěma fleky od kari :-).

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: O lehokolech v tisku

               

          Neradse nechávám filmovat. Mám pocit, že je to škoda filmu, taky by jim mohla prasknout kamera a pak by to bylo na mě. Ale zkusím si přemáchnout triko a i se teda vykoupu, i když jsem to původně plánoval až na Vánoce.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2006
          Autor: Jirka-As
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O lehokolech v tisku

           

      Potěšující informace-o lehokolech se píše už i v dětských časopisech a to konkrétně v zářijovém čísle 21.století Junior, krátká zprávička o nadšencích,kteří si je konstruují sami.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Iva)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O lehokolech v tisku

         

    Tak s panem Melničukem, autorem článku jsem osobně mluvil po telefonu. Zavolal mi po té, co jsem mu poslal dosti rozhořčený e-mail. Moc dobře o Azubu věděl, protože dostal od Aleše souhlas použít fotografii tandemového lehokola. Stejně tak Finke moc dobře o Azubu věděl už v roce 2004, protože pravidelně postával a pokecával u Aleše na stánku. Dodnes však ani vidu ani slechu po některém z jeho výtvorů. Článek byl napsán v závislosti na pořad Dvanáct statečných o průkopnických podnikatelech. V tomto směru už se naštěstí svět také tak trochu hýbe.

    Na článek je lépe zapomenout a produkovat lepší.Doufám, že brzy splodím několik článků o našem putování po Albánii a Kosovu. To by mohlo vrhnout mnohem lepší světlo na lehokola v Čechách.

    Mimochodem, nemáte někdo k dispozici dataprojektor, který by se dal použít na srazu. Budou nějaké videa i fotky.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzagalla ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O lehokolech v tisku

         

    V dnešním Krkonošském deníku je článek o Alešovi. O tom, že Febio s ním natáčelo u jeho dodavatele rámů v Pardubicích.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O lehokolech v tisku

           

      Pošli odkaz nebo někam dej sken - Krkonošský deník je pro mě trošku nedosažitelný :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O lehokolech v tisku

         

    Uz vysly i clanky ve Slovackych novinach, Mlade Fronte atd. Velka Alesomanie :-) Dvanact odvaznych o Alesovi se na Prime bude vysilat nekdy na jare.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzagalla ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O lehokolech v tisku

           

      Na Idnes vyšel dneska článek, viz http://cestovani.idnes.cz/nejpohodlnejsi-jizda... , docela zajímavá diskuze je u článku, jak je vlastně lehokolo děsně nebezpečný :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Holfi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O lehokolech v tisku

             

        Jo, ta diskuze mne dost pobavila. Fakt mám moc rád lidi, co mají jasný a pevný negativní názor na něco o čem vůbec nic nevědí. Hlavně mě bavilo, jak je to prej strašně nebezpečný. Zajímalo by mě jak to dělají se svýma dětma. To je vozí autem do školy a ze školy a kamkoli jinam kam potřebujou. Na lehokole jsem vyšší než většina 10-12 letých dětí a rozhodně širší a delší. Jestli mne podle nich řidiči přehlídnou, tak potom, když pustí děti samotný do školy tak jim podepíšou rozsudek smrti. Když nevidí mě, tak nevím, jak by chtěli vidět je :o)))) Na některých věcech je zkrátka lépe než na jiných vidět, že mezi námi žijí i blbci. Tahle diskuze byla jedna z nich :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.09.2006
        Autor: Jirka-As
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O lehokolech v tisku

         

    Dnes se objevila zprava na www.cykloserver.cz o rychlostnich rekordech. Reagoval jsem na tak na jinou poznamku, kterou maji v novinkach. Prectete si kdyz tak obe.
    http://www.cykloserver.cz/CykloServer/CsClNfo...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (honzagalla ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

287 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024