reklama

Cyklonabíječka

Dobrý den,

jsem aktivní cyklista, příznivce vícedenního putování "natěžko" a v poslední době jsem začal řešit problém dobíjení baterií na kole - konkrétně tužkové NIMH - světlo, LiION do fotoaparátu, popř. mobilu.

Na Internetu jsem se snažil najít již hotové řešení - našel jsem FV články, ale ty se mi moc nezamlouvají, preferoval bych dynamo (alternátor) s usměrněním volitelných buď pro NIMH či LiION.

Z časových a jiných důvodů by se mi hodilo již hotové řešení, než zkoušet něco dělat na koleni (ikdyž v případě nouze bych se o to také pokusil).

Byl bych vděčen za odkazy na firmy nabízející podobný výrobek, popř. na zkušenosti s lidmi, co něco podobného již mají - především co se týče stability baterií, nabíjení, životnosti, apod. jejich zařízení.

[ Zpět ]
Datum: 12.02.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
  • Re: Cyklonabíječka

         

    to jsem zvědavý jestli se někdo ozve
    , taky by mě to zajímalo :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklonabíječka

         

    Máš to tady:
    <a href="http://mobil.idnes.cz/mob_prakticky.asp?r=mob... target="_blank">http://mobil.idnes.cz/mob_prakticky.asp?r=mob...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklonabíječka

         

    A taky tady: <a href="http://cyklonabijecka.misto.cz" target="_blank">http://cyklonabijecka.misto.cz</a>

    [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklonabíječka

           

      Máš to odkoušeno?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklonabíječka

             

        nemám, jen jsem to viděl na netu

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklonabíječka

         

    Zdravím, já použivám cyklonabíječku CN12 již třetí rok k dobíjení mobilního telefonu na našich cykloexpedicích. Baterie NiMH v mobilním telefonu je nabita po 20 km jízdy, ale rychlost jízdy nesmí klesnout pod 10 km v hodině, při nižší rychlosti telefon hlásí přerušení dobíjení, což znamená zastavit, a znovu se rozjet, nebo vytáhnout konektor a znova jej zapojit, ale při rychlosti vyšší než 10 km v hodině. Cyklonabíječku je možné objednat na www: cyklonabijecka. misto.cz asi za 300 Kč. Dynamo mám NX50 v předním náboji. U Lion baterií to chce udržovat konstantnější rychlost. Po třech letech jsem s tímto řešením spokojen.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdeněk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

282 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024