reklama

padanie retaze

mam novu meridu a pada mi tam retaz na strede dole s najmensieho. logicky v servise/obchode vzdy pozru dorazy trochu ich nastavia ale vysledok je ten isty, retaz stale pada... no stale, obcas, ale lezie to na nervy. netusite cim by to mohlo byt? je to ozaj len tymi dorazmi presmykovaca? alebo moze byt problem aj inde?

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (pesal)
  • Re: padanie retaze

         

    podobný problém se tuším řešil i tady:
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=3227...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: padanie retaze

         

    Pokud ti jde opravdu jen o to, že ti přiřazení občas spadne řetěz, viděl bych to asi stejně jako ti v onom servise. Chce to pravděpodobně si s přesmykem pohrát a možná i trochu přitáhnout lanko. Možná to chce jen čas, aby se vše usadilo jak má, když píšeš, že máš nové kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: padanie retaze

           

      kupoval som dva biky, su uplne rovnake. pre seba a pre zenu a robi to iba na jednom. asi skusim este sa pohrat s tymi dorazmi

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pesal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: padanie retaze

             

        Ještě jsem si vzpomněl, že kamarádovi něco podobného dělala příliš dlouhá osa středu. Když pátral po příčině proč mu padá řetěz dostal radu ať si dá řetěz na prostřední převodník a vzadu na prostřední pastorek (tehdy měl sedmikolo) a při pohledu zezadu se řetěz nesmí křížit. Když vyměnil střed a seřídil dorazy, bylo po problému. Ale to by se snad na nové meridě stát nemělo.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: padanie retaze

               

          no naldit sa to neda, reklamoval som to. skratili retaz a vymenili spodnu pilu. vcera sme boli bikovat a zene to padlo zas a prvy raz aj mne, tak uz neviem... nove meridy za 20.000

          [ Zpět ]
          Datum: 08.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pesal ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: padanie retaze

                 

            Co je tam za kliky??????

            [ Zpět ]
            Datum: 08.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: padanie retaze

         

    Tiež mám meridu a včera mi padla reťaz (prvýkrát). Mám také podozrienie, že prešmykač pri preradení zo stredného na malý tanier, tú reťaz doslova prehodil cez ten malý. Asi moc silná pružina alebo čo. Robí to tuším len keď veľmi rýchlo cvaknem páčkou prehazovača, lebo pri "pomalšom cvaknutí" sa mi to ešte nestalo (čo je drvivá väčšina prípadov) .

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: Michalič
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: padanie retaze

           

      Na konkrétní otázku odpověď nedostanu,tak to je pak těžké něco poradit....

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: padanie retaze

             

        Ja len že sa mi to stalo včera. Zatial som to neriešil. Podľa mňa sa to bude dať riešiť zoštelovaním lanka v kombinácii s dorazmi.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.10.2006
        Autor: Michalič
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: padanie retaze

         

    No napada me jeste jedna vec, zpusob razeni. Snad te to nijak neurazi, ale koneckoncu se to parkrat stalo i me na zavodech. Kdyz radis ze stredniho prevodniku na ten maly, nemuzes mit retez zhruba na poslednich dvou nejvetsich pastorcich vzadu. Je potreba preradit napred na prevodnicich, az potom vzadu, pak retez nepada. Jestli to neni tvuj pripad, tak se mrkni na ty zminene dorazy presmykace, event. spatnou retezovou linku diky nevhodne sirce stredove osy.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: padanie retaze

         

    V mém případě nepomohlo žádné ladění a štelovaní ale až pořádný pohled na zuby nejmenšího tácu. Ukázalo se, že jeden zub je vyhnutý směrem k střednímu tácu. Po narovnání padání řetězu zmizelo.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024