reklama

žádost o radu - ovládání uzamykatelné vidlice

Jako úplný začátečník žádám o radu, jak správně ovládat a využívat olejovou uzamykatelnou vidli. Na horském kole RST Gila TnL a na crossu RST TR-PROI TnL. Na levé straně je černé otočné nastavování +..- a na pravé červené vícekrokové ovládání zamykání. Může mi prosím někdo vysvětlit princip - čím přidávat na tuhosti, čím ubrat a zda a jak oba ovladače (pravý, levý) kombinovat. Zda je dobré ovladač zamykání využívat jen v krajních polohách (zamčeno, odemčeno) nebo využívat i mezikroků tohoto "zámku".

Předem moc díky
Tomula

[ Zpět ]
Datum: 23.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (fkabl)
  • Re: žádost o radu - ovládání uzamykatelné vidlice

         

    neznám konkrétně jmenovaný vidle ale usuzuju na toto: "+" a "-" na korunce nad levou nohou je pro nastavení tvrdosti "pružiny" dle hmotnosti jezdce a dalších pořadavků(nevim jestli je tam ocelová pružina) a nad pravou nohou je ovládání útlumu komprese, což se nijak zvlášt markantně neprojeví když se ve stoje budeš snažit vidli stlačit ale až když při jízdě dojde k nárazu zespod při přejezdu překážky.
    nerad bych se ale pletl, pokud ano tak mě opravte, může to být u této vidle jinak:) mám zkušenosti spíš s manitou...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (...vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: žádost o radu - ovládání uzamykatelné vidlice

         

    Nemám zkušenost s tímto modelem, ale mám RST Gila SL. Rozdíl v tom, že zamykání je jen dvoufázový (ON/OFF).
    Podle mě by sis měl nastavit nad levou nohou tim černym koleckem vyhovujici odpor podle vahy. To tak, že nevadí, když to bude hodně měkký, ale nesmí se stát, že by vidle zapružila nadoraz (zasunula se na maximum, vrškem až na prachovky). Počítej s nějakou rezervou, protože před jízdou nevivineš na vidli takový tlak jako třeba při skoku. Nastavení černýho kolečka nalevo by mělo být univerzální a obvykle ho nebudes menit.

    Pak je tu to červeny kolečko, které je naopak pro rychlé donastavení v několika mezistupních až zamknutí (to tam nemam, proto pisi, co tvrdi vyrobce: www.rst.com.uk).
    Protože, když to často červenym zamykáš, tak by byl problém to po odemknutí zase kompletne nastavovat jako nalevo tzn. povolit to třeba o 1000 °.

    Takze shrnu: cernym nastav, cervenym doupravuj prubezne.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2006
    Autor: MI5
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024