reklama

Strešný nosič pre Meridu

Neviem si rady pri výbere strešného nosiča pre Meridu crossway 8800. Problém je v tom, že spodná rámová trubka má dosť atypický tvar (rozmer asi 52x47 mm) a na poklepanie sa zdá byť dosť tenká. Bojím sa aby sa nepremačkla. Zatial som uvažoval o Thule ProRide 591 alebo FreeRide 530.
Nosič z marketu asi neobčiahne rámovú trubku. Čítal som aj staršie diskusie, kde sa preberala možnosť upevniť nosič na piate dvere (ťažné nemám), kde sú tie bicykle nad zadnými svetlami. Lenže na Punte sú zrovna zadné svetlá hore. Ak sa to dá namontovať aj nižšie, tak to zase zakryje poznávaciu značku. Poraďte prosím. Vopred vďaka.

[ Zpět ]
Datum: 22.08.2006
Autor: Michalič
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Ahoj, letos na jaře jsem řešil stejný problém... Nakonec jsem koupil Thule ProRide 591 a jsem s ním maximálně spokojen. Je sice docela drahý, ale kvalitně zpracovaný, s tuhou konstrukcí, rychle a jednoduše se montuje, dá se zamykat a je na něj 5 let záruka. Jo a Meridu Crossway na něm taky vozím:o)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2006
    Autor: stenly
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    já mám Thule FreeRide, vozím na něm sice Meridu Mission speed, ale tvar trubky je asi v podstatě stejný jako u crosse, není nejmenší problém s uchycením

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: bikermann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Vozím stejnou Meridu už 2 roky na klasickém střešním nosiči z Hypernovy (tím pádem neznačkovém) a zatím je to naprosto bez problémů. Taky jsem měla strach, že je trubka moc silná, ale je to v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mufa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Já vozím Meridu (Matts Miami - horák) na úplně obyčejným supermarketovým nosiči - a v pohodě, bez problémů už tisíce kilometrů.
    On totiž ten "meriďáckej" rám když to trochu zjednoduším má trojúhelníkový profil, a tak stačí uchycení v jeho nejširším místě (v základně toho trojúhelníku) a není potřeba ho obepínat celý.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strešný nosič pre Meridu

           

      Přidávám se, vozím Meridu Matts 500 na totálně neznačkovým nosiči a nikdy žádný problém nebyl

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2006
      Autor: Kelib
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Ďakujem za odpovede. Bicykel je na rámovej trubke fixovaný vlastne len vočí bočnému náklonu. Na priamy ťah je upnutý kolesami o lyžinu. Takže na rámovej trubke musí ten upínák dobre sedieť hlavne aby z nej nespadol alebo nelietal a netreba ho doťahovať úplne na fest. Ak sa nemýlim.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2006
    Autor: Michalič
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Thule 530 koupíš za 16 stovek a mělo by se to do ní vejít
    A obsluha jednoduchá

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Yull)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Mám Meridu 8900 a nosič THULE FREE RIDE530. Zatím žádný problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tablet)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Kúpil som ten FreeRide 530 a úplná spokojnosť. Merida v ňom drží ako prikovaná. Viezol som ešte dva staršie bicykle v nosičoch z Tesca a tiež bez problémov.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: Michalič
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    ahoj, dneska jsem nějaký větší autu - asi nějaký Tranzit nebo něco podobnýho - měl na střeše čtyči nosiče na kola - nevím jaké značky - ale co mě udivila - ty nosiče neměl n střeše vedle sebe, ale za sebou - takže kola byla v nosiči napříč autem - muselo to mít děsný odpor. nikdy jsen nic podobnýho neviděla.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2006
    Autor: vodnarka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strešný nosič pre Meridu

           

      Tady bych viděla jediný vysvětlení - nekoupil si zahrádku, tady příčníky, a tak nosiče přidělal na ty "madla" co jsou na střeše...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Strešný nosič pre Meridu

             

        Jo, to je pravda, to by slo. Ale mozna taky nechtel kupovat dve zahradky. Anebo mu slo o to aby se vesel do nejake celkove vysky vozidla. ona je ta dodavka docela vysoka, urcite pres dva metry, s temi koly se lehce dostane nad tri metry....

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2006
        Autor: mgt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Strešný nosič pre Meridu

               

          To pak opravdu netuším, jak může podjet některé železniční viaduktíky - myslím tím takové ty staré kamenné. Já sama jsem si nedávno štrejchla "ovečkama" a to mám jen obyčejnou Fabii combi.
          Nebo moje bolest - u pumpy u Globusu a podobných marketů mají zpravidla nad kasama pověšený řetěz pro vysoká vozidla a jednu kasu bez tohohle zařízení. Kolkrát jsem už dostala vynadáno, že jim to snad chci strhnout, ale proboha, jak mě nebohou může napadnout, že se pod to nevejde kolo na střeše Fabie...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Strešný nosič pre Meridu

           

      Ja to videl taky. Taky na dodavce, Cumel jsem jak puk. Mel tam tech kol tak osm, mozna i devet. A mozna taky proto byly na sirku, protoze by se tam mozna jinak nevesly. Ale mastil to s tim docela fest, tipuji tak 110-120 - stal jsem nad dalnici na nadjezdu.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Strešný nosič pre Meridu

         

    Ahojka, Meridu Matts Speed 500 vozím na nosiči z Baumarku, silně neznačkový a stál asi 300,- Kč. Na dálnici v poho i 140 km/h a ani se nehne....

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zdenyzCV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024