reklama

Praskání v sedlovce

Ahoj, uz nejakou dobu mi na mem MTB pri prejezdu nerovnosti praska a lupe v sedlovce. Mam Ritchey Pro 27,2 mm a mam ji dost vytazenou, takze se asi vice ohyba, ale to lupani a praskani mi leze na nervy...Zvuk se rozleha celym ramem. Nevite, cim to je?

[ Zpět ]
Datum: 21.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (aaa)
  • Re: Praskání v sedlovce

         

    Vytáhnout a vyčistit jak sedlovku, tak i vnitřek sedlové trubky. Časem se tam mohou dostat nečistoty a pak to dělá to co popisuješ...
    Pak ještě zkontroluj jestli nemáš sedlovku už moc vytaženou, je tam ryska. Pokud ano, tak se to už může i dost nevhodně namáhat a vydávat zvuky a může prasknout buď sedlovka nebo i ta sedlová trubka...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskání v sedlovce

           

      Sedlovku a vnitrek trubky pravidelne cistim, vzdycky to na chvili prestane a pak to zacne zase...vytazenou ji mam dost, ale pod rysku, takze pokud je ryska spravne, tak by mela zatizeni v pohode vydrzet. Doufam, ze mi nezacina praskat ram...to bych teda nerad

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (aaa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskání v sedlovce

             

        Asi tě potěším tím, že mně se děje to samé ;-) Ale zjistil jsem, že je to sedlem... Nějak se asi kroutí ty lyžiny a ještě se o ně dře přední umělá část skeletu či co a pak to vydává ty praskavé zvuky...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praskání v sedlovce

               

          Já do podezřelejch a nepřístupnejch místa na spodu sedla stříknul nějakej ten teflon, a přestalo to. Taky mě jednou mechanik upozorňoval, že sedlo musí bejt dost přitažený, kvůli možnému vrzání.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2006
          Autor: žofka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskání v sedlovce

             

        měl jsem úplně stejný problém. jak píše pisatel pode mnou, není to dlouhou sedlovkou, ale sedlem. ne však tím, že by bylo sedlo špatně či málo utažené. vrzání způsobuje spojení lyžin toho sedla se samotným sedlem, takže s tím nic moc nenaděláš. když jsem si ale sedlo posunul do jiné polohy(ne kvůli vrzání, ale kvůli technice šlapání), vrzání ustalo, není to však pravidlem.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (karakoram)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskání v sedlovce

         

    Jestli tě potěší, že jsem na tom úplně stejně, tak Ti to sděluji.
    Fakt mám už obavu o sedlovku i trubku. Ale ještě si dělám naději, že je to novým sedlem.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskání v sedlovce

         

    Taky jsem si to kdysi myslel, než jsem objevil téměř mikroskopické prasklinky ve sváru zadní vidlice k rámu v místě šroubu sedlovky. Naštěstí mám rám Cr-Mo, takže to jednoduše vyřešila svářečka. Držím vám oběma palce, aby to byla jen sedlovka.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskání v sedlovce

           

      Podívej se do historie na téma lupání a praskání v rámech-najdeš tam dost inspirace-mnohdy ovšem málo potěšitelné:-)))))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskání v sedlovce

         

    Jestli mas Alu ram i sedlovku, mel bys ji mit namazanou vazelinou. Nejenom ze ti do ramu "nezaroste", ale muze tak zabranit i leckterym pazvukum.
    Jinak historie- pazvuky :), hlinik je svinstvo :)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskání v sedlovce

           

      Je to tak, čistit a mazat. Jak sedlovku, tak uchycení sedla. Mám lehce přes 90kg a potýkám se s tím pravidelně, ale namažu a jedu. Praskliny žádné.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jaro)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskání v sedlovce

             

        A čím mazat, kolo mám zatím 14 dni, takže tam namazáno i čisto je, ale co až nebude?
        Rám mám hliník, sedlovku netuším...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2006
        Autor: Kejml
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praskání v sedlovce

               

          Zrovna tu sedlovku v podstate jakoukoli vazelinou.
          Jinak to, ze je kolo nove nemusi nutne znamenat to, ze je vsechno radne promazano tam, kde to ma byt a taky cim ma byt. Zkus odkazy v historii, treba "udrzba kola" apod.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praskání v sedlovce

               

          Jinak ta sedlovka bude nejspis taky z hliniku, ne? Zbyva jeste karbon nebo titan, o dalsich materialech nevim, ale to bys urcite poznal, kdybys mel na kole neco takoveho (urcite i na cene)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praskání v sedlovce

                 

            No pokud je hliník nejběžnější materiál na sedlovky, tak asi jo, mám Merida Crossway 8700, bez nějakých úprav.

            Nevim jestli všechno, ale konkrétně ta sedlovka namazaná je, měl sem ji vytaženou...

            Dík za tip, projdu si to tu :)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.08.2006
            Autor: Kejml
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskání v sedlovce

         

    Ženě tohle dělalo nové kolo také. Zkoušel jsem vše promazat, dotáhnout, nic. Postupně jsem zkoušel prohodit za jiné sedlo a sedlovku a pořád nic, jen to bylo trochu méně nebo více. Nakonec jsem zjistil, že to byla objímka s rychloupínákem, když jsem ji prohodil z jiného kola, tak to přestalo. Holt je občas potřeba vyzkoušet úplně všechny možnosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praskání v sedlovce

         

    Praskalo a lupalo též - již nepraská a nelupe. Proč ?
    Sedlovku jsem utáhl golou "na krev".
    Za nějaký čas začne praskat a lupat zas - zase dotáhnout.
    A stále dokola . . .

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2006
    Autor: POSPA
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praskání v sedlovce

           

      .... a pak jednou praskne :o))) ....

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praskání v sedlovce

             

        .... a pak jednou praskne :o))) ....

        [ Zpět ]
        Datum: 06.09.2006
        Autor: POSPA
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

448 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024