reklama

Walkman

Nevíte někdo, je-li, a pokud ano tak jakým paragrafem které vyhlášky, zakázáno poslouchat na kole za jízdy rádio ze sluchátek? Slyšel jsem, že kdosi za to prý dostal i pokutu. Přijde mi to ale dost divné, když třeba v autě je dovoleno poslouchat rádio libovolnou hlasitostí nebo dokonce za jízdy telefonovat (pokud nedržím telefon v ruce).

[ Zpět ]
Datum: 02.02.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
  • Re: Walkman

         

    Paragraf neznám a neřešim to. Už víc než 10 let jezdim na kole téměř denně se sluchátkama v uších a mnohokrát jsem projel kolem policajtů vybírajících pokuty a hledíce na mne vůbec nereagovali. Pravdu máš v tom, že v autě taky při hlasité hudbě neslyšíš ani když jede záchranka.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kouba ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Walkman

         

    Taky nevím o tom, že by se to nesmělo. I tak za to možná někdo platil pokutu, protože někteří policajti, když se blbě vyspí, zkouší dát pokutu za kde co. Pokud člověk ve vší slušnosti požádá o paragraf, který porušil, tak toho nechají, pokud jej neznají (nebo když takový neexistuje). Zažil jsem to u pseudostezky na Botanické, zkoušeli mě pokutovat za jízdu po silnici. Dvakrát a marně.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Walkman

           

      Já mám na to trochu jiný názor, zakázáno to není, ale asi je to nebezpečné. Tak jako nemám rád frajery v dunících pojízdných diskotékách osobních aut, kde dotyčný řidič nemá šanci slyšet jakýkoli výstražný signál, třeba blížící se sanitku, tak asi není bezpečná jízda po silnici se sluchátky na uších. Jezdím hodně, všude za povinnostmi, do práce, na dlouhé cykloturistické trasy a výlety. Pokud jedu na delší trasu a sám, beru si mini radio se sluchátkem jen do jednoho ucha, potom to je na úrovni autorádia puštěného s přiměřenou hlasitostí v osobním autě. Někdy v přírodě příjemnější poslouchat zpěv ptáků.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Walkman

             

        Jasně, že to je nebezpečnější, než bez sluchátek. V autě je to taky bezpečnější bez rádia. A vůbec je to asi bezpečnější v autě než na kole. I když na kole i se sluchátky toho slyším daleko víc, než v autě bez rádia...
        Občas, mimo velký provoz, zejména v noci, rádio poslouchám, mám ho puštěný tak, že slyším velice dobře, co se děje kolem. Kdosi mi říkal, že se to nesmí, že za to někdo dostal pokutu, tak mě jen zajímá, jestli náhodou to není fakt zakázaný. To že to někdy policajti nepokutujou je jiná věc. Taky jezdím kolem policajtů na neosvětleným kole, bez držení řidítek a tak, a nikdy jsem nic neplatil. Pokud zjistím, že to je zakázaný, tak s tím rádiem asi neskončím. Zajímá mě to čistě z toho hlediska, jestli fakt takovéto nesmyslné zákazy existují. Zatím to teda vypadá, že ne...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.02.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Walkman

               

          Tedy panove, ja se divim o cem se tu bavite. Paragraf, ktery jizdu se sluchatky asi neexistuje, ale ten vas pred urazem neochrani. a ze timto zpusobem riskujete, se mi zda vice nez jiste. jezdim na kole 12 let a parkrat jsem si walkman take zkusil. reakce na okolni prostredi je naprosto nesrovnatelna - daleko pomalejsi nez bez walkmana. Libozvucna pasaz muze znit v omakziku kdy vam hrozi nebezpeci a vy na nej nereagujete vubec, nebo zareagujete daleko pomaleji a treba i neadekvatne, protoze jste zasneni do oblibene muziky. Cykliste jsou daleko zranitelenejsi nez ridic sedici v plechove krabici. Uz jsem videl hodne cyklistu pod autem, nekteri zaplatili i cenu nejvyssi. A ten paragraf - ten tomu nezabranil i kdyz treba byl na jejich strane...

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (siskar ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Walkman

                 

            Asis nepochopil, o co mi jde. Prostě mě jen zajímá, jestli to je nebo není zakázáno. Znát dopravní předpisy může být navíc někdy i užitečné. ... Jestli chceš být absolutně v bezpečí, radši nejezdi na kole vůbec, zůstaň radši celý život doma v bunkru. ... Jde o to, jakou hlasitostí a v jakém provozu posloucháš. Já jezdím velice často nočními ulicemi města, kde je prakticky nulový provoz, zato na každém rohu policejní hlídka. Pokud mám za jízdy sluchátka, tak otevřená (zavřená ani nevlastním) a hlasitost nastavenou tak, že bez problémů slyším vše, co se děje kolem.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Walkman

                 

            I když jsem nikdy nejel se sluchátky, i pro zapnutí repráčků na řídítkách jsem používal jistá kritéria. Poslouchal jsem rádio napřílad na dlouhých nudných silnicích třetí třídy, kde je jen stromová alej a pole, auto jednou ta deset minut a žádná zajímavá krajina kolem. Ve městě jsem je zapínal leda v neděli v poledne nebo v noci, a právě tam může člověk potkat policajty. Kolem nejsou žádná auta, která by mohli kontrolovat, tak si někteří krátí dlouhou chvíli detailními kontrolami cyklistů. Často neví, co je nakole povinné a co není a mají snahu pokutovat cokoliv. Proto se hodí znát vyhlášku i v tomhle směru pořádně, člověk se může bránit.
            Nikdo si tu snad nemyslí, že ho chrání nějaký pragraf nebo jeho neexistence před nehodou. Chránit tě může před neoprávněnou pokutou, proti nehodám pomůže jen rozum a pozornost k okolí. Vím to já, McTorpedo i ostatní v téhle diskuzi, tak si odpousť ukvapené kritiky.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Walkman

                   

              A vy jste asi zase nepochopili mne. Poukazal jsem na to, ze jet na kole se sluchatky na usich a mit v nich pustenou muziku mi neprijde ani rozumne ani bezpecne, bez ohledu na paragraf. Neverim tomu, ze v krizove situaci bude reakce vyse popsaneho cyklisty adekvatni. Absolutni bezpeci je nesmysl - neexistuje. Jde o to, riziko nebezpecne situace minimalizovat. Jizda se sluchatky na usich riziko zvysuje a to nejen pro cyklistu sameho, ale i pro dalsi ucastniky provozu kolem nej.
              Je to muj nazor, za kterym si stojim a vam se samozrejme nemusi libit. Enjoy

              [ Zpět ]
              Datum: 09.02.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (siskar ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Walkman

                     

                No jasně, však právě proto nebudu poslouchat walkman když se motám ve městě, ale na nějaké silnici mimo město moc neovlivním, jestli mě řidič jedoucí 110kmh zezadu sejme nebo objede, na to prostě nemají vliv sluchátka, zvlášť když třeba fouká vítr a ani bez sluchátek ho neslyšíš. Na to potřbuješ zrcátko. Konstatování, že "sluchátka jsou nebezpečná" jen tak samo nic neřekne. Musíž přidat jak moc a kdy a kde. To máš jako tvrzení, že jízda autem rychle je nebezpečná. Určitě bys nejel pomalu po dálnici, protože nebezpečný je rychlostní rozdíl vůči ostatním, ne sama rychlost, což snad ví každý.
                Sám se sluchátky nejezdím, protože je nemám rád v uších (ty malé špuntíky), ale nedovolím si kdritizovat obecně jízdu se sluchátky. Jenom pitomce, co si je veme, pusí naplno nějakou dusavou hovadinu a vyrazí do městského provozu.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.02.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Walkman

                     

                Mám myslím dostatek zkušeností na to, abych poznal, co je bezpečné a za jakých okolností. Například mám se sluchátky a muzikou na uších absolvovánu jednu na první pohled hrůzostrašnou nehodu, při které se mi ale naštěstí nic moc nestalo. Od té doby si dávám daleko větší pozor. Přesto si myslím, že když pojedu někde po polní cestě nebo po nějaké obslužné komunikaci, kde opravdu nikdo nejezdí, tak sluchátka na uších, i kdybych tam měl puštěnej nějakej ohlušující rachot, nebezpečí nikterak nezvyšují. V případě, že vyjedu někam na silnici, nechávám sluchátka na uších a muziku vypnu. Mám vyzkoušené, že se sluchátky slyším úplně stejně, jako bez nich. A zde mě právě můžou chytit policajti, že mám sluchátka (a proto mě zajímá, jestli opravdu můžou nebo ne). Vyndávat sluchátka z uší mi v tomto případě připadá nebezpečnější, než je tam nechat.
                Velice potichu puštěná hudba, kterou znám (takže se na poslech nemusím moc soustředit) taky pozornost nijak nesnižuje. Naopak může bránit před usnutím. Podmínkou je samozřejmě to, že v okolí je dostatečné ticho, tedy např. výše zmíněné noční ulice. Jakýkoliv ojediněle se vyskytnoucí zvuk (například předjíždějící auto) pak hudbu spolehlivě přehluší.
                A na závěr: Když je někdo úplně hluchej, taky nemá zakázáno jezdit na kole, ne?

                [ Zpět ]
                Datum: 10.02.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024