reklama

Kola Favorit

Tak bohuzel kola Favorit jsou definitivne minulosti! viz clanek:

http://ekonomika.idnes.cz/tovarna-na-kola...

cest jejich pamatce!

[ Zpět ]
Datum: 17.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mig_all)
  • Re: Kola Favorit

         

    Zašel jsem se do sklepa podívat na rám F1 a držel minutu ticha.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    I já jsem dnes odpoledne uronil slzu. Moje dva favority však stále jezdí na trase Praha - Kozojedy (slza byla vlastně včera).

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    No jo, zaregistroval jsem tu zprávu. Můj favorit stále jezdí (otáčím se a laskám ho po sedýlku:-))) ).
    Asi před třema rokama jsem byl v cyklu v Českém Brodě a měli tam na prodej jednoho zcela nového favorita, klasického, s beranama. To bylo tak absolutně NEATRAKTIVNÍ kolo, že se vůbec nedivím, že to takhle skončilo. Jakoby si v té fabrice neuvědomovali, že obal prodává. Ošklivý lak do fialova, ošklivé (i když plně funkční) černé blatníky...prostě bylo to nehezké uplně celé.
    Škoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    Ještě mě napadlo, nemáte někdo třeba známého v těch bývalých Rokycanech nebo třeba Favoriťácké prodejně ? Chtěl bych si znovu postavit tu F1, je to rám tuším někdy okolo roku 1960 a chtěl bych použít co nejvíc dobových komponent. Tak mě napadlo, jestli třeba nebudou vyprodávat, nebo jestli se prostě někde nedá sehnat něco z jejich historických skladů, tedy jestli něco takového ještě schraňovali ?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola Favorit

           

      Poměrně ještě nedávno jsem občas chodil do prodejny s kolama na náměstí v Brandýse nad Labem. Byl (anebo ještě stále je) to takový ten pozůstatek obchodu "jízdní kola - šicí stroje". A právě tam měli originál věci (brzdové páčky, přehazovačky, představce..., a to jak k favoritu tak i na esku. Jen nevím, jestli ten obchůdek dneska existuje.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola Favorit

             

        Díky za tip, zkusím je najít v seznamu a zavolat tam, třeba budu mít štěstí.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola Favorit

           

      V Lounech jsem před týdnem viděl v cykloprodejně i s bazarem kol právě favorita. Favoriťáckej rám, brzdy, zadní převodník. Kliky myslím byli od jiné firmy. Nebyl to ale galuskáč, měl ráfky 622*28 (myslím). Byl za 700,- . Sháněl jsem na svého favorita ouzké záfky(622*21), takže jsem původně uvažoval u koupi jen kvůli těm zapleteným rávkům, z toho nakonec sešlo, když jsem viděl, že má stejně široké ráfky, jaké už na mém kole mám.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2006
      Autor: Bubík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola Favorit

           

      U nás existuje na Sokolovském náměstí už skoro dva roky prodejna, která má ve štítě označení Favorit a skutečně tam tato kola prodávají. Pokud jsem si dobře všim, jsou postavena na Soře. Ale úroveň sortimentu odpovídá Tesku. :-( Nemají pevnou linku, jestli máš zájem, zjistím mobil.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    Taky nám to se synem přišlo líto. Poslední kousek od Favorita (rám F1) prasknul synovi před dvěma lety.
    Jo , to se , ale nedá nic dělat. Bohužel, zaspali dobu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    V Rokycanech se skutečně už asi 2. roky kola nevyrábějí. Značka Favorit stále existuje, koupila ji firma Czech Bike (dnes Favorit) a kola pod touto značkou dělají v Kunovicích.
    Loni jsem si koupil MTB Favorit Rival, na nálepce mám ještě napsáno Favorit Rokycany, ale jestli to ty rokycany někdy "vidělo", tak to opravdu nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin H. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    To, že byl vydražen areál, kde se kola vyráběla vůbec nic pro značku Favorit neznamená - tu vlastní jiná firma.
    Zkrachovala firma, jejímž majetkem byl mimo jiné i výrobní areál.
    Kola značky Favorit jsou a zřejmě i nadále budou montována v Kunovicicích (rozsah montáže netuším).
    Samozřejmě to už nejsou Favority jak je známe - klínkový střed, komponenty i rámy vlastní výroby.
    Favorit se zařadil mezi kola sestavovaná z převážně asijských dílů, respektive dílů jiných výrobců.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola Favorit

           

      Jasne Czech bike disponuje takovymi znackami jako Favorit, Joko, Velamos, Liberta atd... ale rekneme si otevrene se starou znamou kvalitou Rokycanskych Favoritek to uz nema nic spolecneho je to vsechno Made in China...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola Favorit

             

        Made in šmejd 10jakost z Itálie a číny a větnamu a .....

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bohuš)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola Favorit

               

          Zas takovej šmejd to neni. Přítel na něm jezdí už několik let. Vybavení má stejné jako můj Rock Machine. Prostě kolo jako každé jiné.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2006
          Autor: Lupenatka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kola Favorit

                 

            podle toho kolik let? Urcite ma jeste pravou ocel z Rokycan! A to mu teda vydrzi jeste pro vnoucata!

            [ Zpět ]
            Datum: 21.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Mig_all)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    Nějak se nám doma ocitl starý silniční Favorit - kdosi na něm asi před 5ti lety přijel a nechal ho tam. Doposud jsem měla tendence se toho zbavit, ale teď váhám prodat - neprodat...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola Favorit

           

      Kdyby ti tam někdo přijel na nějakým pěkným freeridovým kolečku (Kona Stinky Supreme, Santa Cruz VP Free, ...) a zase ho tam nechal, tak ti pomůžu se ho zbavit. Přece nebudeš běhat k popelnicím sama...
      Eventuelně odvezu i zapomenuté lehokolo! :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2006
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola Favorit

             

        Nechci vám do toho truchlení kecat,ale FAVORIT jako takový je mrtvý už dávno.To co se pod touto zneužitou značkou prodávalo byly jen atrapy z dílny páně Kozumplíka.Levné italské sračky,které nestály za nic.On Favorit na svou dobu špatný nebyl,ale dneska je ta kolařina přece jen někde jinde.Ale v Čechách bude ještě dlouho jezdit:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola Favorit

             

        OK, dám dětem přesné instrukce, na čem k nám mají návštěvy jezdit :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kola Favorit

             

        kolu zdar-jezdim favorit-od roku 88 ram c.2 k znacce se nebudu sirit- ale jezdi to porat- nejvic lekrace uziju s presmykem na osce sem tam-shimano to asi nebube-klasika razeni na spodni ramove trubce-nynejsi ram je dvakrat svarovany a stale mam duveru-do prvni krve-ma nalitano cca 25t km-vyhona koupe-r.2000 za 200kc-
        spesl kolo na jizdu do prace-tot vse-kolu zdar

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kaposh)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola Favorit

               

          Taky jezdím s Favoritem. Tak od roku 97, ale to kolo jsme měli dávno před tím, akorát až asi v tom 97 jsem do něj dorost. Předtím jsem jezdil s Esskou s beranama. Favorit jezdí dobře, nestěžuju si, ikdyž kvalitu dnešních špičkových silničních kol rozhodně dosáhnout nemůže. Na tehdejší dobu dobrý kolo. Je to na prd, že v Česku de všechno do háje :(

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2006
          Autor: Bubík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kola Favorit

               

          Dotaz na Kaposh. Moc by mne zajímalo, jaké byly Vaše náklady na spotřební materiál, kolikrát jste měnil řetěz, pláště, špalíky atd. na těch Vámi najetých 25000km , a co jiného jste musel opravovat a kolik to stálo.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peters)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kola Favorit

         

    poděkujte Jožkovi Kozumplíkovi,tomu se povedlo továrnu dvakrát koupit a dvakrát zničit. Stále je vidět na svobodě a usmívá se a je v poho

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bohuš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kola Favorit

           

      Neboj, "boží mlýny" stále melou - někdy rychleji, někdy pomaleji, ale melou...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024