reklama

Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovdeny na horském kole.

Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovdeny na horském kole. Mám tam teď Jagwire Slick 5,0, přehazovačka už chodí nic moc a slyšel jsem o Jagwirech celkem špatné věci. Jaké bovdeny byste mi ze zkušeností doporučili?? Díky

[ Zpět ]
Datum: 16.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (XXX)
  • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovdeny na horském k

         

    Doporučuji ty levné černé, co mají uvnitř lanko stočené do spirály ( ne ty, co mají lanka vedená souběžně s osou bowdenu). Sice ta "podélná" jsou údajně k přehazovačce a ke smyku a ta "spirálová" k brzdám, ale žádný rozdíl v praxi jsem v tom nepoznal. A při výměně i několikrát ročně ušetříš hodně peněz :-).
    Jagwire obecně určitě nejsou špatné, vydrží mi úplně stejně, jako ty černé levné, jsou samozřejmě vzhledově mnohem atraktivnější - a drahé.
    (mimochodem - ty černé "podélné" jsou rovněž jagwire, jestli ty "spirálové" - to nevím).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovden

           

      Neni nahodou zasadni rozdil mezi brzdovym a radicim bowdenem v prumeru? Brzdovy = vetsi prumer, Radici = mensi prumer. Protoze lanka maji take ruzne prumery.
      Taky jsem to nevedel, ale pri vymene me an to upozornil prodavac. No hlavne ty radici stoji vic, cca 50,- metr.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovden

             

        Ano, je, bowden k řazení má menší průměr než nen brzdící (aspoň u těch levných černých to tak je), ale to je úplně jedno - jen musíš počítat s tím, abys ho "vecpal" do bowdenových koncovek (k těm tenčím řadícím bývají plastové koncovky o menším průměru, do kterých přirozeně spirálový bowden nedáš). Nicméně, jestli použiješ koncovky z odstraňovaných drahých džekvajrů, tak ty mají větší průměr a je to ok. Jinak bys je musel koupit - postačí obyčejné hliníkové, dělaj se i např. se zabroušenou dosedací ploškou, ale to je zbytečné, stejně je schovaná v návarku na rámu. Ten spirálový = brzdový bowden se dá koupit v cyklu za cenu cca 14 - 16,- Kč/m, podélný = řadící za cca 50 - 60,- Kč/m. U těch podélně vedených je ještě jeden "nedostatek" - úplně vnitřní vrstvu tvoří plastová trubička a tu lanko časem začne vytahovat ven.
        Znova radím - použij ty levné spirálové, osobní zkušenost je vynikající :-).

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovdeny na horském k

         

    Doporučuji na řazení použít bovdeny s podélně vedenámi dráty. Nejde jen o průměr apod. Jde o to že při řazení nemění délku (nestlačují se jako spirálové) a tak nezanášejí chybu do přesného řazení SIS apod.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovdeny na horském k

           

      Dane, dovoluji si s Tebou nesouhlasit - ta spirálka se nemá jak stlačovat, je "nahuštěná" na sobě. Používám to jak na páčkových rapid fire, tak na siskách.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovden

             

        Ja souhlasim s Danem... je to presnejsi, i kdyz malicko drazsi a navic nebrat ty plastovy koncovky, ale poradny kovovy a uplne nejlip takovy ty s tim ocaskem aby zabranily pronikani curbesu do bovdenu.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2006
        Autor: Stana
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovden

               

          Souhlas naopak s Ai. Používám "spirálu" na všech svých kolech (Sh XT) a řazení je velmi přesné, nikdy jsem neměl sebemenší problém. Indexové bowdeny jsem vyzkoušel, ale po čase mi začaly dráty prolézat koncovkami (používám kovové frézované) a nešlo řadit. Vrátil jsem se k osvědčené "spirále".

          [ Zpět ]
          Datum: 18.08.2006
          Autor: ckp13
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovden

                 

            ckp13 - dávám Ti bod za kvalitní příspěvek, protože se mnou souhlasíš ! Chtěl jsem Ti dát rovnou tři body, ale ty dva mi to už nechce vzít :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovden

                 

            Taky se mi to stalo - jagwire - a cumel jsem na to jak puk. Jsem rad, ze nejsem sam, protoze jsem mel pochybnosti jesti jsem neco nedelal spatne, treba.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.08.2006
            Autor: mgt
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • koncovky

               

          jojo, na koncovky jsem zapomněl, ty jsou nutný, aby se bovden nelámal, nebo nedoformoval.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, potřebuju vyměnit komplet lanka a bovdeny na horském k

             

        Taky mi to běžně funguje, ale u SIS Dual Control (silniční) NE. Na ty jsem opravdu musel použít tento bovden. Od té doby je používám všude a nemam žádné problémy, snad jedině ho přeštípnout.
        Ještě jedna poznámka, u brzd se mi nejvíce osvědčily bovdeny Shimano SLR. Nevím jestli jsou samostatně k sehnání, já je koupil v celé sadě s čelistma.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

680 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024