reklama

Hlučnost ořechu - cos tím?

Začal mi strašně rachotit ten cvrk v ořechu zadního náboje. Je to bezúdržbový Novatec, tak jsem měl za to, že i tahle část bude bezúdržbová, ale zřejmě tomu neudělalo dobře nedávné dlouhodobé ježdění v intenzivních deštích a dokonale se propláchlo všechno mazivo. Předtím jsem měl Shimano C-201 a tam nebylo slyšet vůbec nic ani po 20 tis. km, tak to bylo nacpané vazelínou. Až to bylo divné, když jsem jel bez šlapání úplně potichu.

Tak by mě zajímalo - co s tím a jak se to rozdělává. Nerad bych, aby mi zarezly ty praporky a pérka nebo co tam je, jak se mi to stávalo u našroubovacího sedmikolečka. Všechno jsou to šmejdy.

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2006
Autor: Radek
  • Re: Hlučnost ořechu - cos tím?

         

    Řek bych, že na rozebrání ořechu potřebuješ něco speciálního vercajku, i když uvnitř vypadá jako klasickej volnoběh, ale s velkejma kuličkama. Mrkni se na www.bajk.cz, sekce "rady a nápady" a jestli tam něco nenajdeš, dej to radši mechanikovi.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hlučnost ořechu - cos tím?

           

      Vypláchnutí nesvědčí žádnému "ořechu".Záleží co máš za typ.I Novatec dělá klasické ořechy a nebo jsou na ložiscích.Tohle vypadá na klasiku-pomůže domazání,stačí povolit a nacpat tam vazelínu do kuliček.Pokud to rozděláš tak se nachystej na hezký večer-princip je stejný,ale když dělají dva totéž,není to vždy totéž.Novatec jde rozdělat úplně stejně jako Shimano,ale dohromady to je trochu horší:-))))

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hlučnost ořechu - cos tím?

             

        Merido, prosím tě, je na rozborku nutný spešl klíč, nebo to jde běžným zámečnickým vercajkem?
        Ďík!

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hlučnost ořechu - cos tím?

               

          Konusové klíče a spec.klíč na ořech-tedy pokud to je verze kuličková-pokud by to bylo ložisko tak ne,ale existuje i kombinace ložisko/kuličky-je v tom hokej:-))))

          [ Zpět ]
          Datum: 13.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hlučnost ořechu - cos tím?

         

    http://www.kpo.cz/dokument/volnobezka.htm
    Me odesly volnobezky dve, obe deore. Tak jsem si koupil DT Swiss - Onyx

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

380 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024