reklama

Hlučnost ořechu - cos tím?

Začal mi strašně rachotit ten cvrk v ořechu zadního náboje. Je to bezúdržbový Novatec, tak jsem měl za to, že i tahle část bude bezúdržbová, ale zřejmě tomu neudělalo dobře nedávné dlouhodobé ježdění v intenzivních deštích a dokonale se propláchlo všechno mazivo. Předtím jsem měl Shimano C-201 a tam nebylo slyšet vůbec nic ani po 20 tis. km, tak to bylo nacpané vazelínou. Až to bylo divné, když jsem jel bez šlapání úplně potichu.

Tak by mě zajímalo - co s tím a jak se to rozdělává. Nerad bych, aby mi zarezly ty praporky a pérka nebo co tam je, jak se mi to stávalo u našroubovacího sedmikolečka. Všechno jsou to šmejdy.

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2006
Autor: Radek
  • Re: Hlučnost ořechu - cos tím?

Řek bych, že na rozebrání ořechu potřebuješ něco speciálního vercajku, i když uvnitř vypadá jako klasickej volnoběh, ale s velkejma kuličkama. Mrkni se na www.bajk.cz, sekce "rady a nápady" a jestli tam něco nenajdeš, dej to radši mechanikovi.

[ Zpět ]
    Datum: 12.08.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vypláchnutí nesvědčí žádnému "ořechu".Záleží co máš za typ.I Novatec dělá klasické ořechy a nebo jsou na ložiscích.Tohle vypadá na klasiku-pomůže domazání,stačí povolit a nacpat tam vazelínu do kuliček.Pokud to rozděláš tak se nachystej na hezký večer-princip je stejný,ale když dělají dva totéž,není to vždy totéž.Novatec jde rozdělat úplně stejně jako Shimano,ale dohromady to je trochu horší:-))))

[ Zpět ]
      Datum: 13.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Merido, prosím tě, je na rozborku nutný spešl klíč, nebo to jde běžným zámečnickým vercajkem?
        Ďík!

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)

Konusové klíče a spec.klíč na ořech-tedy pokud to je verze kuličková-pokud by to bylo ložisko tak ne,ale existuje i kombinace ložisko/kuličky-je v tom hokej:-))))

[ Zpět ]
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)

http://www.kpo.cz/dokument/volnobezka.htm
    Me odesly volnobezky dve, obe deore. Tak jsem si koupil DT Swiss - Onyx

[ Zpět ]
    Autor: mgt
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (33 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017