reklama

Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl sam?

Byly (co se tyka jezdeni na kole i autem) hezke casy, kdyz se jeste jezdilo 60 km/h, ze pres Litvinov sla takova krasna rovna hlavni silnice mirne z kopecka a krasne se po ni jelo hezky plynule i na kole kolem tech 50-ti km/h skoro bez namahy.

Pak nejaky magor nechal pred dvema krizovatkami udelat asi 5 priblizne 8 cm vysokych "zpomalovacich pruhu" z dlazebnich kostek sahajicich od obrubniku a nekterych i asi az 1m za polovinu silnice.
A protoze casem zrejme nekdo (alespon castecne) dostal rozum, anebo spis dostal vynadano, tak to odstranili, ale opet vyplnili dlazebnimi kostkami a porad je to alespon 3 cm (nepravidelne) vysoke.

Nevim jak na horskem kole, ale na silnicnim uz mi na tom 2x praskly draty v zadnim kole, i kdyz jsem vzdy zpomalil
(uplne skoro zastavit se samozrejme zrovna nechce :-(...) a pak se zas rozjizdel (je to pakarna, kdyz je tech pruhu asi 5 a ke krizovatce cca 120m) a nejsem tak bohaty, abych stale sundaval zadni pastorek (ne vzdy se driv podaril stahovakem povolit "bez uhony" a co jsem si nechal az ted konecne dat kazetu, tak ani zatim nevim, jak se povoluje a na kole chci jezdit a neho mit porad v servisu ;-(...).

Zacal jsem uz tedy radeji pruhy objizdet a to bohuzel v protismeru (jinak to nejde) a jeden nevi, jestli se ma vic divat za sebe, jestli neco nejede, kdyz jede skoro 50km/h a musi se vyhybat diram na silnici, anebo pred sebe, protoze je tam diky "kruhacum", ktere jsou tam ted misto krizovatek docela velky provoz (a mozna uz ani nemaji opodstatneni ty spomalovaci pruhy, kdyz se jezdi 50).

Vcera jsem si byl vyzvednout kolo ze servisu prave kvuli prasklym dratum (driv jsem si to delal sam, ale uz mi dosla trpelivost a nechal jsem radeji odborne preplest cele zadni kolo), takze jsem ty pruhy uz zase radeji objizdel (zvlast na cerstve vypletenem kole) a najednou zrovna kdyz jsem byl v protismeru proti mne vyrazila motorka a hned za kruhacem necekane predjizdejici auta, takze mi "prebehl cely zivot pred ocima", kdyz jsem pak kvuli motorce nestacil pres ty diry zpatky a jel presne proti protijedouci Oktavii a musel se ji nakonec na posledni chvili vyhnout vlevo !!! :-(
Ja vim, ze mne ridic proklinal (byt prave za volantem, tak urcite nadavam take) a tezko bych mu asi vysvetloval duvody, co jsem hledal v protismeru, kdyz jemu to tam v aute jen tak lehce "drncne" :-( ...

No a ted nevim, jestli si muzu na tohle nebezpeci nekde stezovat (treba na zastupitelstvu) a jestli muzou udelat alespon pruh, kde by mohli bezpecne projet cykliste, kdyz nemame zadne poradne cyklostezky (to malo co mame je tak pro horska kola a v tomhle smeru nic nevede) a kdyz uz asi poradne neopravi celou silnici ("nejsou penize", ze? ;-(...), tak jestli se to nakonec jeste neotoci proti mne, kdyz "pichnu do vosiho" hnizda a kdyz mne jen jen neodbydou "ze mam jezdit pomalu a prispusobit rychlost" (bohuzel na neci blbosti umyslne nebezpecne znicene silnici) , tak jestli mne pak treba take chyti "ze nemam na kole predni odrazku" (anebo za podobnou blbost), anebo ze tam (bohuzel) prejizdim plnou caru a jeste dost blizko pred krizovatkou (objizdet prekazky se na plne care se ale doufam smi, a tohle je dost nebezpecna prekazka, ktera muze skoncit i padem, za ktery muzu dnes navic zaplatit dost vysokou pokutu, pokud se mi neco stane...), anebo jestli se mi nemuzou pak i nejak jinak "pomstit" :-( ...

Mimochodem co "evropsky" zuzili tu jinak sirokou silnici u nekterych prechodu (na to penize byly), tak take cekam, kdy mne tam na kole smete nejake auto, ktere se tam "nevejde", kdyz neco pojede proti :-( ...

Jak byste tuhle situaci prosim resili vy, aby se to nakonec neotocilo proti vam, coz se muze dost snadno stat ? :-(
Dik ...

[ Zpět ]
Datum: 11.08.2006
Autor: VladaS
  • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl sam?

         

    Jedna naprosto neseriózní "rada" : kup si horské kolo a přes zpomalovadla skákej - využij silnici jako takový malý bikepark. Možná to bylo radními i takto zamýšleno... :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

           

      Hm, a coz si tak rovnou koupit takove to pekne "monstr auticko", s takovymi temi "malinkymi koly", se kterymi se daji tak pekne preskocit i cela auta a az tam pojede nejaky radni, tak mu zkusit to jeho auto preskocit, jako ze jsem si ho nevsiml, kdyz mne ta nerovnost vynesla do vzduchu ? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

             

        Já teda menší překážky skáču i na silničce, ale je pravda, že z toho nejsem moc nadšenej. Navíc mám jen 16 drátů a to už každej prasklej setsakra chybí!
        Asi bych se zkusil obrátit na magistrát - odbor dopravy. Třeba by mohli nechat (pro cyklisty) vyfrézovat ve zpomalovadlech půlmetrový průjezd. Ale je to o financích a o práci úředníků. Třeba tam ale sedí nějací šikovní...

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2006
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

         

    Vlado, moje rada: Už jsi si dal velkou práci s tím napsáním tohoto problému a každý vidí, že to myslíš vážně, konstruktivně a že u vás vzniklo opravdu dopravní nebezpečí.
    Já bych zkopírovat již napsané a poslal starostovi se žádostí o návrh na nápravu a žádostí o zařazení bodu na schůzi zastupitelů obce či města, kde bych se zůčastnil a případně přednesl sám tento problém. Možná tím přispěješ aktivně pro rozumnou změnu.
    Že na radnici udělali chybu, značí již přestavba zábrany.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

           

      Jo vazne to rozhodne myslim, navic je tam ted husty provoz, tak se tomu spatne vyhyba a jak jsem se vcera ritil proti te Oktavce a stacil se ji na posledni chvili (nastesti) vyhnout, tak to uz byla opravdu ta psledni kapka :-( ...

      Prave jsem nad tim take premyslel, ze bych to zkopiroval, samozrejme vyhodil takove ty drobnosti, jako obavy z pripadne pomsty a trochu se i obavam "chlubit" jak tam riskuju (kdyz navic nevim, jestli tim opravdu neporusuju nejake dopravni predpisy a aby mne jeste nakonec nepotrestali ...)

      Abych sel osobne na nejakou schuzi (aby pak jeste nedali fotky MP aby vedela, na koho se ma zamerit ;-D) se priznam, ze jsem trochu mekky, ale tomu starostovi to asi zkusim poslat a uvidime, jestli se najde nekdo rozumny, anebo to spis skonci na "nedostatku penez" (hlavne ze jsou penize na vselijake ohnostroje, ze musi svitit cele mesto uz vlete pred Vanoci a pod.)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2006
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

             

        výborně! buď optimistou a věř v úspěch a lidský rozum. Když zdůrazníš, že se zde jedná o bezpečí a dokonce lidský život, má to větší váhu - po právu. Když navrhneš sám řešení, o to lépe. Když napíšeš, že to diskutuješ již na internetu, rovněž dobře. A fotografie dodají důraz.
        Nezapomeň - starosta je jen první stupeň - i on se musí svým rozhidnutím zodpovídat občanům, které zastupuje a orgánům nad ním. Ndej bože, stane se skutečně neštěstí a ty jsi na to předem upozorňoval. Může ho to stát popularitu, může za to nést částečně zodpovědnost, je tu krajská správa, noviny, Tv...ale doufejme, že má zrdavý rozum a vše se vyřeší v prvním stupni. Je třeba více takových, jako jsi ty. Držím palce, referuj nám, jak pochodíš.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

               

          Tak, "uz se stalo a nejde to vzit zpatky" - zdrave jsem se nastval a napsal mail starostovi (samozrejme s upozornenim na vsechna nebezpeci, i popisem meho "zazitku s protijedoucim autem", kteremu jsem se malem nestacil vyhnout) ;-)
          Tak a ted doufam, ze nedopadnu jako jeden z mych (podle bydliste pra pra rodicu) pravdepodobne predek (Kozina), anebo mi alespon poradte, co se asi tak bere do basy, az si na me jednou "doslapnou" treba kvuli necemu uplne jinemu - "kdo chce psa bit" ...
          Ale coz, kdyz je ta "demokracie" a navic v tomhle opravdu nejde o "ho..." ale o zivot(y) ;-D ...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2006
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Muzu s nebezpecim bojovat, abych to neodnesl s

                 

            Tak mne nastvalo, ze ani po me dovolene nebyla zadna reakce, az jsem se nastval a "pichl do vosiho hnizda" a najdnou jde alespon odpovedet jeste ten samy den a jeste aby se to vyresilo :-D (nasleduje ma komunikace se starostou Litvinova):

            Pane Sladký,odpověď jste nedostal zřejmě proto,že příslušný odbor musí říct,zda bude silnice PKH v tomto úseku v dohledné době opravována ,či nikoliv.Jistě jste si všiml,že je naší snahou dát nový povrch celé PKH a zrušit ty nepříjemné a dle mého názoru také nebezpečné retardéry.Protože o těchto postupech nerozhoduji sám,předal jsem vše příslušnému odboru a to okamžitě.Vnímám vaše názory a nejsme zřejmě v rozporu,ale vše co budujeme musí být v plánu prací a především kryto rozpočtem.Věřím,že Vám příslušný odbor v brzké době odpoví kvalifikovaněji. V úctě Zdražil



            -----Original Message-----
            From: Sladky Vladimir [mailto:[email protected]]
            Sent: Friday, September 01, 2006 6:38 AM
            To: Zdrazil Karel
            Subject: Nebezpeci pro cyklisty v ulici PKH znovu



            Dobry den,



            mrzi mne, ze asi bohuzel nemate cas komunikovat i s "obycejnymi smrtelniky" (viz. puvodni mail dole)

            a alespon odepsat, jestli se tato nebezpecna situace bude nejak resit :-( .

            To se prosim s timto problemem musim obratit jeste vys (coz se obavam, ze asi bude to same...)

            anebo radeji na media (tisk a televize), jestli se treba neozve firma,

            ktera by mela zajem dat nam tyto nebezpecne silnice (hlavne PKH a Chuderinska) do poradku ?



            Predem dekuji za pripadnou odpoved.



            S pozdravem



            Sladky V.







            ----- Original Message -----

            From: Sladky Vladimir

            To: [email protected]

            Sent: Friday, August 11, 2006 12:02 PM

            Subject: Nebezpeci pro cyklisty v ulici PKH



            Vazeny pane starosto,



            dovoluji se na Vas obratit s prosbou o reseni problemu, ktery si sice uvedomuji ji delsi dobu,

            ale dohnala mne k tomu az nebezpecna situace, do ktere jsem se dostal prave vcera ...



            Jeste pamatuji doby, kdyz se dalo Litvinovem po PKH krasne a plynule projet rychlosti 60 km/h (doba se ale samozrejme zmenila...).

            Bohuzel u nas ale nejsou zadne vhodne cyklostezky pro silnicni kola, ktera take jezdi rychlosti do 50 km/h.

            (vsechny, ktere jsem zkousel, jsou spis pro kola horska, smerem k Cheza je to na tech dirach a zatackach "o zivot",

            jeste navic jeden nevi, jestli ho tam "s prominutim nekdo neprepadne" a z jedine slusne cyklostezky

            ve Flajske obore jsem byl vyhozen myslivci "ve smrdutem aute", kdyz jsem si asi 3 dny pred zacatkem prazdnim bohuzel

            nevsiml maleho napisu v rohu cedule, ze je cyklostezka otevrena jen o vikendech od 1.7. do 31.8.,

            coz se mi zda ponekud malo a jeste se na ni zrejme "nesmi zastavit", coz by take kazdy cyklista nemusel prezit ;-)...)



            Ale zpet k nebezpecnym mistum v ulici PKH ...

            Jiste vite o "zpomalovacich pruzich" na silnici PKH na krizovatkach s Tyrse a Fugnera a s Valdstejnskou

            (dalsi bohuzel pribyl az v posledni dobe v Hamru u skoly),

            ktere kdysi nekdo nechal vybudovat pres celou sirku (misty az za polovinu) silnice z kostek a nevim,

            jestli si tenkrat nekdo uvedomil svou chybu, anebo spis "dostal vynadano", ze byly tyto pruhy nakonec alespon snizeny.

            Bohuzel i nadale jsou pro cyklysty pomerne vysoke

            (nevim jak pro horska kola, ale na silnicnim uz mi 2x praskly draty v zadnim kole, i kdyz uz jsem jel opravdu dost pomalu,

            kolo jsem si samozrejme koupil na to, abych na nem jezdil a ne abych jej mel vecne v servisu a hlavne to take neni zdarma...),

            ale hlavne take nevim, jestli maji tyto pruhy pred kruhovymi objezdy a v dobe, kdy se jezdi 50 km/h stale jeste opodstatneni...


            Zrovna vcera jsem jel na kole ze servisu (kde jsem byl prave opet kvuli prasklemu dratu na ulici PKH)

            a protoze se mi nehtelo jet rovnou zase zpatky (do servisu), tak samozrejme uz tyto pruhy radeji objizdim a bohuzel v protismeru, coz ani jinak nejde.

            Doufam, ze se nejedna o dopravni prestupek (plnou caru je doufejme pri objizdeni prekazky dovoleno prejizdet a toto je prekazka,

            ktera muze vyvolat nebezpecny pad a v dnesni dobe bych jeste mohl paradoxne zaplatit vysokou pokutu, pokud by se mi neco stalo...)

            Samozrejme jsem se pred prekazkou dostatecne rozhlizel pred sebe i za sebe, jestli neco nejede, coz je na tech dirach,

            ktere jsou na zatim neopravenych usecich PKH i jinde (snad se take najdou penize...) take pomerne nebezpecne a vic zpomalit,

            abych "prizpusobil rychlost stavu (bohuzel nekym umyslne ponicene) vozovky" snad ani neslo, i kdyz by asi bylo vhodnejsi jet

            naopak rychleji, abych toto nebezpecne misto (v protismeru) co nejdrive opustil.

            No a najednou vidim, jak se proti mne riti motorka, ktera zacala predjizdet ihned za kruhovym objezdem (a ktera urcite nejela 50...)

            a protoze vratit na svou stranu silnice uz bych se nestacil, tak jsem byl nucen jet naopak jeste vic vlevo,

            kde se akorat blizila motorkou predjizdena Oktavie, kterou jsem byl nakonec nucen mije vlevo !!!, kde nastesti zrovna nic neparkovalo (jinak uz to neslo)

            a jiste si tedy dokazete predstavit v te chvili pocity me, i pocity i tech ridicu, kteri asi nechapali, co v protismeru,

            i kdyz samozrejme zcela nedobrovolne pohledavam...



            Stejne tak za mnou uz i skripaly brzdy, kdyz jsem mijel (mimochodem 48 km/h, ale pro predjizdejici auta to asi bylo moc pomale )

            zuzena mista vozovky na prechodech u ZUS a soucasne jelo i neco proti.



            Nevim, jestli se do techto nebezpecnych situaci dostavam jen ja sam, anebo i dalsi cykliste projizdejici temito

            misty na silnicnich kolech (horske kolo si kvuli tomu opravdu kupovat nechci), ale verim, ze jiste pochopite alespon to,

            ze mne tyto "zazitky" vedly k tomu, abych se na Vas obratil s prosbou, zda je mozno tuto nebezpecnou situaci v nejblizsi dobe nejak resit.



            Idealni by samozrejme byl take novy povlak silnice, anebo alespon udelat nejake prujezdni pruhy pro cyklisty

            (samozrejme bez nerovnosti) mezi "parkovaci" a "aktivni" casti vozovky, ale obavam se, ze na to nabudou

            finance, protoze mi prijde, ze jsou (bohuzel) dulezitejsi na ruzne ohnostroje, anebo aby svitilo cele mesto

            jiz od podzimu pred Vanocemi a to nejen v Litvinove, ale ze treba na bezpecnost na silnicich, kdyz uz nejsou poradne cyklostezky

            (ale i pro auta jsou misty koleje, ze v nich jeden malem ani nepotrebuje volant) se moc nemysli ;-( ...



            Tento mail samozrejme neni minen nejak "ve zlem" (i kdyz to tak mozna misty bohuzel vypada)

            a ani se Vas samozrejme nechci nijak dotknout, ale jiste chapete, ze mne ty me posledni "zazitky"

            uz donutily "jednat" a obratit se na Vas s prosbou o reseni teto nebezpecne dopravni situace ...





            Dekuji



            S pozdravem a pranim hezkeho dne



            Sladky V.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.09.2006
            Autor: VladaS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024