reklama

Poraďte s výběrem

Potřebuji poradit s výběrem kola pro příbuzného (dárek k výročí).
Je celkem sportovní typ a za rok najezdí tak do 1.500 km rekreačně, sice svižně ale ne závodně.
Vyhlédla jsem tyto kola (všechny jsou teď ve slevě za cca 9 - 10 tis):
Apache Arrow
Author Reflex nebo Stratos
Merida 8500
Ravo Durango 27 sp - teď jsou na něj slevy (za 9.500,- Kč).
Chtěla bych vědět, které by bylo nejvhodnější pro výlety na cyklostezkách, občas terén apod.
Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 09.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Fanny)
  • Re: Poraďte s výběrem

         

    Při zběžném pohledu na jednotlivá kola bych asi vzal Ravo. Zdá se mi, že má za srovnatelnou cenu (pokud jsou všechna kola kolem 9 - 10 tisíc) o něco lepší výbavu než ostatní. Ale praktickou zkušenost s crossem ani v této cenové hladině nemám.
    Pokud bude občas jezdit v terénu, nestálo by za úvahu horské kolo a dvě sady plášťů (úzké na silnici a dobré cyklostezky a širší se vzorkem do terénu)?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s výběrem

         

    Zdravím !
    Vzal bych to v bodech:

    1) 1500 km ročně, i rekreačně, není tak málo. Bude kolo v této cenové kategorii dostačovat ?

    2) Jak moc existuje jistota, že onen příbuzný preferuje kola krosová před koly horskými ? Výlety po cyklostezkách a občas terén je kolikrát jedno a to samé ;o)

    3) Koupě kola pro někoho jiného je velmi, ale velmi ošemetnou záležitostí. Bude mu sedět geometrie rámu, velikost atd. Lze s určitostí říci, že ho z daného kola nebudou bolet záda, klouby apod. ?

    Řekl bych, že takovýto dar je spíše darem danajským. Osobně bych doporučil následující postup (alespoň jakožto sportovněji založeného cyklistu-výletníka by mě tento přístup velmi potěšil):

    a) Najít nějaký dobrý kamenný krám s koly, kde jsou ochotní odborníci.

    b) V tomto obchodě danému člověku zakoupit dárkový poukaz, či cokoliv v této variantě. Věřím, že slušný obchod bude v tomto směru flexibilní, i kdyby sami neměli přímo takové řešení.

    c) Tento poukaz darovat. To umožní volnost ve výběru, jak typu kola, tak značky, geometrie a velikosti. O tom, že lze (skoro jen za rozdíl v původní ceně) stále ještě vyměnit komponenty před samotnou koupí nemluvě, a rovnou na místě pořídit další potřebné vybavení a popřípadě ho rovnou namontovat.

    Tak to je můj názor. Prostě koupě kola "naslepo" pro někoho je dle mě sázka do loterie a nejlepší cesta k nevhodnému dárku.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s výběrem

           

      Tohle je dobra rada, navic si obdarovany urcite bude moci pripadne pridat nejake penizky treba na lepsi kolo nebo doplnky, bude-li chtit.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s výběrem

             

        Přesně tak to bylo myšleno.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poraďte s výběrem

               

          Ten dotyčný má nyní kros OLPRAM, ze kterého mu začíná vše odpadávat. Takže kros by určitě chtěl. Kdyby dostal poukaz, tak by si asi nevybral, protože by řekl, že mu současné kolo stačí a dal by poukaz dál v rodině, proto to překvápko. Jde o pána, kterému bude 60, ale je velmi čilý a sportovně založený. Těch uvedených 1500 km je maximum, spíše je to méně, většinou tak 50 - 100 km týdně, většinou o víkendu a pak přes týden cesta na zahrádku. A něco najede o dovolené.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Fanny)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Poraďte s výběrem

                 

            To je všechno pěkné, ale kolo se od oka prostě koupit nedá... Každý mám jiné tělesné rozměry (ruce, nohy, trup) a jen podle velikosti rámu, kterou se jako jedinou dozvíš v krámě a která se dá jakžtakž určit podle velikosti dotyčného, je to opravdu sázka do loterie...
            To je to samé jako s oblečením. Ty sama si také určitě nekoupíš např. kalhoty jen podle velikosti v pase... Také si je nejdříve vyzkoušíš, ne...?

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Poraďte s výběrem

                 

            Na poukazku se napise, ze slouzi pouze k platbe za kolo a ze je neprenosna :) K tomu jmeno a adresa treba a je to.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Poraďte s výběrem

                 

            Ano, buďto dořešit ten poukaz viz. rada od Wewerky, nebo .... právě se naskýtá další možnost. Pokud mu ten Olpran seděl, tak by se třeba dalo vzít ho do obchodu a tam (za pomoci přeměření poměru trubek atd.) vybrat identickou stavbu a velikost.
            A protože se tím pádem už můžeme bavit i výběru kol, tak bych osobně hlasoval pro tu Meridu. Neuvádím konkrétní důvod, protože osazení atd. je +/- stejné, takže je to spíš o značce. Ale jen pokud to bude sedět, tzn. skutečně stejný rám velikostně a pokud možno co nejpodobnější geometrie.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s výběrem

         

    Bez dědka to kupovat nemůžete, za to se taky přimlouvám. Ale poukázky snad nemusíte, aby se ho to násilí nějak nedotklo, my jsme někdy strašně vztahovačný. Stačí, když mu řeknete že jste bez možnosti odvolání rozhodli koupit mu dárek za deset tisíc, ale musí ho s váma jít vybrat. Jinak ho koupíte bez něj a bude nadosmrti (což zas nebude tak dlouho) litovat. Kdybyste ho navíc nechali chvíli v nejistotě, co to je, tak bude nakonec strašně rád, že to neni něco horšího (třeba kožich). Možná už o kole někdy přemýšlel a má už nějaké nápady. Možná mu to vybírání třeba bude trvat i dlouho, to nevadí. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Autor: žofka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s výběrem

           

      Jo, a ani horský kolo bych předem nezavrhoval. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: žofka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s výběrem

           

      Dědku... Podle sebe soudím Tebe...? ;-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s výběrem

             

        No. Ale co dědek, to originál. Třeba ho příbuzní znají lépe a opravdu je třeba mu to vnutit násilím. Já bych si to teda raději všecho rozmyslel sám, když už by mě k tomu donutili. Ale to možná každý, vždyť to má svůj velký půvab.. Ještě si vzpomínám, že tu někdo radil, že ke koupi kola pro puberťáka se musí rozhodně vzít i ten puberťák. Tak to je to samý. :')))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s výběrem

         

    Ahoj, zrovna jsem dnes koukal na Ravo Durango 27, libi se mi a uvazuji o jeho koupi. Nikde jsem ho ale nenasel pod 11.000,- Mohl bys dat prosim vedet (na mail) kde jsi ho videl za takovou suprovou cenu? Prosim co nejrychleji... specha to.

    Diky,

    Martin

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin78 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s výběrem

         

    osobne by som zmeral starý rám, prípadne zistil velkosti príbuzného, bicykle v cenovej relácii do 8.000_Sk, vydržia bez problémov pri ročnej vyťaženosti 1000km jazdiť 3 roky, potom prípadne vymeniť reťaz urobiť menšiu údržbu, jazda v tejto kilometráži nie sú preteky, a pán má 60, nevidím problém v žiadnom, skôr v servise a riadil by som sa podľa kvality a ochoty pmôcť, odstrániť závady a pod.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

572 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024