reklama

Mapy KOMPASS Geodezie CS a skutecnost?

Stravil jsem nadherny tyden v Ceske Kanade na jihu Cech, v kraji hlubokych lesu protkanych siti silnicek. Abych v tomto kraji nebloudil, koupil jsem na hrade Landstejn turistickou padesatku i s GPS siti od Geodezie CS vydanou v roce 2002. Velmi me vsak prekvapilo, nakolik tato mapa nesouhlasila se skutecnosti a smerem k hranicim se to jeste zhorsovalo. Nebyla tam zakreslena silnice 3 tridy, asfaltove signalky z dob totality a nesouhlasiliy i rybniky! Nevim jak casto se rusi a stavi rybniky v jiznich Cechach, ale asfaltove cesty tam jsou z dob hluboke totality, v te dobe samozrejme utajene. Presto Geodezii, ktera ma mit jako statni organ prehled o vsech pozemcich v republice, to nestoji zanamenat v mape 13 let po revoluci? Doma jsem si jeste zkontroloval na netu mapy.cz, ktere povazuji za jednu z nejlepsich map a ktere maji letecky nasnimanou celou republiku a ta mela take chyby a nepresnosti. Na leteckych snimcich jsou krasne videt dalnice v lesich ale znaceni na mape neodpovida. Nakonec asi nejlepsi mapy jsou specialky ACR. Je to mozny, ze tak dlouho po revoluci muze statni organizace vydat takovy zmetek? A nebo ze by jeste nezaznamenali perestrojku? :-)

[ Zpět ]
Datum: 08.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
  • Re: Mapy KOMPASS Geodezie CS a skutecnost?

         

    Možné to zcela evidentně je..
    Kvalitní mapa se prostě neudělá "sama" a sehnat kvalitní mapu je "terno".
    Protože jsem "místní",vím že u nás v České Kanadě není jednoduché se vyznat ani když to tady člověk zná (sám jsem zakufroval minulý týden),cesty jsou velmi špatně značené..,není problém zakufrovat tak,že se člověk vrátí po půl hodině cesty do stejného místa odkud vyjel.
    Na většině map signálky jsou,ale stejně jsou některé hůře,jiné lépe vhodné pro kolo..,to v mapě značené není..
    Na druhou stranu,alespoň jsi to tady lépe poznal na vlastní kůži:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy KOMPASS Geodezie CS a skutecnost?

         

    Asi tak, jak jsem psal zde: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2966...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy KOMPASS Geodezie CS a skutecnost?

         

    Proboha, co je to za blud? GEODÉZIE ČS a. s., přeci není státní orgán! :o)))))))

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mapy KOMPASS Geodezie CS a skutecnost?

           

      Omlouvam se, myslel jsem, ze je to stejna firma kam se chodi pro vypis z registru nemovitosti a pozemku. To ale neni A.S. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mapy KOMPASS Geodezie CS a skutecnost?

         

    Moji známí byli před několika lety v Českosaském Švýcarsku a měli s mapou této firmy taky docela problém. Někde to vypadalo, že je to propojené a byla tam skála. Dost si kvůli tomu našli...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

303 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024