reklama

Šotolina

Prosím o radu: jaké pnumatiky mám použít na cesty po šotolinových cestách na MTB? Jaký dezén a jakou šířku?

[ Zpět ]
Datum: 06.08.2006
Autor: JardaH
  • Re: Šotolina

         

    Dej tam šípový vzorek; já ho mám na Zetoru a je to v poho. 8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (...)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šotolina

         

    Můj poslední objev - Schwalbe Racing, 2.1, kevlar. V Biku měly test s výsledkem "sehr gut" a jsou i trochu na horší terén než šotolinka. Paráda.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šotolina

           

      Myslíš Racing Ralph od Schwalbe ? To jsou celkem drahé pláště, ale jsou asi to nejlepší, brutálně rychlé a přitom i v terénku obstojí. Jako nevýhodu bych viděl jejich menší odolnost vůči průrazu. Možná bych doporučil od Schwalbe ještě jiný model, konkrétně Nobby Nic. Je o něco pomalejší, ale rozhodně odolnější a hodí se i do těžšího terénu. Ja osobně na něj budu přezouvat, stopro na předek, na zadek možná dám RR.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šotolina

             

        Jo jinak co se šířky týče, tak v terénu na tom tolik nesejde, na šotolině by širší pláště v jistých podmínkách mohly být i rychlejší. 2,1 je určitě zlatý střed, dle váhy jezdce a povahy cest které jezdí by mohl zvážit i 2,25

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šotolina

             

        Taky bych se přimlouval za 2.25". Širší plaště jsou těžší, to je jejich nevýhoda (zvlášť u masivnějších plášťů je to znát). Ale jsou příjemnější a v terénu patrně rychlejší. Letos doporučují novinku, "univerzální" plášť Smart Sam. Zatím ho mám objednanej, v doporučené kombinaci s Alberetem vpředu. Stojí to tak 500 v drátové verzi, a k tisícovce v té luxusní.

        Doporučuji si z www.imexpo.cz si stáhnout katalog v pdf. Tam do terénu širší a méně nahuštěný plášť doporučují.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: žofka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Šotolina

             

        Přesně, bikeři mi je na závodech chválili, ale viděl jsem, že sami nazuli ty druhé - Nobby nebo jak se to jmenuje. Drahé jsou parádně a asi budou rychlejší než já. :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 07.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Šotolina

               

          Stejne nejvic rozhoduji nohy a najete km :))).
          Uz se to tu probiralo, ale RR 2.25 jsem mel a byl jsem hodne spokojeny, snazil jsem se ti je doporucit misto tech 2.1, ale uz sis je mezitim koupil. Mezitim mi dosly Nobby Nic, taky v rozmeru 2.25. Putovaly na kolo me zeny a dostaly zabrat mimo jine i na te sotoline, v Alpach. RR jsou pro zavodniky a na sucho, NN klidne taky i na zavody, ale drzi lepe pri skoro stejnych ostatnich vlastnostech, jsou mnohem univerzalnejsi. Rozhodne se ale u HardTailu priklanim k rozmeru 2.25. Dokonce tenhle rozmer zacinam resit i u XC fulla, zatim mam porad 2.1

          [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2006
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šotolina

         

    Já používám pláště Rubena SAURUS (1,9") a jsem s nimi spokojen.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin H. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šotolina

         

    Jo ještě - co byste řekli na Speed maxx. Jsou celkem levné, ale zdá se mi, že trochu už i na šotolině zadní kolo ustřeluje.
    Jinak si myslím, že při troše opatrnosti a pokud to není dolomitská šotolina s krajně prudkým sjezdem, tak to jde.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šotolina

           

      Mám Speedmax taky a na suchu paráda.Blbý je když namokne, to jsou vyloženě nebezpečný při pokusu o jakýkoliv manévr na asfaltu nebo kameni :-(((

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Šotolina

         

    Tu jsem s velkým úspěchem jezdil i na galuskáči. Nejsem ten typ co při příjezdu k úseku se šotolinou seskakuje z kola, obouvá ten správný desén, aby je na konci šotoliny vyměnil za jiný.
    Zkrátka jedu na tom, co zrovna na kole mám. Pokud nezdravě často padám na držku lehce ubírám.
    Nejsem materiálovej jezdec, takže to doháním jezdeckým uměním. :-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (píchlej řetěz)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Šotolina

           

      Mám Rubena Scylla a velká spokojenost.
      Paja

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajapaja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024