reklama

Jaké tretry?

Na kole najezdím ročně jen do tří tisíc kilometrů, takže jsem cykloturista. Jezdím ale svižně a v terénu. Konečně jsem se rozhodl pro nášlapy. Chci jít do PD-M324. Váhám ale nad tretrami. Nejsem ani závodník, ani turista, takže chci něco mezi oběma kategiemi. Rozhoduji se mezi Lake MX81 a Shimano MO72. Fyzicky jsem je ale neodzkoušel, dokonce ani neviděl. Pouze na netu, ale za obrázky, byť vypadají dobře, se může skrývat ledasco, třeba i špatné zpracování. Budu vděčný za každou zkušenost. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 05.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (rosski ([email protected]))
  • Re: Jaké tretry?

         

    Jestli nechces uplne zavodni tretry, tak si kup Lake, ja je mam a je to parada. Podrazka je vibram, je to hodne tuhy jako klasicky zavodni tretry a na druhy strane taky dost pohodlny. Jen si myslim, ze tkanicky a zaroven suchace jsou zbytecny, ted bych asi kupoval jen se suchacema, podle me je to dostacujici a rychlejsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jendys)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké tretry?

         

    Já mám Lake Mx80 již tři roky a jsem spokojen.Momentálně taky uvažuji o koupi nových a váhám mezi Mx81 a Mx165.Není to jak píše Jendys,protože Mx 81 nemají Vibramovou podrážku.Tu mají až ty Mx165.Já také stále váhám a přemýšlí jestli Vibramová podrážka není zbytečná,protože já v tom jezdím na kole a nechodím tůry.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry?

           

      Zdar Hnuso, jak byt tebou, tak do vibramu urcite jdu, vibram nenï jen pro paradu, uziva se hlavne u trekovych bot a pohorek diky sve pevnosti a tuhosti pri zajisteni staleho pohodli pro nohu. Myslim, ze to zbytecne neni. Neni nic horsiho, kdyz mas v tretre mekkou podrazku, pak se to ohyba a boli te z toho noha jako cert (zkusenosti mojich kamaradu). Nez abych koupil Laky bez vibramu, tak to uz radeji ty uplne zavodni tretry...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jendys)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké tretry?

             

        Zdárek Jendys,já jsem si zkoušel ty MX165 kamaráda,ale byli mi velké a tak jsem žádný zvláštní rozdíl nepocítil.A tom mě vedlo k tomu zda to není zbytečné.Máš pravdu že měkká podrážka je svinstvo,ale to nebude případ MX81 ani MX165.
        Netušíš co vlastně je vibram?Gumový pruh v podrážce?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2006
        Autor: Hnuso
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké tretry?

               

          Vibram je především značka výrobce podrážek, původně tuším od roku 1935 pro vojenské boty později i pro komerční využití. Podešvě vibram používají všichni významní výrobci zejména pohorek a turistických bot. Moje osobní zkušenost: mám vibram podrážku na pohorkách a pro pěší turistiku (mimo zimní - na sněhu kloužou jako prase) jsou perfektní.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2006
          Autor: lukasl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké tretry?

                 

            Já jsem myslel princip vibramové podrážky.Na turistiku určitě super,ale má to smysl v tretrách na kolo?

            [ Zpět ]
            Datum: 06.08.2006
            Autor: Hnuso
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jaké tretry?

                   

              Základem vibram je hlavně složení směsy pryže a pak určitě i ergonomickým tvarováním, ale o tom, že by bylo uvnitř podrážky něco speciálního jsem nidky neslyšel a svoje podrážky jsem raději tak podrobnému průzumu nepodrobil :-), nicméně u cyklobot bych cosi v podrážce, co by zpevnilo alespoň část okolo kufru na SPD očekával. Jinak co se týče bot na kolo, jsem zastáncem sportovních treter s tvrdou podrážkou, protože hlavní přínos nášlapů vidím právě v efektivitě přenosu síly z nohy na pedál pokud možno beze ztrát energie způsobených "vyzářením" v pružných materiálech jako je např. měkká podrážka.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.08.2006
              Autor: lukasl
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké tretry?

                     

                Děkuji za info.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.08.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (hnuso :-))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké tretry?

         

    Taky dejte pozor na délku hřbíků...jsou na 100m, 200m, 400m atd. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké tretry?

           

      Já mám LAKE MX101 s VIBRAMEM a jsou fakt bezvadné. Ta podrážka je dobrá při tlačení kola v nesjízdném terénu - pokud jezdíš CrossCountry tak se tomu nevyhneš. Bota je vzdušná a prostorná - až nečekaně, je rozhodně dobré si je napřed zkusit v nějakém obchodě, než si koupíš přes NET.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel Joch ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké tretry?

             

        Moc Vám všem děkuji za poznatky. Jen bych chtěl ještě dodat, že nejsem na kole zas tak moc závislý - tedy v porovnání k mnohým z Vás. Jezdím rád, ale ne každý den a ne za každého popčasí. Bláto moc nemiluju, spíš mám rád sluníčko a pohodu. Takže ještě doplňující otázka: Má MX 81 hřeby? Je mi jasné, že pro ty, co jezdí v moc těžkém terénu hřeby smysl určitě mají. Ale to není můj případ, ve strmém stoupání nespěchám. Nebudou mi tak hřeby spíš na obtíž pokud z kola sestoupím a chci si zajít třeba do hospůdky na oběd, nebo na pivko?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (rosski ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké tretry?

               

          MX 81 hřeby nemají.Kolo je prostě BOŽÍÍÍ,ale máš pravdu že pitný režim se musí dodržovat a o hladu to taky nejde! :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2006
          Autor: Hnuso
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké tretry? Specialized COMP MTB !

         

    Po zkusenosti se zakladni radou treter Shimano SH-MT20M (trekove) ktere jsem koupil letos na zacatku leta jako zacatecnik s SPD jsem se rozhodl ze si poridim radeji nejake sportovnejsi, protoze me dost brnely chodidla pri delsich trasach a po dojeti i kolena. Ma volba byla rychla: Specialized COMP MTB model 06 a v akci v brnenske prodejne Hobby Sport za 2.392,- jsem urcite neprohloupil. Dnes jsem je sice jel poprve jen 30km, ale rozdil je rapidni. Skvele padnou a technologie Body Geometry je hned znat. Dle prvni zkusenosti a take dle ohlasu na webu se mohu pridat k ostatnim a take vrele doporucuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

452 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024