reklama

Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

Vím, že se to tady už párkrát řešilo, nicméně v letošním obzvlášť suchém => prašném létě mám po každé vyjížďce kazetu i řetěz obalené silnou vrstvou prachu atd...Tak mě napadlo nechat si nanýtovat rychlospojku od SRAMu a pokaždé řetěz sundat a pořádně vyčistit. Jaké zkušenosti s rychlospojkou máte vy? Netrhá se to? A můžu to šupnout na HG73?

[ Zpět ]
Datum: 04.08.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honzaaa)
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    Mám sramácký a zrovna předevčírem se mi přetrhl, respektive rozpojil, když jsem, přeřadil na větší a vzápětí zabral. Samozr. se rozpojil v rychlospojce. Naštěstí mi nevypadlo to kolečko, tak jsem ho zas spojil.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Hermida
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

           

      A rozpojuje se to často? Protože tohle je jediná věc, které se bojím, že to rupne v záběru a přejede mě vlastní kolo :/

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Honzaaa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    Jinak než se spjkou si už ani neumím představit.Nikdy se mi nerozpojila,spíše jde hůře rozpojit když je řetěz víc znečištěný.Odjel jsem tak pět řetězů (každý 1200-2200km)a v pohodě.Používám HG73.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Franta ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    ANO

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    používám, sramáckou na shimano řetěz, najeto cca 3000 km

    ani jednou se nechtěně nerozpojila

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    Mam, protoze novy retez byl kratky a tak se to spojilo spojkou. Jinak nedoporucuju, slysela jsem hodnekrat o pretrhnuti.
    Me osobne zatim teda po asi 900km slouzi dobre.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    Na předchozím řetězu (PC58) jsem ji měl a absolutně bez problému.
    Zato teď mi v cyklokrámě vnutili Shi HG50 a ta se podle nich musí jen nýtovat, spojku mi zakázali... Ale asi to stejně jednou zase rozpojím a zkusím ji tam dát, přeci jenom se řetěz mimo kolo lépe čistí...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

           

      Funguje i na 50.Mám ji tam a bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jarda62)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rychlospojka řetězu: ANO, nebo NE?

         

    Rychlospojku mám na Sramu PC48, který se mi líbí, protože z řetězů, co jsem měl, má nejtišší chod. Už mi prasknul, i na několika místech, ale nikdy ne ve spojce. Jak se spojka rozpojuje, to ani nevím. Řetěz mi vydrží tak měsíc a půl, tak to nemá cenu mezi tím sundávat, potom ho normálně roznýtuju. S čištěním to nepřeháním, nejezdím moc po prašných cestách. Teď se mi řetěz krásně vyčistil, když jsem jel hodinu v silném dešti. Kdybych ale přesto chěl spojku rozpojit, jak se to dělá? Zdá se, že docela vzdoruje (což je určitě dobře).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024